Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Ei, ba da. Foarte probabil ca ba da. 

De asta e bine sa citești forumul ca îți îmbogățești vocabularul cu cuvinte noi. 

Dârlău. Am înțeles, mulțumesc. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Amarena a spus:

Dar tu îți propui să fii deprimată de sărbători, e o regulă asta, când vin sărbătorile și suntem singuri, automat ne deprimăm? Ce sunt sărbătorile? Niște convenții sociale. Un prilej pt oameni să mănânce și să bea până crapă. Dacă tot ești singură, nu mai da inutil conotații în plus câtorva zile din an. Ce motiv ai să fii mai deprimată trei zile într-un an, decât în celelalte zile? Ce fac cei ne-singuri  diferit față de ce faci tu? Se pupă sub vâsc? Fă-ți bilanțul personal, dacă ții neapărat să punctezi sărbătorile ca pe ceva special. Vezi-ți realizările de peste an, bucură-te de ele, vezi ce nu ai reușit să faci, fă-ți liste cu new year's resolutions, dacă vrei. Bucură-te că ești sănătoasă și că singura ta problemă majoră e că n-ai dârlău. Ieși din autocompatimire, e toxică. Respectă-te, cunoaște-ți valoarea. Fii recunoscătoare pt ce ai, nu te mai concentra pe ce nu ai. Bucură-te de viață, că e una singură, nu ți-o pierde plângându-ți de milă, o să regreți mai târziu.

Și eu sunt singură de sărbători, de 7 ani. Și când nu eram singură, tot singură eram. I don't give a shit, e o săptămână ca oricare alta. I'm awesome și n-am nevoie de nimeni.

Da. Ai dreptate. Am facut asta si am iesit pe plus. Ai dreptate. In afara de partea cu amorul, in rest totul e f bine

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
30 minutes ago, Maeve. said:

Da. Ai dreptate. Am facut asta si am iesit pe plus. Ai dreptate. In afara de partea cu amorul, in rest totul e f bine

Toate la timpul lor. Eu ce-ar trebui să fac, la 45 de ani, să-mi pun ștreangul? Dar uite partea pozitivă, fac ce vreau, când vreau, dacă vreau. Am vrut să mă duc să mă tund la salon de lux? M-am dus, banii mei, fac ce vreau cu ei. Am vrut să-mi iau brizbrizuri cu tona de pe AliExpress, mi-am luat. Dorm cât vreau, când vreau, nu trebuie să dau socoteală nimănui. Nu mă stresez cu mofturile nimănui, nu mă cert cu nimeni, nu trebuie să gătesc pt cineva sau să fac curățenie pt că vrea cineva. Mă simt liberă și fac doar ce-mi tună. Nici nu mă văd stând după curul cuiva prea curând. :no: Înțelegi ideea. E frumos să ai afecțiune, dar vine cu un preț de plătit, o parte din libertatea ta. Așa că prețuiește-o cât o mai ai, folosește-o în favoarea ta. Pentru mine libertatea e unul din cele mai prețioase lucruri pe care le am, după sănătate. Îmi dau seama că nu pt toată lumea e la fel, totuși.

Editat de Amarena
  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
59 minutes ago, Rodica` said:

Ei, ba da. Foarte probabil ca ba da. 

De asta e bine sa citești forumul ca îți îmbogățești vocabularul cu cuvinte noi. 

Dârlău. Am înțeles, mulțumesc. 

:lol2: Păi vezi.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 12/20/2021 at 5:22 PM, Maeve. said:

bani bani bani

 

de ce nu mi oi fi gasit unu bogat cand eram tanara si frumusica?

Unu' bogat fara caracter (loialitate) isi gasea alta mai tanara 10 ani mai tarziu oricum. Si in functie de problemele psihice, nu iti asigura neaparat o situatie ok dupa divort. :) Asta spun din auzite.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.12.2021 la 13:42, Amarena a spus:

Dar tu îți propui să fii deprimată de sărbători, e o regulă asta, când vin sărbătorile și suntem singuri, automat ne deprimăm? Ce sunt sărbătorile? Niște convenții sociale. Un prilej pt oameni să mănânce și să bea până crapă. Dacă tot ești singură, nu mai da inutil conotații în plus câtorva zile din an. Ce motiv ai să fii mai deprimată trei zile într-un an, decât în celelalte zile? Ce fac cei ne-singuri  diferit față de ce faci tu? Se pupă sub vâsc? Fă-ți bilanțul personal, dacă ții neapărat să punctezi sărbătorile ca pe ceva special. Vezi-ți realizările de peste an, bucură-te de ele, vezi ce nu ai reușit să faci, fă-ți liste cu new year's resolutions, dacă vrei. Bucură-te că ești sănătoasă și că singura ta problemă majoră e că n-ai dârlău. Ieși din autocompatimire, e toxică. Respectă-te, cunoaște-ți valoarea. Fii recunoscătoare pt ce ai, nu te mai concentra pe ce nu ai. Bucură-te de viață, că e una singură, nu ți-o pierde plângându-ți de milă, o să regreți mai târziu.

Și eu sunt singură de sărbători, de 7 ani. Și când nu eram singură, tot singură eram. I don't give a shit, e o săptămână ca oricare alta. I'm awesome și n-am nevoie de nimeni.

Subscriu!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×