Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Acum 10 minute, Melania a spus:

Nu vreau sa merg!!  Nu vreau sa merg!!  Imi provoaca anxietate!! Tot!!! Tot!!  Nici macar nu beau. Cum rahatul dracu' 'mniezău ma-sii sa rad la ce zic niste oameni care beau si mananca? Nu vreau nici mancare de Craciun. Urasc porcul.  Sunt trista si ma enerveaza ideea de a sta la aceeasi masa cu uameni care mi-au fokken gresit! Da' de ce? Da' pen' ce? Chiar tre' sa ma chinui asa mult sa fac frumos?? Eu am DRACI!!! AM DRACI! AM DRACI! D-R-A-C-I!!! Mie imi place sa dorm. Macar de-ar fi doar atar.

Nici eu nu mananc porc dar se poate manca si altceva si le spui asta clar.   Eu nu te presez la nimic, te inteleg, te descurci tu pan-la urma!!! 

Dar iti doresc sanatate multa!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ma mai invite!!!

SA NU MA MAI CHEME LA PETRECERI!

NIMENI!

Poate fac o fokken "scena" de nu ma mai cheama niciodata. Poate ma rad pe bot si de casatorie, dar nu vreau. Poate plec dracului, plec, ba, plec, draci, macaci, varcolaci, maci, saci!!! Poate ajung la spital! Poate ma baga la izolare. Eeew!!! Eu, la nebuni?!

Eeeew, chiar asa, ba? Da' chiar asa, daramam tot esafodajul? Pentru o fokken zi la un rahat de masa?

Da, ba, da, uite de-aia. Asa cum nu imi mai calca ei pragul. NICIODATA, sper. Din tot sufletul. Ala mic. 

No, bun. Zic ca ma doare "maseaua". Ca sa nu mananc porcariile lor, moooama, ce ma fokken enerveaza! Am mai zis-o si facut-o pe asta cu maseaua!!

Mi-e frica, mai.

Nu ma simt in largul meu.

Eu vreau doar sa stau in casa. Ma consuma rau prostiile astea.

Sau poate voiam altceva. Poate voiam sa stau cu cei care chiar au nevoie de cineva. Sa mor daca mai inteleg ceva din lumea asta.

Tot ce stiu e ca imi provoaca neliniste, in ultimul hal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 31 minute, The Unknown a spus:

Nu trebuie sa faci parte din nici o categorie de specie umana sau la ce te-ai gandit ca mi-ai scris numele cu litera mica!!!    Eu sint party person de cand ma stiu!!!    

Am editat si am pus O mare. Scuze, nu am apasat suficient shiftul, mi se intampla din graba.

Poate ne spui ce minuni gatesti de craciun sau revelion, ca stiu ca esti masterchief.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merry fokken X-mas.

Poate daca ar fi un fokked up party for fokked up people as vrea sa merg. Da' stiti cum? Crying sessions. Plans, urlat, dat cu capu' (incetisor, mama, doar de fatzada, ca mai ai nevoie de el), ba, deci dat cu capu', crizat, alergat, fugjt, maltratat obiecte, chillat, gatat nebunie. Stop.

 

Andreea, un'i viii tai iesti? Tot dormi. Dormi, dormi. Ma enerveaza pocnitorile, si, cel mai mult, oamenii care le folosesc. Asta este o idee. A doua ar fi ca: daca imi dau bretonul peste ochi arat ca un emo veritabil. My Chemical Romance style.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 ore, adal* a spus:

Am editat si am pus O mare. Scuze, nu am apasat suficient shiftul, mi se intampla din graba.    Poate ne spui ce minuni gatesti de craciun sau revelion, ca stiu ca esti masterchief.

Credeam ca folosesti magie neagra sau ceva vrajitorie, de asta am intrebat de litera O mare de tipar :derisive:  

In bucataria mea sint regina!!!   Gatesc mereu ce vreau sa mananc indiferent de sezon sau alte imprejurari.   Postesc destul ca asa vreau, iar cand am chef de mancat ceva din carne, il mananc si in ziua de Vinerea Mare, nu ma leg de nimic din calendare, religii, zeitati, traditii, istorisiri, zicale, blesteme.   Nu astept sa fie Craciun ca sa mananc ceva, n-am facut pe copiii mei sa sufere de pofta si nici acum nu fac altfel, nu-mi comanda nimeni!!!   

Noi nu tinem mancare pe masa decat inainte sa mancam, aici nu-i traditie ca masa e plin de toate alea, nici in secuime nu s-a practicat asa ceva.   La Bucuresti am auzit si vazut asta ca reprezinta belsug, sau pe geam erau insirati oalele si cratitele. 

Eu gatesc cat se poate de aproape de timpul cand il vom manca acel fel, dar si cand e gata, nu astept dupa NIMENI,  asa sint eu.

De Craciun o sa fac pasare/gaina umpluta iar garniturile vor fi: orez si cartofi, dovleac alb si alte legume innabusite, Béarnaise Sauce, castane caramelizate si salata de fructe.

Pentru Revelion Filet Mignon cu Sauce de Ciuperci cu cartofi copti, salata verde.   Piftie si altele pe platoul rece, branzeturi destule si verzituri, fructe, tort Dobos, sampanie, Grand Marnier, cafea, ceai, apa minerala din France si Italia.           

Mai ducem si la vecini din mancare, sint si care nu reusesc sa gateasca din cauza de boala, asta e o traditie locala, sa imparti mancarea cu altii.

Am in rezerva o cratita mare cu tocanita de vita in stil maghiar, in caz ca am nevoie, mai vine cineva, dar asta era in alte vremuri, insa mancarea tot se va termina.

Urmeaza ziua mea cand vom avea Fondue cu carne si vin alb ... si mai avem de celebrat evenimente importante din viata noastra in zilele care urmeaza.   Am set ca pe poza dar si pentru Fondue de  branza.   

fondue-expres-10.jpg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Waw! Ce frumos si apetisant suna. Numai bunatati. Cred ca ai putea invita tot roportalul la masa si nu ar ramane nimeni nemancat.

Pe mine cred ca m-ai pune la colt si mi-ai aduce mancare acolo.:smile: 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-are a face numai sa îți dea sarmale. Stau cu tine, nu te neliniști. 

Olga, ce e aia fondue cu carne? Fierbi carnea și o bagi în sos de branza? Iar umplutura la găină ce conține? 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rodica` a spus:

N-are a face numai sa îți dea sarmale. Stau cu tine, nu te neliniști. 

Mercic! da' sa stii ca nu-ti dau din sarmalele mele.:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se putea si mai rau

 

adica sa ma imbat si sa fac spectacol

 

asa am stat acasa si nici nu m-am imbatat. am evitat sa ma fac de ras aiurea. hai ca m-am maturizat un pic

Editat de Maeve.
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×