Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Nomenclatorul activitatilor independente -PFA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Astazi am platit impozitul pentru activitatea mea de PFA...la sectorul 4 din Bucuresti.

 

Aveam un dubiu despre "pozitia din nomenclatorul activitatilor independente" scrisa in Decizia de impunere pe anul 2009 deoarece in decizia de impunere pe anul 2008 aveam o alta "codificare"... "pozitie".

 

Cu acest dubiu in gand am intrat in camera 9 "Asistenta (juridica) contribuabili", sectorul 4, Bucuresti, C-tin Brancoveanu...

Am intrebat daca codificarea activitatii mele este ok in decizia de impunere pe anul 2009 - o persoana, rasfoind un dosar...mi-a raspuns ca da...

 

Am intrebat de unde pot sa obtin nomenclatorul activitatilor independente, codificare si impozitare pentru PFA care locuiesc in sectorul 4. Persoana de la asistenta juridica contribuabili a zis ca acesta este un document INTERN al admin fiscale sector 4 si ca nu il pot citi/obtine. Am rugat-o sa-mi faca o copie dupa dosarul in care tocmai s-a uitat....nu are voie zicea ea.

 

In afara de faptul ca impozitul meu ca PFA in sectorul 4 a crescut cu 20% fata de anul trecut, doresc sa stiu cine a avut initiativa cresterii impozitului PFA, ce consilieri au votat "pentru", si de ce nu avem acces la nomenclatorul secret al activitatilor independente din sectorul 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nomenclatorul activitatilor independente - 2009, precum si normele de venit pentru Ilfov, precum si alte informatii, gasesti pe siteul

 

http://anaf.mfinante.ro/public/wps/portal/...M0MzEyNTQ!/

 

--> Informatii Publice- nomenclatorul.

 

normele de venit se stabilesc pe judete in fiecare an.

 

probabil ai o abordare mai ,,defectuoasa'' atunci cand vrei sa obtii informatii :tongue:

daca ai nelamuriri si nu primesti raspuns, fa solicitare scrisa respectivei institutii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×