Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

De ce trebuie sa fim mai "buni" decat altii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Degeaba mi-arati mie ca ai progresat ,pentru ca oricum nu ma intereseaza.Eu am lumea mea,tu o ai pe a ta.Lumea ta nu m-ar face fericit,cum dealtfel nici lumea mea nu te-ar face fericit pe tine,desi uneori,tu te mai infrupti cu cate ceva din lumea mea,jur ca eu niciodata nu ma voi simti atras de ceva din lumea ta.

 

Nu considera ca tu ai ajuns cineva,iar eu nu sunt decat un looser,deoarece am sa-ti dau neplacuta veste ca nu ma intereseaza persoana ta sau cu atat mai putin realizarile tale.Pentru mine nu esti decat un substantiv propriu,cel mult..Te pun si te cantaresc in aceeasi balanta cu care l-as cantari pe John,Smith,Gigi sau Ion.

 

Ai falsa impresie ca m-ai depasit si de aceea iti tresare inima de bucurie,insa tin sa te anunt ca iti consumi energia degeaba.Daca intr-adevar mi-ai fi fost superior,nu te-ai fi comparat cu mine,deoarece eu nu sunt decat o simpla fiinta muritoare..

Daca esti cu adevarat superior fata de mine,de ce te compari cu mine,de ce te intereseaza persoana mea si mai ales de ce ma judeci? ce treaba ai tu cu mine? te simti complexat?

Nu uita ca eu sunt o biata fiinta muritoare.

 

De ce nu ma lasi in pace sa-mi traiesc viata cu defectele si calitatile mele?

Daca tot ma judeci,de ce imi judeci doar defectele,iar calitatile te faci ca nu le vezi?

De ce intodeauna judeci sufletele calde si vulnerabile,duhurile negre care bantuie la tot pasul in jurul tau,nu le vezi? Nu cumva te identifici cu ele si de aceea esti atat de subiectiv?

Te rog sa ma lasi in pace!

 

Acest text se adreseaza celor care au complexe de superioritate.Deasemenea ,textul mai este dedicat celor care judeca persoanele in necunostinta de cauza,celor care judeca in mod superficial,dupa aparente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acest text se adreseaza celor care au complexe de superioritate.Deasemenea ,textul mai este dedicat celor care judeca persoanele in necunostinta de cauza,celor care judeca in mod superficial,dupa aparente.

Tu ai complexe de superioritate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aprob...pozitiv. :o: -si am aceeasi intrebare:crezi ca tu nu mai ai complexele alea? -nu de alta,da' citind postarile tale,parca nu as crede.Oricum,m-ai surprins,intr-un mod placut.Chiar nu ma asteptam sa intelegi chestiile pe care le-ai scris. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aprob...pozitiv. :o: -si am aceeasi intrebare:crezi ca tu nu mai ai complexele alea? -nu de alta,da' citind postarile tale,parca nu as crede.Oricum,m-ai surprins,intr-un mod placut.Chiar nu ma asteptam sa intelegi chestiile pe care le-ai scris. :tease:

MAi fiind vorba de o lume virtuala fiecare isi arata ce fata doreste,si pentru ca ,asa cred eu,a dorit sa arate poate ce nu este.....sau poate are si aceasta parte doar ca el nu o utilizeaza .Eu zic ca acest post il pune cu totul intr-o alta lumina,una pozitiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1982, si tu ai complexe de superioritate ! poate mai putine si de intensitate mai mica, dar si tu le ai ! iti place sa pierzi ? iti place sa fii privit ca un ratat ?

cum te imbraci ? te imbraci la intamplare ? cu haine murdare ? nu cred ! daca stai macar o secunda sa-ti alegi hainele, te gandesti la cum vei fi privit.. deci te intereseaza pozitia sociala.. si de aici rezulta unele complexe.

 

Daca tot ma judeci,de ce imi judeci doar defectele,iar calitatile te faci ca nu le vezi?

iti judeca doar defectele ptr a se crede superior. si asta ii da lui(ei) satisfactie. starea de superioritate te face sa te simti bine. sunt oameni care sunt interesati la maxim de statul lor. nu sunt greu de recunoscut.

in general, acestia sunt oamenii care n-au, sau mai bine zis nu au atat cat isi doresc.

cine te judeca asa, te considera un competitor. nu o sa te compari cu un om f.sarac(sau de genu asta) ptr ca nu o sa-ti ia nimic. deci, nici tu nu esti chiar un loser.

 

din ce am vazut la viata mea, femeile sunt mai mult asa. adica sunt invidioase, se uita una la alta cum e imbracata, ce accesorii are, cum ii sta paru'.. aproape fiecare detaliu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acest text se adreseaza celor care au complexe de superioritate.Deasemenea ,textul mai este dedicat celor care judeca persoanele in necunostinta de cauza,celor care judeca in mod superficial,dupa aparente.

 

Ca raspuns la intrebarile tale:

pentru ca MERIT :friends:!

pentru ca sunt!

pentru ca am cu ce!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeuna vei fii superior altuia si la randul tau inferior unui altul.

Nu poti trai singur fara sa te raportezi la cei din jurul tau.

Ca raspuns la intrebarile tale:

pentru ca MERIT :roll:!

pentru ca sunt!

pentru ca am cu ce!

Dedicatie pentru nic nic ..Am cu MA, am cu ce ! :blink:

 

Banii. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×