Sari la conținut
Forum Roportal
crista_c

Cum iubesc ei? dar ele?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Nu generaliza.

Unele vor bani, asta nu inseamna ca se indragostesc de barbatul bogat.

Confunzi iubirea cu purtarea fesului interesului.

Asa pot si eu sa zic ca am vazut niste barbati care se prefaceau indragostiti de unele pline de bani, doar ca sa le fie bine.

 

Vrei sa fim ipocriti? Nicio problema. Iti garantez ca sunt atat de ipocrit incat o sa ajungi sa ma placi chiar. Dar nu despre asta e vorba.

Nu am generalizat, pur si simplu am subliniat media. A face o medie inseamna a generaliza?

Eu nu confound iubirea - iubirea e bun de larg consum.

Aia sunt niste baieti pe care nu-I respect dar ca si care as vrea sa fiu, Ei echilibreaza balanta - iar balanta doar vasta isi poate dori - gandeste-te ca esti o balanta...ce ti-ai dori? sa fi in echilibru mereu. Pup S.R.- ul care stiu ca ma urmareste. Ce vrei ma cretinule?

 

Edit: Vorbeam cu S.R. care facea o asociere intre comportamentul meu si betie. Atata tot. Despre tine vezi mai sus - ti-am acordat o deosebita atentie.

Editat de Dismissive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa fim ipocriti? Nicio problema. Iti garantez ca sunt atat de ipocrit incat o sa ajungi sa ma placi chiar. Dar nu despre asta e vorba.

Nu am generalizat, pur si simplu am subliniat media. A face o medie inseamna a generaliza?

Eu nu confound iubirea - iubirea e bun de larg consum.

Aia sunt niste baieti pe care nu-I respect dar ca si care as vrea sa fiu, Ei echilibreaza balanta - iar balanta doar vasta isi poate dori - gandeste-te ca esti o balanta...ce ti-ai dori? sa fi in echilibru mereu. Pup S.R.- ul care stiu ca ma urmareste. Ce vrei ma cretinule?

 

E clar, esti prea inteligent pt mine; n-am inteles ni-mic. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

E clar, esti prea inteligent pt mine; n-am inteles ni-mic. rotflmao.gif

Hai ma, citeste si tu cu atentie. Nu ma face sa-mi para rau - observa ca fac acordul intre subiect si predicat. Lol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O capa albastra va rugam :)

 

Cum sa iubim? Pot spune doar perspectiva barbatului in cel mai bun caz, in cel mai rau eu pe cand eram normal. Barbatul iubeste total, absolut, in mod complet si definitiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ete rahat, nu e mai nicio scena. E adevarul. Asa iubesc barbatii - prosteste. In fapt singura slabiciune a barbatului este femeia - stiu ca e cliseu dr e al dracu de adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si femeia care pune botul la vrajelile unuia, care-i cade la pat, care se indragosteste pana peste urechi, care ajunge sa-l iubeasca, sa-i ofere totul, sa-si puna prietenii si familia pe planul doi, sa traiasca numai pentru a fi cu el, dupa care se alege cu ochii in soare...aia cum iubeste ? eusa_think.gif Mda, numai voi astia inzestrati cu oo de la natura, iubiti total sau prosteste. Ma duc sa borasc putin.

Cati barbati strica prietenii serioase de dragul unei femei si cate femei fac acelasi lucru de dragul unui barbat ? Procentajul este in defavoarea femeilor si asta dovedeste si mai mult ca femeile sunt de obicei alea care iubesc prosteste.

Chiar acum cateva luni i-am dat verde la o fosta prietena tocmai din cauza ca boyfriend-ul ei era d-zeu pentru ea. Daca ala zicea sari ea zicea hop si sarea. Mi-a stricat planurile de nenumarate ori, nu venea la intalniri, nu suna sa anuleze cand aparea ala pe nepusa masa, cand eram la ea si venea el imi facea aluzii sa ma car, cand se certa cu el nu raspundea la telefon si statea planeta in loc, samd....pana intr-o zi cand mi s-a umplut paharul si i-am spus la nerevedere. bye.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile iubesc prosteste jegosii, nu baietii buni. Povestea ta ilustreaza asta. Din pacate nu exista suficienti barbati jegosi, doar multi prosti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fals, fals ca vinul indoit cu apa. Barbatul daca ajunge sa iubeasca atunci el iubeste pe viata. Iar el nu se mai poate intoarce de acolo. Maturizarea asta sentimentalla este reala in cazul femeii - barbatul doar se va apara in viitor.

 

Trebuie sa intelegeti ca barbatul este cel care are puterea iar daca e tradat in iubire atunci el e practic mort - de ce tineau mafiotii la familie? Hai sa fim seriosi. Cand un barbat iubeste pai o face neconditionat - iar daca femeia sta langa el, atunci ori merge in ruina langa el ori merge in success langa el. Desigur aici vorbim despre barbati si nu despre marionete - recte aia care sunt moderni si asculta femeia.

Editat de Dismissive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca femeia sta langa el, atunci ori merge in ruina langa el ori merge in success langa el.

 

 

Sunt si femei din astea. Eu sunt una si o spun fara pic de modestie. Am avut succes impreuna, ne-a ruinat din vina si deciiziile lui idioate, am ramas impreuna si ne-am ridicat din nou. E capos, indraratnic, dificil adesea, de multe ori ne batem coarne in coarne, dar nu l-as schimba sau lasa pentru nimic in lume.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×