Sari la conținut
Forum Roportal
stiri

Averea lui Gigi Becali sub sechestru

Postări Recomandate

Deah ... am citit si eu .. si declaratiile lui Bodu ( http://www.atitudinea.ro/articole/Investig...i+sub+sechestru ).

 

E bull shit ... l-a gasit pe asta cu gura mare si a zis sa il aranjeze ....

 

Probabil daca nu arunca cu banul in stanga si in dreapta nu avea nimic cu el! il lasa in pace

 

Daca ar face fiecare bogatan dinasta cate ceva pt tara probabil nu ar mai fi asa ... la inceput ma calca pe nervi becali dar a facut niste lucruri pe care nimeni nu le-ar fi facut si trebuie respectat pt asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul pleaca de la cine si ce are de platit.

Daca e adevarat ca el a cumparat numai echipa treaba e nitzel cam incilcita.

Banuiesc ca sunt altii competenti care pot sti cu sigurantza care e starea de lucruri la club si sa lamureasca treaba.

Sper ca in tranzactia de la vremea respectiva este stipulat clar cine a cumparat si cum s-a impartit "ograda" la Steaua.

Dupa proces vom afla clar care e treaba si cine tre' sa plateasca.

 

Pe de alta parte faptul ca i-au sechestrat averea fara sa-i trimita o instiintare oficiala denota japca si prins la cotitura.

 

Nu sunt fan Becali iar dupa ce se va lamuri treaba printr-un proces vom vedea cine a avut dreptate.

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU SUNT FAN BECALI !!!

 

Dar Bodu este un smeker...s-a gasit el sa aplice legea si a inceput cu Steaua. SIDEX GALATI a avut datorii mult mai mari si fost achitata. Oare SIDEX a facut case pentru sinistrati sau vreo biserica ceva? Nu stiu in termen juridic, dar parerea mea este ca sechestrul este ilegal, pentru ca trebuia sa puna sub sechestru Steaua, nu averea persoanei publice Becali. Plus, ca o instiintare ceva, nu era mare lucru...doar cateva minute de lucru. Are timp sa se duca pe la televiziuni, dar nu are timp sa puna pe cineva sa faca o instiintare. E chiar de kko toata faza, si cred ca pana la urma Gigi Becali se va alege cu pumnul in gura si fara bani si la racoare. Asta e pretul pentru cineva care are bani si nu ii este frica sa vorbeasca.

Probabil ca are nevoie statul de bani pentru noile masini de lux ale parlamentarilor, care vor fi cumparate...pentru ca nu prea sa omoara sa faca ceva pt sinistrati sau pt cei care au nevoie de ajutor.

Bun este versul ala dintr-o melodie.."Cum si-au ridicat case in Baneasa, domnii parlamentari, cu salariul de 1000 de dolari??"

 

Daca domnul Bodu s-a gadit sa aplice legea ii transmit un proverb, ca poate citeste topicul asta si invata ceva: "Ori e bal, ori e spital! Si daca e bal...bal sa fie!"

 

Asteptam urmatoarele secheste si nu in fotbalul romanesc!!!

 

 

 

 

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ganditi prea simplu. Apare taranul asta necioplit si zice la tv ca o sa il faca el pe Bodu asta care are tupeul sa se dea la el, tocmai la el care e cine e. Totusi Bodu reprezinta fiscul la care cu totii contribuim da? Unii dintre noi il aplaudam pe cioban atunci cand ne fraiereste in direct spunand ca ii arata el lui Bodu. Cat despre Sidex,nu ar trebui sa il bagam in aceeasi oala. Sidexul tine un oras intreg in spate, asa ca exceptiile nu sunt de aceeasi categorie cu Clubul Steaua care produce ce? nervi, batai, huligani, echimoze, si cam atat. Sincer sa fiu nu as simti lipsa Stelei din prim-planul mai putin fotbalistic si mai mult amator de scandal si blaturi din romanica. beehh! :P

Editat de maybe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×