Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

La 22.12.2021 la 19:29, Maeve. a spus:

Da. Ai dreptate. Am facut asta si am iesit pe plus. Ai dreptate. In afara de partea cu amorul, in rest totul e f bine

Dă-l in căcat de amor, mai important e să găsești un om care sa te iubească. Și să îți dovedeasca asta prin fapte, pentru că vorbele nu au nicio valoare. Și dacă nu o să găsești unul, aia e, poți trai foarte bine și singură. Chiar excelent!

 

Și on: ce bine e să mai și stai!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 12/22/2021 at 1:42 PM, Amarena said:

 

Și eu sunt singură de sărbători, de 7 ani. Și când nu eram singură, tot singură eram. I don't give a shit, e o săptămână ca oricare alta. I'm awesome și n-am nevoie de nimeni.

Eh, cre că ai plusat puțin...

Nu se poate să n-ai nevoie de nimeni. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Maeve, Rodica, Fiero, Amarena:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rodica` a spus:

Fără amor viata e pustiu. :resent:

 

Acum 2 ore, Vriies a spus:

Eh, cre că ai plusat puțin...

Nu se poate să n-ai nevoie de nimeni. 

Scart Marito-n dragavei, pisu-n cartacei!

Mulțumesc pentru dedicație, Vriies!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Fiero said:

 

Scart Marito-n dragavei, pisu-n cartacei!

Mulțumesc pentru dedicație, Vriies!

Mi-ai șohorit șohorozeaua,

Ițime-ar blițu să mi-o bleagă!

 

Cu mult drag, Fiero!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Vriies said:

Nu se poate să n-ai nevoie de nimeni. 

Mă refeream la un partener și ba da, se poate, pentru că a-ți dori ceva și a avea nevoie de ceva sunt două lucruri diferite.

Nevoia mea socială (aia din piramida lui Maslow) este satisfăcută de interacțiunea cu familia și colegii. Sunt destul de rezervată, nu sunt genul petrecăreț, nu mă simt singură, nu mă deprimă singurătatea (în sensul de lipsa unui partener). Starea mea de bine nu este condiționată de existența unui bărbat în viața mea, nu am nevoie de altă persoană ca să fiu fericită. De asemenea, consider că a pune pe umerii vreunui amărât sau vreunei amărâte responsabilitatea fericirii proprii e cât se poate de nesănătos pt ambele persoane implicate - "am nevoie de un bărbat/o femeie care să mă facă fericit/ă". 

 

Editat de Amarena
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Amarena said:

Mă refeream la un partener și ba da, se poate, pentru că a-ți dori ceva și a avea nevoie de ceva sunt două lucruri diferite.

Nevoia mea socială (aia din piramida lui Maslow) este satisfăcută de interacțiunea cu familia și colegii. Sunt destul de rezervată, nu sunt genul petrecăreț, nu mă simt singură, nu mă deprimă singurătatea (în sensul de lipsa unui partener). Starea mea de bine nu este condiționată de existența unui bărbat în viața mea, nu am nevoie de altă persoană ca să fiu fericită. De asemenea, consider că a pune pe umerii vreunui amărât sau amărâte responsabilitatea fericirii proprii e cât se poate de nesănătos pt ambele persoane implicate - "am nevoie de un bărbat/o femeie care să mă facă fericit/ă". 

 

Oki. 

Nu fi supi pe mine. Io credeam că nu se poate, de fapt cam asta cred. Dar dacă tu zici...atunci, nah, așa o fi pentru tine. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Că ai fi supi? Eh, am zis și io doar așa...

Oricum, chiar dacă mi-ai făcut demonstrația cu piramida lui  Maslow, ăla de a intrat în cărțile de psihologie, rămân la părerea că nu se poate să n-ai nevoie de nimeni. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×