Sari la conținut
Forum Roportal
omigs

Profesoara sarita!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:spiteful: Am avut si eu profesoare cretine in scoala, dar ca asta NU! Singura solutie e sa va adunati toti astia nemultumiti, vorbiti cu diriginta prima data, iar daca ea nu va ia in serios, chemati parintii, faceti o plangere si cereti ca seful clasei sau cine vreti voi sa intre in audienta la directorul scolii. E dreptul vostru! Iar ea ce poate sa va faca? Nu s-o razbuna pe o clasa intreaga, mai ales daca vin si parintii. Dupa cate am citit eu, cred ca este o frustrata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sclavie! Ce tantalai sunt elevii! Si fiecare se gandeste doar la sine si-si accepta "trista soarta" in loc sa fie uniti, nestiind ca doar FIIND UNITI pot face un bine colectiv! Doooamneee...pai cand era tata elev mi-a povestit ca aveau o profa de toata jena la biologie, o scorpie si nu mai stiu exact ce le facea. Oricum, tot ceva gen sclavie era. Si au cazut de comun acord ca la o lucrare sa nu scrie nimic nimic legat de subiect, doar tampenii. Tata a umplut o pagina cu "Ana are mere". Asta a fost o forma de protest. Iar cand profa a cerut scaderea notei la purtare ptr toata clasa, au venit toti cu parintii la scoala a doua zi si nu li s-a mai scazut nicio nota pana la urma. Iar in semestrul 2, profa i-a lasat, a zis ca nu se mai simte in stare sa tina in frau asemenea "barbari".

eu ma bucuram enorm daca un profesor imi cerea ajutorul si puteam sa fiu activa. odata elevii erau scosi la plantat pomi, la curatat curtea scolii, la adunat flori de ceai de pe camp, fructe toamna... etc. nu a murit nimeni, nu i-a cazut nicio mana, nu a devenit nici mai prost si nici mai destept. erau doar copii cu drag pentru viata,mai aproape de natura si nu fugeau de munca. acum dragii nostri copii sunt cam imbuibati. prea au de toate de la parinti. ba fiica unei prietene a pus parola pe calculatorul de i l-a luat maica-sa... ca mult a muncit fata si inca munceste. isi spala farfuria dupa ce mananca, face patul, invata pt scoala, face ordine in camera, etc... in visele maica-sii!

daca as fi eu mama voastra... v-ati castiga prin sudoarea fruntii fiecare moft pe care-l faceti. atunci ati aprecia cu adevarat ceea ce aveti!

..si n-ati mai da palme unui profesor!!!

 

Da ... am mintit... am 15 ani .... si prietena mea la fel... pentru ca sareati pe mine ... cu morale... vroiam raspunsuri....

nu ca nu am avut curaj sa spun ca mi`am inceput viata sexuala la 15 ani .... v`am spus... nu vroiam morale ... vroiam raspunsuri clare ....

asaaaa, la dracu cu profesorii si cu morala lor si cu nervii lor deplasati. faceti copii, cresteti si inmultiti-va, dati-o dracu de scoala... sclavie curata. traiti viata la maxim ca una e!!!

:spiteful:

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×