Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Chestionarul lui PROUST

Postări Recomandate

nu cumva l-ai gasit prin dilema veche?
L`am gasit la soru`mea in caiet....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.Bgacioasa

2.fidelitatea

3.Simplitatea

4.Sinceritatea,si..Rabdarea

5.prea directa,undeori

6.Sa il rasfat pe El

7.O viata mai buna..pt toti

8.Sa raman singura,fara prieteni

9.Intr'un paradis

10.albastru

11.Orhidea

12.Phoenix

13..Shakespeare

14.V.Alecsandri,Eminescu

15.Victoria Lipan(Baltagul)

16.Harap Alb

17.Mozart

18.Van Gogh,Picasso

19.cei care lupta si nu se lasa invinsi

20.fitele,minciuna,prefacatoria

21.increderea

22.in liniste,

23. orice care nu are legatura cu tradarea,minciuna

24.Lucrurile nu sunt intotdeauna cum par a fi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.PRINCIPALA MEA TRASATURA - Optimismul

2.CALITATEA PE CARE DORESC SA O INTALNESC LA UN BARBAT - Taria de caracter

3.CALITATEA PE CARE O PREFER LA O FEMEIE - Fidelitatea

4.CE PRETUIESC MAI MULT LA PRIETENII MEI - Rabdarea :lol2:

5.PRINCIPALUL MEU DEFECT - Rabdarea......

6.INDELETNICIREA MEA PREFERATA - cititul

7.FERICIREA PE CARE MI`O VISEZ - independentza de toti si de toate

8.CARE AR FI PENTRU MINE CEA MAI MARE NENOROCIRE - sa nu-mi gasesc sufletul pereche... :P

9.LOCUL UNDE AS VREA SA TRAIESC - oriunde langa ea

10.CULOAREA MEA PREFERATA - albastru inchis :haha:

11.FLOAREA CARE`MI PLACE - crinul

12.PASAREA MEA PREFERATA - porumbelul

13.PROZATORII MEI PREFERATI - aaa sunt multi.... prea multi

14.POETII MEI PREFERATI - Eminescu, Bacovia... Cosbuc...si altii

15.EROINELE MELE PREFERATE DIN LITERATURA - nu am :good:

16.EROII MEI PREFERATI DIN LITERATURA - Old Shatterhand (Karl May)... :lol2:

17.COMPOZITORII MEI PREFERATI - Bach, Enescu

18.PICTORII MEI PREFERATI - Da Vinci

19.EROII MEI PREFERATI DIN VIATA REALA - Basescu - :lol2:

20.CE URASC CEL MAI MULT - sa fiu mintit

21.CALITATEA PE CARE AS VREA S`O AM DIN NASTERE - rabdarea

22.CUM AS VREA SA MOR - nu as vrea

23.GRESELILE CE`MI INSPIRA CEA MAI MARE INDULGENTA - orice greseala facuta involuntar

24.DEVIZA MEA - Totul sau nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andradada,Andruta m-a rugat Willy sa va spun ca daca-l mai faceti prozator va tranteste un sonet despre superficialitatea femeii de nu va vedeti.

Observ,te admir pt curajul si modul transant in care iti recunosti defectele :lol2:.Si cand o sa renunti sa mai faci pe cocosul pe gardul meu incercand sa-mi explici cum sa-ti protejez prietenele de adevarul dureros ca sunt infantile atunci cand folosesc expresii de genul "mi-e dor de tine tati"..atunci zic..poate imi explici si mie cum poate sa-ti placa bucolicul ala de Cosbuc...Adica..de ce nu Vasile Alecsandri? :lol2:

Mda stiu,iar am fost offtopic,ca asa mi-i felul, nu pot sa ma abtin.Iar sa raspund la "chestionarul" cu pricina,din moment ce Proust a facut-o inaintea mea,nu ma mai simt vrednic :lol2:

 

:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr`adevar....este destul de controversat. dar este unul dintre majoritatea chestionarelor care iti releva cu adevarat personalitatea.... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr`adevar....este destul de controversat. dar este unul dintre majoritatea chestionarelor care iti releva cu adevarat personalitatea.... :roll:

 

Daca e ceva controversat la chestionarul asta, acel ceva consta in raspunsurile lui Proust. Impactul pe care l-au avut la vremea respectiva l-au si facut atat de celebru; intrebarile in sine frizeaza comunul. Intr-adevar, in zilele noastre nu se prea mai intreaba "care sunt pictorii tai preferati?", ci maxim "ce link-uri de screensavere cool mai stii?", dar la vremea aceea o astfel de intrebare suna mult mai putin pretentios decat azi. Iar pasarea preferata, scriitorul preferat sau lucrurile pe care le uram "ne releva cu adevarat personalitatea" in masura in care avem una foarte foarte lipsita de complexitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Andradada,Andruta m-a rugat Willy sa va spun ca daca-l mai faceti prozator va tranteste un sonet despre superficialitatea femeii de nu va vedeti.

Observ,te admir pt curajul si modul transant in care iti recunosti defectele :doh: .Si cand o sa renunti sa mai faci pe cocosul pe gardul meu incercand sa-mi explici cum sa-ti protejez prietenele de adevarul dureros ca sunt infantile atunci cand folosesc expresii de genul "mi-e dor de tine tati"..atunci zic..poate imi explici si mie cum poate sa-ti placa bucolicul ala de Cosbuc...Adica..de ce nu Vasile Alecsandri? :haha:

Mda stiu,iar am fost offtopic,ca asa mi-i felul, nu pot sa ma abtin.Iar sa raspund la "chestionarul" cu pricina,din moment ce Proust a facut-o inaintea mea,nu ma mai simt vrednic :doh:

 

:)

 

Mersi mersi, esti foarte dragutz...Adevarul e ca tu nici nu mai ai nevoie sa respunzi "chestionarului" , noi stim deja ce persoana esti. Cel mai tare ma deranjeaza ca incepi sa discutzi gusturile fiecaruia.... stii vorba aia?? "Gusturile nu se discuta".. dar poate ca tu nu ai gusturi.... si atunci mi-e mila de tine.... Succes in continuare daca pot zice asta.. :doh:

Editat de observ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.PRINCIPALA MEA TRASATURA-zambesc(uneori mai mult decat ar trebui)

2.CALITATEA PE CARE DORESC SA O INTALNESC LA UN BARBAT-energie

3.CALITATEA PE CARE O PREFER LA O FEMEIE-intelegere

4.CE PRETUIESC MAI MULT LA PRIETENII MEI-loialitatea

5.PRINCIPALUL MEU DEFECT-pesimismul

6.INDELETNICIREA MEA PREFERATAcititul si visatul(sunt nedespartite,de altfel...)

7.FERICIREA PE CARE MI`O VISEZ-sa avansez la stadiul de ras la foc continuu :)

8.CARE AR FI PENTRU MINE CEA MAI MARE NENOROCIRE-sa uit pentru ce lupt

9.LOCUL UNDE AS VREA SA TRAIESC-Utopia

10.CULOAREA MEA PREFERATA-albastru

11.FLOAREA CARE`MI PLACE-ghiocelul

12.PASAREA MEA PREFERATA-egreta

13.PROZATORII MEI PREFERATI-Umberto Eco,p. Cohelio,Thomas Hardy,James Joyce,San-Antonio;)

14.POETII MEI PREFERATI-minulescu

15.EROINELE MELE PREFERATE DIN LITERATURA-Tess d'Urberville

16.EROII MEI PREFERATI DIN LITERATURA-Contele de Monte Cristo,Nicko(din The Magus)

17.COMPOZITORII MEI PREFERATI-Tchaikovski

18.PICTORII MEI PREFERATI-nu am

19.EROII MEI PREFERATI DIN VIATA REALA-mama

20.CE URASC CEL MAI MULT-la mine:senzatia de batranete;la altii:ipocrizia

21.CALITATEA PE CARE AS VREA S`O AM DIN NASTERE-memorie "lunga"

22.CUM AS VREA SA MOR-repede,fara sa simt,fara sa stiu,fara sa regret

23.GRESELILE CE`MI INSPIRA CEA MAI MARE INDULGENTA-mai toate

24.DEVIZA MEA-Veni,vidi,vinci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cumva l-ai gasit prin dilema veche?

 

 

corect!in dilema veche..un ziar care rupe barierele,articole gandite si apoi scrise..

uite ca lumea inca mai citeste si ziare care au ce spune.

te salut! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestionarul ca chestionarul, dupa ce'a aparut nr ala din dilema veche (foarte ok de altfel si pe care sunt sigur ca nu l'au citit domnishorii & domnishoarele care'au raspuns la chestionar pe aste 2 pagini) s'au umplut forumurile si caietele elevelor-de-scoala-generala-care-se-cred-culte (in ordinea asta) de chestionarul proust, care ajunse astfel sa fie popularizat si accesibil tinerilor de nadejde care pana atunci auzind de proust ar fi'ntrebat din reflex la ce echipa joaca. de unde pana unde e controversat nu poci pentru a'ntelege, la fel cum imi scapa felul in care raspunsurile date ar contura clar personalitatea repondentului. daca m'as lua dupa raspunsurile care s'au dat pana acum eu as crede despre toti cei care'au raspuns ca's niste telenovelisti penibili care la intrebarile legate de arte incearca sa expuna bine ce le'a mai ramas de pe la orele de muzica si lecturile obligatorii din scoala - din unicul motiv ca altceva nu au de expus, iar la cele legate de ei insisi si relatiile cu ceilalti vin cu niste raspunsuri mai standard decat permite legea, dovada a unor caractere mici si inteligente in cel mai bun caz medii. asta, vezi bine, prin simpla interpretare a unuia "dintre majoritatea chestionarelor care iti releva cu adevarat personalitatea". o fi bine, o fi rau? rasunsurile mele poate cu alta ocazie, n'as vrea sa faca nota discordanta cu cele de pana acum care te'mping spre un inevitabil "diabetu', maica, diabetu".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×