Sari la conținut
Forum Roportal
tahionic

Atenţie, cad stele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Marte se va apropia progresiv de Terra in urmatoarele doua saptamani. E foarte vizibila in special seara, cand apare langa Luna. Cei cu un zoom puternic (sau poate cu ajutorul unui telescop) pot face poze si ii rog sa puna si aici cateva mostre.

Voi incerca si eu, dar nu am la dispozitie decat un aparat cu obiectiv Wide si unul cu zoom optic 3x.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu beneficiez decat de un zoom optic 3x deci nu am nici o sansa cu el... asteptam insa pozele altora mai "dotati" ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu deschid un topic nou, Venus de asemenea e foarte vizibila acum, mai ales ca mai sunt ceva nopti fara Luna (pe terminate, ce-i drept). Mai mult decat atat, e unul din cele trei corpuri ceresti care pot produce umbra pe Terra. Asadar, intr-o noapte fara Luna cautati umbrele produse de Venus :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si tot nu se ofera nimeni sa aduca niste poze legate de aceasta tema ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar!!si eu sunt foarte curioasa!!!si cu marte,si cu venus!!haide'ti nu fiti rai,si nu tineti pozele doar pentru voi. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar!!si eu sunt foarte curioasa!!!si cu marte,si cu venus!!haide'ti nu fiti rai,si nu tineti pozele doar pentru voi. :D

andrada as putea sa iti arat alte poze;)...dar cu venus si cu marte nu am pt ca in zona care stau nu vad aproape nici luna:P..glumeama cu luna dar eu nu le vad nici cu un obiectiv mai bun decat 3x..oricum daca vrei neaparat intra pe situl lor de la nasa sau discovery.... si acolo ai de unde sa alegi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×