Sari la conținut
Forum Roportal
Nightingale

Exclusiv pt domnii balante :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si da, balantele sunt foarte bune la pat,

Am avut si eu unul balanta...in tinerete.

Nu prea apucam sa analizez tavanul si m-a tinut intr-o pozitie trei luni. Cica nu putea altfel.

Poate era si el exceptie... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heidy, multumesc! :lol2: nu stiu de ce banuiam asta, dar nu eram sigura, insa si firea conteaza pe langa frumusete ,pt voi nu? va place o femeie (tu esti femeie, dar sa zicem asa la general mai bine) o persoana eleganta si din punct de vedere a gesturilor? Va place ca celalat sa fie mai indraznet ca voi? sa dea dovada de mult tupeu sau contrariul? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Heidy, multumesc! :lol2: nu stiu de ce banuiam asta, dar nu eram sigura, insa si firea conteaza pe langa frumusete ,pt voi nu? va place o femeie (tu esti femeie, dar sa zicem asa la general mai bine) o persoana eleganta si din punct de vedere a gesturilor? Va place ca celalat sa fie mai indraznet ca voi? sa dea dovada de mult tupeu sau contrariul? :spiteful:

Absolut. Firea, gandirea, ideile, umorul sunt esentiale. Dar astea... vin dupa fizic. 8)

Acum sa nu crezi ca suntem superficiali, pentru ca un fizic atragator nu este iarasi bun daca lipsesc cele de mai sus. Doar ca bilele albe sunt bifate in ordinea asta. :P

La inceput, sunt timizi. Este de preferat sa iei tu intiativa, le plac femeile care stiu ce vor, limbajul vulgar iese din discutie [doar cel senzual este admis], totul trebuie facut cu finete, subtil. Daca te pricepi la subtilitati, lanseaza apropouri subtile. Daca iti raspunde la fel si iti zambeste nebuneste, inseamna ca ii placi.

 

 

 

Nimic. Mai ales pe un topic dedicat balantelor.

 

PS: Nu fi...!!

Aha. Eram curioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar oare o femeie care il abordeaza nu-l sperie? adica ma intelegi tu in ce sens "sperie". din cate am observat si eu pana acum sunt niste barbati fini, foarte bine crescuti, domni. Nici nu stiu cum sa procedez sa nu par ceea ce nu sunt luand initiativa, si nici sa las situatia asa si sa nu-si dea seama ca sunt cu sufletul la el. Of ce greu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar oare o femeie care il abordeaza nu-l sperie? adica ma intelegi tu in ce sens "sperie". din cate am observat si eu pana acum sunt niste barbati fini, foarte bine crescuti, domni. Nici nu stiu cum sa procedez sa nu par ceea ce nu sunt luand initiativa, si nici sa las situatia asa si sa nu-si dea seama ca sunt cu sufletul la el. Of ce greu..

nu trebuie sa i te arunci in brate. insa e indicat sa-l abordezi amical pentru inceput. trebuie sa stie ca existi si daca intrdevar te place, va actiona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact asta era intentia mea, sa-l abordez pur si simplu amical, fara subintelesuri inca.. dar daca alta tupeista mi-o ia inainte si de data asta va avea castig de cauza tupeul? o astfel de "podoaba" exista, si se pare ca nu ii este jena de absolut nimic. si eu sa ma cert cu vreuna nici nu ma gandesc, mi se pare atat de injositor, nu m-as cobori in viata mea sa fac asa ceva. Dar ea se pare ca este atat de sigura pe reusita ei ca nimic nu o face sa se vada cat de penibila e. Cel putin mie mi se pare penibil de evidenta, disperata, pres la picioarele lui. Dar daca va avea castig de cauza.. nici nu vreau sa ma gandesc

Editat de Nightingale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor si Domnilor!

O balanata veritabila (EU) casatorit de 38 de ani cu un rac veritabil (SOTIA)!

Ce sa va mai spun? Ca noi, barbatii balanta dam cel mai bun si longeviv procent la casatorii cu celelalte zodii?

Si ca ne hotaram greu si nu ne mai intoarcem, de aceea parem sovaielnici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multi inainte!

va hotarati greu.. dar ce va face sa va hotarati? de ce sunteti atat de misteriosi de parca sunteti cel mai indepartat om.. aveti o carisma si sunteti constienti de asta. Poate ca pentru unii nu iesiti in evidenta dar pentru altii aveti un impact foarte mare. aveti eleganta. dar atat de ascunsi parca, atat de greu sa va patrunda cineva increderea parca, sa se apropie de voi.. desi sunt o persoana care gaseste solutii si variante pt aproape orice, pe mine, balantelor, ma lasati fara replica. nu stiu cum sa intru in vorba cu o balanta.. sunteti altfel

Editat de Nightingale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multi inainte!

va hotarati greu.. dar ce va face sa va hotarati? de ce sunteti atat de misteriosi de parca sunteti cel mai indepartat om.. aveti o carisma si sunteti constienti de asta. Poate ca pentru unii nu iesiti in evidenta dar pentru altii aveti un impact foarte mare. aveti eleganta. dar atat de ascunsi parca, atat de greu sa va patrunda cineva increderea parca, sa se apropie de voi.. desi sunt o persoana care gaseste solutii si variante pt aproape orice, pe mine, balantelor, ma lasati fara replica. nu stiu cum sa intru in vorba cu o balanta.. sunteti altfel

Hotararea Balantelor se face in general cantarind cu mare atentie sansele si posibilitatile reale de reusita.

Nu suntem misteriosi, dar este ceva mai greu de ajuns la sufletul nostru, suntem prevazatori si refractari, in rest oameni obisnuiti.

Cred ca initial Balantele au fost des pacalite, de atunci au inceput suspiciunile si barierele pe care le ridica, insa sunt constanti in casatorie si prietenie, de asta sa fii sigur, ele nu te vor trada niciodata si vor fi alaturi de tine la bine si mai ales la rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×