Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Chestionarul lui PROUST

Postări Recomandate

chestionarul ca chestionarul, dupa ce'a aparut nr ala din dilema veche (foarte ok de altfel si pe care sunt sigur ca nu l'au citit domnishorii & domnishoarele care'au raspuns la chestionar pe aste 2 pagini) s'au umplut forumurile si caietele elevelor-de-scoala-generala-care-se-cred-culte (in ordinea asta) de chestionarul proust, care ajunse astfel sa fie popularizat si accesibil tinerilor de nadejde care pana atunci auzind de proust ar fi'ntrebat din reflex la ce echipa joaca. de unde pana unde e controversat nu poci pentru a'ntelege, la fel cum imi scapa felul in care raspunsurile date ar contura clar personalitatea repondentului. daca m'as lua dupa raspunsurile care s'au dat pana acum eu as crede despre toti cei care'au raspuns ca's niste telenovelisti penibili care la intrebarile legate de arte incearca sa expuna bine ce le'a mai ramas de pe la orele de muzica si lecturile obligatorii din scoala - din unicul motiv ca altceva nu au de expus, iar la cele legate de ei insisi si relatiile cu ceilalti vin cu niste raspunsuri mai standard decat permite legea, dovada a unor caractere mici si inteligente in cel mai bun caz medii. asta, vezi bine, prin simpla interpretare a unuia "dintre majoritatea chestionarelor care iti releva cu adevarat personalitatea". o fi bine, o fi rau? rasunsurile mele poate cu alta ocazie, n'as vrea sa faca nota discordanta cu cele de pana acum care te'mping spre un inevitabil "diabetu', maica, diabetu".

 

Imi pare bine ca ne-ai onorat si cu parerea ta.... ai dreptate... ar fi chiar de necrezut k cineva chiar sa simta ce a raspuns acolo.... daramite sa-si mai aduca si aminte... cine stie ce compozitor... sau poet.. sau pictor... e de neconceput in ziua de azi k totusi cineva sa mai fie interesat si de lucruri cu adevarat frumoase..... cand sunt atatea lucruri care ne pot ocupa timpul ... nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez chestionarul, nu sunt eu in masura...ceea ce mi se pare incorect este faptul ca se afirma ca este unul dintre cele mai reale (nu era asta expresia, dar mi-e greu sa dau inapoi...ideea e ca iti arata cel mai bine personalitatea) si de ce ma rog acest lucru? Pt. ca fiecare raspunde ce crede acolo? Pai e destul de dificil ca tu insuti sa te cunosti atat de bine, sa fii realist si sa iti recunosti cea mai mare calitate, cel mai mare defect...cam subiectiv...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×