Sari la conținut
Forum Roportal
lily_anny

Nu stiu cum s'o termin...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna!asta e primul meu mesaj pe forum.nu credeam ca voi scrie vre'o data.sunt intr'o relatie de un an si ceva.de fapt de la inceput nu prea vroiam s'o incep.baiatul spune ca e foarte indragostit.dar eu nu'l prea cred,cu toate ca mi'a demonstrat asta.de multe ori prieteni de ai mei imi spun ca l'au vazut nustiu pe unde cu nustiu cine.chiar si in ziua de 8 martie o prietena mi'a spus ca l'a vazut cu o fata.eu m'am vazut cu el in ziua aia,dar cam tirziu am iesit,fiindca el spunea ca a dormit toata ziua.de fapt vreau sa pun capat acestei relatii de mai mult timp,si am incercat,dar de fiecare data el imi spune ca ma iubeste mult,si ca nu va putea fara mine.noi nici nu prea avem multe in comun.relatia asta a devenit o obisnuinta pentru mine,nustiu cum s'o termin,fara sa'l fac mult sa sufere si sa'mi fie si mie usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai epilat vreodata cu ceara? Sau ai incercat vreodata sa-ti iei un plasture de pe piele? Cum ai preferat s-o faci? Incet si dureros, sau sa tragi dintr-o data si gata?

Cam asa e si cu terminatul unei relatii. O faci o data si bine. De preferintza fata in fata. dar nu jignesti omul, nu adresezi cuvinte aiurea, doar ca esti categorica. Da, asta e cuvantul: CATEGORICA .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand ajungi sa iti dai seama ca nu merita...intrebarea nu ti-o mai pui

convinge-te ca nu te-a pretuit deloc , cat de las a fost., cate mincuni ti-a spus si..o sa vezi ca functioneaza :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tipi instabili emotional si nu prea stiu ce vor, sau realizeaza doar cand sunt cu cutitul la os.

 

Cred ca ideea cu ceara este teribila.

Boala lunga, moarte sigura.

Ia taurul de coarne si fa-l varza.

 

Matrix?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa vb cu el, nu conteaza prea mult daca vb la tel sau fata in fata. Important e ca tu nu il mai vrei si atunci este cel mai usor sa iei o decizie. Banuiesc ca nu il iubesti, nu? cel putin asa am inteles eu din ce ai scris tu. Spune-i ca relatia dintre voi nu are un viitor si ca cel mai bine ar fi sa se incheie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un simplu ,,imi pare rau nu merge . bye" asa lungesti aiurea si prost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna!asta e primul meu mesaj pe forum.nu credeam ca voi scrie vre'o data.sunt intr'o relatie de un an si ceva.de fapt de la inceput nu prea vroiam s'o incep.baiatul spune ca e foarte indragostit.dar eu nu'l prea cred,cu toate ca mi'a demonstrat asta.de multe ori prieteni de ai mei imi spun ca l'au vazut nustiu pe unde cu nustiu cine.chiar si in ziua de 8 martie o prietena mi'a spus ca l'a vazut cu o fata.eu m'am vazut cu el in ziua aia,dar cam tirziu am iesit,fiindca el spunea ca a dormit toata ziua.de fapt vreau sa pun capat acestei relatii de mai mult timp,si am incercat,dar de fiecare data el imi spune ca ma iubeste mult,si ca nu va putea fara mine.noi nici nu prea avem multe in comun.relatia asta a devenit o obisnuinta pentru mine,nustiu cum s'o termin,fara sa'l fac mult sa sufere si sa'mi fie si mie usor.

 

ma exaspereaza fazele astea cu tenta de telenovela....nu mai vrei sa fii cu el zici pa si iti vezi de viata ce mare cacat....iti spun eu ca on cateva zile e cu alta....ce sa spun o sa sufere....si daca ar fii asa e barbat nu moare....mai bine ai deschide ochii sa vezi ca e un santajist sentimental care te foloseste cum vrea cucul lui....esti femeie sau esti o carpa pt pantofii lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un simplu ,,imi pare rau nu merge . bye"

 

 

Nu asa , ca poate ei nu-i pare rau .

Am citit intr-un mesaj , ceva de genul '' ia taurul de coarne si ....''.

 

Eu asa as proceda. De suferit oricum va suferi , indiferent de modalitatea aleasa. Sau poate nu . Cine stie ?! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh atunci un simplu GOODBYE :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×