Sari la conținut
Forum Roportal
crista_c

Cum este barbatul Capricorn intr-o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai da m-am lamurit si eu, cel putin capricornul meu nu ma merita si nu are cuvant si ... deja mi-e sila de cat de proasta am fost

 

De ce spui asta? voi de cat timp sunteti impreuna si ce anume te deranjeaza la el? ca banuiesc ca te iubeste, altfel nu ai sta cu el, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un capricorn e calculat, rational dar "pierde si timpul cu gelozii".Lasa-ma sa te contrazic aici!Chiar sunt gelosi desi nu vor sa para ca ar fi! Tin enorm la faptul ca TREBUIE sa ii respecti,sa fii doar cu ei si se uita cu subinteles de fiecare data cand le vorbesti de "vreun amic". Chiar am cunoscut ceva capricorni pana acum(am asa un talent de a atrage raci(bleah!) si capricorni de nu se poate...).chiar actualul prieten e capricorn si singurul baiat pe care l-am iubit si il iubesc e tot capricorn(eu scorpion,mda pereche misto!).

Sagetatorii sunt f libertini si iubesc flirtul...dar am mai vazut cupluri sagetator-capricorn destul de simpatice si...durabile. Fetele capricorn sunt mai putin taciturne decat barbatii capricorn nu stiu pentru ce motiv (ei,sunt si hartile natale de comparat),dar coincidenta a facut sa para astfel...

Si girls, barbatul capricorn cu ascendent scorpion e unul dintre cei mai misto capricorni! :lol:

 

si un pic offtopic:

crista_c, tu zici ca zodia gemeni e una buna?pot sa fiu un pic subiectiva si sa zic ca nu suport aceasta zodie si ca mi se pare cea mai nashpa din toate cele 12? pentru modurile mele de a aborda problemele si din prisma din care vad eu lucrurile gemenii sunt ca niste paiatze superficiale care vorbesc mult,mint mult, se agita mult, flirteaza mult,putin cam(mult) ipocriti, dar le merge mintea(mercurieni,deh!).Pt felul meu de a fi sunt f nashpa...si la mai mult decat o simpla socializare cu istetii mercurieni nu m-as baga.Imi cer scuze pt brutalitatea exprimarii dar pt un Scorpion(semn fix) ca mine instabilitatea, falsitatea si ipocrizia Gemenilor sunt niste defecte colosale.Cum incearca ei sa para dragutzi si amabili in fata si pe urma maraie printre dinti tragand cate o injuratura la adresa respectivului.Si acum incercand sa pun pansament pe rana, trebuie sa fim obiectivi si sa intelegem ca toti au si calitati si defecte,ca nici o zodie nu e mai buna sau proasta ca alta, ca defectele unora le percepem ca fiind mai intense sau mai putin intense, mai suparatoare sau mai acceptabile in functie de valorile si lucrurile pe care pune accent persoana care ii analizeaza(in spetza,noi). Da! :)

 

Pacat ca-s fata, ca sunt capricorn cu ascendent in scorpion. :)

Sa stii ca-ti dau dreptate in multe privinte (ma refer la offtopic-ul tau :) ).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se ma mai discuta aici si de zodia Gemeni din care fac si eu parte :). Nu tot ce se scrie despre zodii e si adevarat, eu de exemplu nu prea ma incadrez ( iar aici ma refer la faptul ca peste tot scrie ca sunt pers false, mincinoase....dar eu una nu sunt asa). Tocmai de aia, cand am deschis acest topic despre zodia capricorn am vrut sa vad pareri ale unor persoane care fac parte din zodia asta sau care au de a face cu un capricorn....ca asa pot citi si eu despre capricorn pe net sau in reviste si gata, dar pe mine ma intereseaza sa aflu de la voi ce si cum :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca se ma mai discuta aici si de zodia Gemeni din care fac si eu parte :). Nu tot ce se scrie despre zodii e si adevarat, eu de exemplu nu prea ma incadrez ( iar aici ma refer la faptul ca peste tot scrie ca sunt pers false, mincinoase....dar eu una nu sunt asa). Tocmai de aia, cand am deschis acest topic despre zodia capricorn am vrut sa vad pareri ale unor persoane care fac parte din zodia asta sau care au de a face cu un capricorn....ca asa pot citi si eu despre capricorn pe net sau in reviste si gata, dar pe mine ma intereseaza sa aflu de la voi ce si cum :)

 

Adevarul este ca eu am 3 prieteni (2 fete si un baiat) in zodia gemeni cu care ma inteleg de minune. In schimb, cu marea majoritate a gemenilor (din cati am cunoscut) nu reusesc sa stabilesc nicio legatura, ba chiar intampinam dificultati in comunicare. Stilul repezit al unora ma scoate din sarite.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul este ca eu am 3 prieteni (2 fete si un baiat) in zodia gemeni cu care ma inteleg de minune. In schimb, cu marea majoritate a gemenilor (din cati am cunoscut) nu reusesc sa stabilesc nicio legatura, ba chiar intampinam dificultati in comunicare. Stilul repezit al unora ma scoate din sarite.

 

 

Nu stiu, depinde si de firea ta. Si eu sunt destul de agitata , dar toti care ma cunosc mi-au spus ca le place felul meu de a fi si modul in care vorbesc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce spui asta? voi de cat timp sunteti impreuna si ce anume te deranjeaza la el? ca banuiesc ca te iubeste, altfel nu ai sta cu el, nu?

ne stim de 7 ani, vad ca mi-a luat tare mult sa-mi dau seama ca merit ceva mai bun :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ne stim de 7 ani, vad ca mi-a luat tare mult sa-mi dau seama ca merit ceva mai bun :jester:

 

 

Nu stiu ce sa zic, tu sti mai bine ce se intampla intre voi...stiu ca ei (capricornii) sunt mai inchisi si trebuie putina munca ca sa ii poti schimba cat de cat si sa fie mai liberi in a-si exprima sentimentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La vrasta pe care o are un barbat nu se mai schimba ever, asa ca ... o sa caut de acum incolo si pe toti ii voi intreba ce zodie sunt ca nu mai vreau sa vad "pamantari" :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La vrasta pe care o are un barbat nu se mai schimba ever, asa ca ... o sa caut de acum incolo si pe toti ii voi intreba ce zodie sunt ca nu mai vreau sa vad "pamantari" :lol2:

 

Si eu am zis asa in privinta unei anumite zodii :jester: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La vrasta pe care o are un barbat nu se mai schimba ever, asa ca ... o sa caut de acum incolo si pe toti ii voi intreba ce zodie sunt ca nu mai vreau sa vad "pamantari" :jester:

 

 

Voi de cand sunteti impreuna? vrei sa te desparti de el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×