Sari la conținut
Forum Roportal
crista_c

Cum este barbatul Capricorn intr-o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cele care aveti sau ati avut o relatie cu un barbat in zodia capricorn , as vrea sa-mi spuneti ce parere aveti despre ei, cum iubesc acesti nativi si cat de stabili sunt :) . Asta nu inseamna ca baietii Capricorn nu pot raspunde. Astept raspunsurile voastre. Merci !!!

Editat de crista_c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotul unei prietene e capricorn.

E taios, nu despot, dar aspru la vorba cand vrea si cand e deranjat, are o raceala in vorba cand il lezezi, zambet frumos, manierat, de treaba, ajuta fara sa ezite, insa e iute la manie. Are gragara multa, te intoarce ca la Ploaiesti dupa cum vrea el. E suficient sa existe un strop de iubire si cu un astfel de om nu te plictisesti langa tine.

Hehehe, eu am ascendentul in capricorn, poate si d'aia ma inteleg bine cu el. In plus...nu-i sotul meu :) !

Inca ceva: extrem de carcotas cand nu-i convine ceva.

 

Si are fixuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu e capricorn. Amu depinde si cat de indeendenta e femeia ca nu-i prea plac astfel de specimene :o: cam aspru, inchis, nu-si exprima sentimentele, ii place femeia care ii gateste ii spal aii calca ii face copii dar ar fi frumos sa si lucreze sa mai aiba si al doilea job :) Foarte statornic in sentimente, dar repet, nu prea se exprima. Nu e cu dulcegarii, cadouri, inimioare ... daca vrea sa-ti faca cadou ceva iti ia o cratita de gatit :pardon: Un tata bun, fixist, tabieturi, ii place mancarea buna, hainele de calitate, e munictor, prea familist chiar daca unele rude nu o merita, sare mereu cand cineva are nevoie de ajutor dar in timp tocmai pe tine sotia lui te neglijeaza ca sa multumeasac pe altii, cam apleaca urechea la gura lumnii. Una peste alt ae un barbat traditionalist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e relevanta si zodia partenerei.

Eu sunt sagetator si nu prea ma inteleg cu capricornii, in sensul ca eu ii percep ca fiind sufocanti, posesivi, extrem de gelosi, acaparatori, vor exclusivitate,vor sa nu mai existe alt barbat in viata ta, indiferent ce raport exista intre tine si celalalt, cu toane, destul de interiorizati. Spun "destul de", pentru ca pe doi din ei am reusit sa ii fac sa se deschida, cu al treilea nu am reusit mare lucru, probabil pentru ca nici relatia nu a durat suficient de mult sau implicarea nu a fost pe masura.

Iubesc cu pasiune si sunt statornici, nu insala, sunt barbatii unei singure femei si asta e o bila alba pentru ei.

 

Sotul meu e capricorn. Amu depinde si cat de indeendenta e femeia ca nu-i prea plac astfel de specimene

nu, nu ii plac "specimenele" independente. Tocmai de aia ziceam ca depinde de perceptia fiecareia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate..cam asa e si prietenul meu :blink:, dar vreau sa-mi raspundeti voi pt ca mi se pare mult mai real asa, decat sa citesc pe net horoscopul in general. Si ce imi spuneti voi compar cu ceea ce vad si eu la prietenul meu si se aseamana f mult :lol2:...ms de raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multi dintre baietii/barbatii capricorn pe care i-am cunoscut au avut o singura iubita cu care s-au si casatorit in final....

ei sunt ,in general, fideli....sau comozi/timizi/fara prea mare incredere in ei la capitolul femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×