Sari la conținut
Forum Roportal
waki

Ascendentul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Calcul Ascendent.

 

Ascendentul reprezinta constelatia care apare deasupra liniei orizontului estic la un anumit moment de timp, pentru o anumita locatie geografica. Calculat pentru momentul nasterii unei persoane, el determina caracterul persoanei respective ajunse la maturitate.

Atentie mare in momentul in care va calculati ascendentul deoarece trebuie sa tineti cont de Daylight Saving Time - schimbarea de ora de vara - pentru persoanele nascute dupa anul 1979.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii am auzit despre ascendent.

O persoana care s-a nascut cu o zodie, dupa 30 de ani devine zodia ascendent,ascendentul avand influenta mai mare asupra lui decat zodia cu care s-a nascut?

Sau zodia cu care s-a nascut ramane predominanta, ascendentul emanand doar mici temperatii,influente?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit si eu la fel, cum ca ascendentul ar predomina dupa 30 de ani. m-as bucura sa fie asa, as mai scapa de tarele racului:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt astrolog,si citisem acelasi lucru...insa in cazul meu s-a dovedit ca nu e asa,dimpotriva,trasaturile zodiei,si nu ale ascendentului,par sa fi devenit mai puternice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt astrolog,si citisem acelasi lucru...insa in cazul meu s-a dovedit ca nu e asa,dimpotriva,trasaturile zodiei,si nu ale ascendentului,par sa fi devenit mai puternice.

Da,dar tu ai guvernatorul asc.in zodia natala... :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma fiecaruia cum ii e dat ... eu nu vreau sa devin muta ca pestii dupa 30 :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt astrolog,si citisem acelasi lucru...insa in cazul meu s-a dovedit ca nu e asa,dimpotriva,trasaturile zodiei,si nu ale ascendentului,par sa fi devenit mai puternice.
Da,dar tu ai guvernatorul asc.in zodia natala... :spiteful:

Archangelo, ai calculat ascendentul si e acelasi cu zodia ta,cum a spus Isis_27?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, Arcangelo nu are soarele in ac.zodie cu asc. Eu m-am referit la planeta care-i guverneaza asc.lui...ca e in ac.zodie cu soarele lui natal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, Arcangelo nu are soarele in ac.zodie cu asc. Eu m-am referit la planeta care-i guverneaza asc.lui...ca e in ac.zodie cu soarele lui natal.

Eu si astrologia! :lol2:

 

Eu sunt leu, si

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×