Sari la conținut
Forum Roportal
omigs

Profesoara sarita!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

V`am intrebat pur si simplu...

 

se accepta ce face aceasta profesoara?

NU.

 

Bratara e a ta, n-are nici o legatura cu ce scrii tu, dar nu inteleg de ce i le dati voi...

Am vazut o fata care a primit o bratara de martisor si ii era foarte draga, i-a aratat-o mamei ei. Ea nu cred ca ar fi dat-o.

 

Evaluarea lucrarilor trebuie sa se fac pe criterii obiective.

Editat de Fentasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Absolut.Era o profesoară pe aici care zicea mai demult că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt la cel mai bun liceu din oras. Iar cand am facut "viteazul gest" a fost o situatie de asa natura incat toata clasa plus cativa profesori m-au sustinut (profa de latina e considerata spaima liceului si nu o suporta nimeni). E o poveste lunga :o:. Ideea e ca nu a vrut nimeni sa "scape" de mine deci exmatricularea a fost exclusa din start. Asta mi-o fi nivelul, nu am pretentii :o:.

Atunci ipocrizia e una din virtuţile liceului.Era

Editat de Alexeevna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde e exagerarea ? La el sau la profesoara ?

 

 

De ce as exagera oameni buni? ...

 

Am ceva de castigat sa exagerez ? Credeti ca am facut acest topic 4fun ?

 

NU am exagerat cu nicio vorba...

 

A... si am uitat sa va zic: Daca nu scriem cu stiloul la ora ei ne scade puncte la lucrari! unei colege ia scazut La Teza Cu Subiect unic pentru ca a scris cu PIXU ! ~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt la cel mai bun liceu din oras. Iar cand am facut "viteazul gest" a fost o situatie de asa natura incat toata clasa plus cativa profesori m-au sustinut ...

 

Si eu mi-am permis un "gest viteaz" si daca tot a venit vorba, nu vad de ce nu l-as supune atentiei, in vederea unei dezbateri colective.

In liceu am avut mai multi profesori NEbuni decat buni. Sincer si adevarat grait-am!! (scris-am, ca sa fie corect!)

Profesoara de franceza ne obliga sa ii caram ghivecele cu flori din curtea vilei (vreo 300 de ghivece) la iernat, in incinta scolii. Un an, doi...toamna erau carate la scoala si primvara inapoi, in gradina aia a dumneaei. Se uita madamme la noi cu o bucurie si o satisfactie de toata frumuseta cum caram, incarcam in camion si descarcam de mai multe ori pe an, cate doua zile consecutiv, ca erau multe... :bataita:

In momentul in care eu am refuzat sa-i mai car ficusii aia "monumentali", a inceput sa ma persecute la greu: se lega de parul meu (ca era frumos, nu din alt motiv), ma intreba ceea ce stiu profii sa intrebe atunci cand vor sa pice un elev, mi-a facut viata un iad, incat incepusem sa urasc orele de franceza...a propus chiar scaderea notei la purtare, ma rog, a facut un taraboi avand...TOATA sustinerea directoarei, cu care era draga colega si PREtena. Povestea nu e unica, am convingerea ca mai sunt cazuri.

Acum ii cheama pe elevi sa ii sape gradina de flori...e normal?? Elevii accepta de teama persecutiilor si pentru o nota mai bunicica.

Astept pareri!

Editat de ana _

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu mi-am permis un "gest viteaz" si daca tot a venit vorba, nu vad de ce nu l-as supune atentiei, in vederea unei dezbateri colective.

In liceu am avut mai multi profesori NEbuni decat buni. Sincer si adevarat grait-am!! (scris-am, ca sa fie corect!)

Profesoara de franceza ne obliga sa ii caram ghivecele cu flori din curtea vilei (vreo 300 de ghivece) la iernat, in incinta scolii. Un an, doi...toamna erau carate la scoala si primvara inapoi, in gradina aia a dumneaei. Se uita madamme la noi cu o bucurie si o satisfactie de toata frumuseta cum caram, incarcam in camion si descarcam de mai multe ori pe an, cate doua zile consecutiv, ca erau multe... :bataita:

In momentul in care eu am refuzat sa-i mai car ficusii aia "monumentali", a inceput sa ma persecute la greu: se lega de parul meu (ca era frumos, nu din alt motiv), ma intreba ceea ce stiu profii sa intrebe atunci cand vor sa pice un elev, mi-a facut viata un iad, incat incepusem sa urasc orele de franceza...a propus chiar scaderea notei la purtare, ma rog, a facut un taraboi avand...TOATA sustinerea directoarei, cu care era draga colega si PREtena. Povestea nu e unica, am convingerea ca mai sunt cazuri.

Acum ii cheama pe elevi sa ii sape gradina de flori...e normal?? Elevii accepta de teama persecutiilor si pentru o nota mai bunicica.

Astept pareri!

 

Sclavie! Ce tantalai sunt elevii! Si fiecare se gandeste doar la sine si-si accepta "trista soarta" in loc sa fie uniti, nestiind ca doar FIIND UNITI pot face un bine colectiv! Doooamneee...pai cand era tata elev mi-a povestit ca aveau o profa de toata jena la biologie, o scorpie si nu mai stiu exact ce le facea. Oricum, tot ceva gen sclavie era. Si au cazut de comun acord ca la o lucrare sa nu scrie nimic nimic legat de subiect, doar tampenii. Tata a umplut o pagina cu "Ana are mere". Asta a fost o forma de protest. Iar cand profa a cerut scaderea notei la purtare ptr toata clasa, au venit toti cu parintii la scoala a doua zi si nu li s-a mai scazut nicio nota pana la urma. Iar in semestrul 2, profa i-a lasat, a zis ca nu se mai simte in stare sa tina in frau asemenea "barbari".

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sclavie! Ce tantalai sunt elevii! Si fiecare se gandeste doar la sine si-si accepta "trista soarta" in loc sa fie uniti, nestiind ca doar FIIND UNITI pot face un bine colectiv! Doooamneee...pai cand era tata elev mi-a povestit ca aveau o profa de toata jena la biologie, o scorpie si nu mai stiu exact ce le facea. Oricum, tot ceva gen sclavie era. Si au cazut de comun acord ca la o lucrare sa nu scrie nimic nimic legat de subiect, doar tampenii. Tata a umplut o pagina cu "Ana are mere". Asta a fost o forma de protest. Iar cand profa a cerut scaderea notei la purtare ptr toata clasa, au venit toti cu parintii la scoala a doua zi si nu li s-a mai scazut nicio nota pana la urma. Iar in semestrul 2, profa i-a lasat, a zis ca nu se mai simte in stare sa tina in frau asemenea "barbari".

 

 

E o idee foarte buna. Esentialul este sa ai adepti, colegi cu coloana vertebrala, nu doar pampalai...pupincurismul e la mare moda in "toate domeniili de activitate", azi ca si ieri, de aceea e foarte greu sa fie pusa in aplicare o idee salvatoare, de altfel...

Totusi, pentru elevii care citesc si iau aminte: e un sfat cat se poate de bun, Xylia! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×