Sari la conținut
Forum Roportal
mary2009

procesor laptop

Postări Recomandate

imi cer scuze sunt noua in discutii pe forum asa ca va rog sa ma scuzati daca nu prea ma pricep si fac unele greseli.Doresc sa achizitionez un Laptop si nu stiu ce procesor sa aleg.Vreau sa il folosesc la programe de arhitectura.Ei imi prescriu un procesor PentiumPRO200 64MBRAM ,placaELSA,SPEA V7 2MBVRAM sau procesoarePA_RISC.Daca am facut ceva greseli va rog sa ma scuzati nu ma pricep in domeniu dar cunoscatorii poate vor intelege ce vreau.Pe piata am inteles ca cele mai bune sunt Intel Core 2 Duo,dar nu stiu daca merg la program iar placa cu 2MB VRAM am gasit doar la MSI si nu stiu nimic de aceasta marca .Am inteles ca este noua pe piata .Imi trebuie si o rezolutie mai mare sau macar 1280*1024.

Multumesc si inca o data mii de scuze pentru greseli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne dai si numele programelor de arhitectura?

Pentru ca sisteme cu PentiumPRO sau 64MB RAM nu se mai gasesc pe piata de ani buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am inteles nimic din descrierea pusa de tine.

 

Poti sa ne dai si numele programelor de arhitectura?

Pentru ca sisteme cu PentiumPRO sau 64MB RAM nu se mai gasesc pe piata de ani buni.

 

Si cel mai important: ce suma doreste sa investeasca in laptop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi cer scuze sunt noua in discutii pe forum asa ca va rog sa ma scuzati daca nu prea ma pricep si fac unele greseli.Doresc sa achizitionez un Laptop si nu stiu ce procesor sa aleg.Vreau sa il folosesc la programe de arhitectura.Ei imi prescriu un procesor PentiumPRO200 64MBRAM ,placaELSA,SPEA V7 2MBVRAM sau procesoarePA_RISC.Daca am facut ceva greseli va rog sa ma scuzati nu ma pricep in domeniu dar cunoscatorii poate vor intelege ce vreau.Pe piata am inteles ca cele mai bune sunt Intel Core 2 Duo,dar nu stiu daca merg la program iar placa cu 2MB VRAM am gasit doar la MSI si nu stiu nimic de aceasta marca .Am inteles ca este noua pe piata .Imi trebuie si o rezolutie mai mare sau macar 1280*1024.

Multumesc si inca o data mii de scuze pentru greseli.

 

Descrierea ta este complet varza. Probabil este copiata din cerintele vreunui program de acum 150 de ani.

Cumpara cel mai scump laptop care se incadreaza in suma disponibila. Si cam atit. Pentru ca daca iti recomanda unul de 2 ori mai scump decity bugetul alocat... tot nu poti sa-l iei. Asa ca...

Sa ia-l pe ala de are garantie mai mare, poate gasesti greo promotie cu 3-5 ani !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze programul este allplan,si caracteristicile le-am luat de pe Net.Imi cer inca o data scuze daca nu m-am exprimat corect,nu sunt in domeniu si de acea am apelat la cei care ma pot ajuta in achizitionarea unui Laptop care sa ma ajute in munca.Imi cer inca o data scuze daca nu m-am exprimat corect dar nu am vrut decat un mic ajutor.

Cu multumiri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Allplan 2008 are urmatoarele cerinte minime:

Intel Pentium 3 or compatible (Pentium 3 will be supported the last time with Allplan 2008)

1 GB RAM

5 GB free hard disk space

Graphics board resolution 1,280 x 1,024 and 128 MB graphics board memory

E-mail connection, network connection or floppy disk drive to install the license

 

La cerintele astea se incadreaza peste 90% din laptopurile noi disponibile pe piata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Allplan 2008 are urmatoarele cerinte minime:

Intel Pentium 3 or compatible (Pentium 3 will be supported the last time with Allplan 2008)

1 GB RAM

5 GB free hard disk space

Graphics board resolution 1,280 x 1,024 and 128 MB graphics board memory

E-mail connection, network connection or floppy disk drive to install the license

 

La cerintele astea se incadreaza peste 90% din laptopurile noi disponibile pe piata.

 

 

 

Multumesc mult pentru sfat.Am apelat la un cunoscator pentru ca parerile sunt impartite,se lucreaza deja pe un ASUS si nu raspunde bine la comenzi,si de aceea vreau sa-l schimb si sa nu mai iau teapa,si sa dau si o gramada de bani.Am inteles ca si MSI sunt destul de bune.Multumesc inca o data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×