Sari la conținut
Forum Roportal
stoian alex

errori la toate jocurile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu probleme cu calculatorul.Cand intru in orice joc imi da eroare cu "Send si Dont Send".La inceput can mai mergea kte un joc incepeau sa imi dispara unele iconite de pe desktop si cand apasam ATL+TAB.Dupa un timp incepeam sa primesc erori cu direct 3D aplication si "run time error C++"iar daca nu inchid jocul mi se prabuseste windowsul(se reseteaza dupa cateva secunde de la erori).Stie careva de la ce poate sa imi dea aceste erori?Va rog daca puteti sa-mi raspundeti pls :).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut toate testele de la DirectX Diagnostic si nu imi da erori.Si windowsul lam reinstalat si tot la fel pateam.dak e de la hardware cum pot sa aflu de la care componeta im da erori daca testele nu dau eroare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Testele de la directx sint doar niste pseudo-teste, la placa video si audio. Adica mai mult la softul/driverele aferente.

Fa teste cum ti-am spus eu ami sus nitel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E de la driverul placii video...cel putin,la mine asa era,si facea la fel.Cu driverele de pe net,care cica sunt pentru placa mea,nu vroia sa mearga...doar cu ala din Windows,pe care nu a trebuit sa-l instalez...noroc ca pastrasem un system restore point,asa ca am putut sa revin la starea initiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×