Sari la conținut
Forum Roportal
Alecu87

Cum scap de mirosul urat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.

 

De curand am inundat casa si inca nu s-a uscat covorul ca lumea. Mai mult - a aparut un miros urat in casa. Cum scap de el?

 

Mirosul vine de la covor sau de unde?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Habar n-am. Cred ca de la covor.

 

Pai cea mai la indemana solutie e sa scoti covorul in curte, in spatele blocului si sa il speli cu detergent, apoi sa il lasi sa se usuce bine. Sau sa il duci la spalatorie. Iar in casa sa speli dusumeaua cu o solutie speciala.

Aaa si sa si aerisesti camera cat timp lipseste covorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.

 

De curand am inundat casa si inca nu s-a uscat covorul ca lumea. Mai mult - a aparut un miros urat in casa. Cum scap de el?

pai,evident ca e de la covor mai ales ca spui ca nici nu s-a uscat cum trebuie. :pardon: Daca zici ca e lipit de podea..ia-ti frumusel o perie si niste solutie de-aia gen Bio Carpet (eu de-aia folosesc ) si...spor la treaba! altfel nu iese mirosul din el

Editat de Lachesis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai e o problema. mare parte din el e lipit de podea. nu ma intreba de ce. si mie mi se pare o maaare prostie. stau cu chirie

 

 

e covor din acela care se lipeste de covor fiindca asa e natura lui sau e lipit ... din alte cauze? Ca daca nu e special lipit, probabil s-o fi varsat ceva pe el si asta poate fi un motiv pentru care miroase atat de urat. E inca un motiv sa il scoti si sa il speli bine bine. Chiar daca stai cu chirie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ideea e că trebuie să se usuce bine covorul după ce e spălat şi să se aerisească şi camera, dar dacă e lipit de podea ai putea foarte bine să laşi geamurile deschise o săptăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

valeu Diela, daca lasa o sapt geamurile deschise si se muta, cat de lipit o fi covorul, nu-l mai gaseste acolo :pardon:

 

 

mai Alecu, dezlipeste covorul, trebuie sa se poata cumva, atata timp cat a fost inundatie, putrezeste dedesubt! cere ajutor daca nu poti singur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
valeu Diela, daca lasa o sapt geamurile deschise si se muta, cat de lipit o fi covorul, nu-l mai gaseste acolo :pardon:

 

 

mai Alecu, dezlipeste covorul, trebuie sa se poata cumva, atata timp cat a fost inundatie, putrezeste dedesubt! cere ajutor daca nu poti singur

 

Covorul ala dupa descriere e MOCHETA - si e PA SI LA REVEDERE - mirosul nu va iesi niciodata complet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×