Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Wow. Oribil. Eu am un credit la ING, am avut salariul la ei înainte să plec și lunar trimit bani, niciodată nu au fost probleme. Îmi pare rău.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 47 minute, Fiero a spus:

Canci! :)))

Imi pare rau ca ai greutati la plata. Nu stiu la ce banca era contul tau din care ai incercat plata, dar in mod sigur nu ai reusit verificare 3D.

De curand, toate bancile au fost obligate sa faca verificarea in doi pasi la plata. La mine, la BT, dupa ce dau ordinul de "plateste", imi vine un sms in care mi se da un cod pe care trebuie sa il introduc in fereastra ce apare. Dupa ce codul este ok, imi apare fereastra in care sa introduc parola statica pe care am setat-o la prima plata in care a trebuit sa fac aceasta verificare.

Este o procedura complicata la prima vedere, dar te obisnuiesti. N

Nu stiu daca ai incercat plata din browser sau de pe telefon. Daca ai aplicatia bancii instalata pe telefon si faci plata de pe laptop, este bine sa ai si telefonul langa tine ca sa poti face verificarea asta si sa finalizezi plata.

Mesajul pe care l-ai primit iti spune ca banca vrea sa faca plata, dar tu nu reusesti sa finalizezi verificarea.

Citeste cu atentie ce am scris si sigur vei reusi la urmatoarea incercare.

Sau faci plata la ghiseu si o sa fie un comision mai mare.

Editat de adal*
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Melania a spus:

Da' cum sa n-o aprobe, de-asta de stresezi tu? Din nimic. Si-asa esti bolnavioara de Sarbatori si da, imi esti draga si nu pot sa nu empatizez cu tine, sa stii. Da, m-ai judecat aspru, insa in necunostinta completa de cauza si atunci, la momentul acela, adaugand sevrajul heroinistic si horroristic tramadolistic, m-am simtit oribil si am plans MULT, Fiero. Eu empatizez cu.bolnavii, de orice fel, eu vreau sa fac multe, dar uneori nu imi iese pentru ca ma trezesc ca am dat totul din mine...iar pentru mine...nimic. Ma semi-ingrijesc, draga Fiero, ioti na, poate criticile acide ale tale si ale Cezarei m-au determinat sa nu mai pun mana pe pix sa-mi sparg venele. Desi, in prima instanta...am facut supradoza. Asta e. Incepusem a ma sufoca, iar dragul meu sot iarasi m-a salvat. Voi sunteti ingeri, insa eu simt ca nu merit nimic uneori, dragii mei, va caca jalea, stiu, citindu-ma si NU E GLUMA. Mai cu seama stii cu cine empatizez? Cu INTJ fellows. Cel mai mult, urmat de INFJ (Sotul si Stu, pare-mi-se, sa ma corectati va rog daque nu am dreptate, ca nu sunt clarvoyant bun, sunt chiar nevazator loaale, loooaale, intr-o oala de sarmale (câh! mancare! Devil's tool fo' sure), apoi INTP (cred ca Cezara6, da' fa-ti draga, odata testul ala, stiu ca-i lung ca trena Mamei Dracului, cum mi-o imaginez eu pe satanista asta. Stii ce? Fa-l ptr tine. Alege unul complex, cu multe intrebari, caci tocmai aceste teste cu muuuuulte intrebari (fac ca vaca, da' pe mine o sa ma manance vaca, ca port verde heheeei), tocmai aceste teste lungi ofera cele mai castoace interpretari, rezultate stas, si.descoperi o gramada despre tine, despre ceilalti, iti ofera hints). Deci, vorba ta, Cezara6 (INTP??), ma asortez si cu draperiile, hai, las-o moarta-n papusoi. Cu cine mai empatizez eu oare? Cu ENTP (Frumoasa si talentata Laura a.k.a. Narcogen(a), buna rau de caterinca da' si de lucruri serioase).Si, tot ptr tine, scumpa si draga mea Fiero: eu stiu ce e durerea, ma lupt cu ea in fiecare zi si oricat as incerca sa o suport, sa strang din dinti, durerea ma capiaza, nefiind de ajuns nici opioidele ma-sii, de care sper sa nu ajung iar dependenta. In orice caz, m-am lasat de heroina, sunt la rehabu' de acasa si ma ajut cu medicamentele aferente sevrajului de opioid, cu care cred ca o sa ma joc toata viata. Dar tu, tu esti puternica, mult mai puternica decat mine, draga mea Fiero, tu alegi sa nu depinzi de substante, esti stoica. Am zis ca o sa ma joc cu opioidele toata viata, imi imbunatatesc totul, capacitati "creieroase", ma vad mai frumoasa, mai slaba, for fuck's sake, imi sterg lacrimile pe care le hacuiesc cand apare sotul in prag, da. Imi usureaza durerea fizica, Fiero. Da'tu poti si fara tramadol.

Eu m-am pierdut oarecum , sunt psihotica si stau, stau, stau si ruminez si plang, for fuck's sake, v-am gresit, IERTATI-MA!!! EU CER IERTARE IN MOD PUBLIC. Dau si la ziar :))) De ce? Pentru ca de la mine putini oameni si-au cerut iertare, mai cu seama AI MEI NU SI-AU CERUT IERTARE NICIODATA  pentru leziuni cerebrale, ca alea dor cel mai mult, nu? Nu si-au cerut iertare nici pentru batai, nici pentru constrangeri , nici pentru dorinta lor de a fi perfectiune, Enciclopedie, nu nu se poate sa te suprasoliciti si suprasaturezi din toate partile, sa inveti cat mai mult, sa muncesti cat mai mult pentru banii de care da, am nevoie, pentru ca I'm giving myself treats, si pentru ca probleme de sanatate, ale mele, ale sotului, alor mei, bunicutei...asta conteaza enorm, sa ajuti omul aflat in suferinta, pierdut poate. Eu am devenit un om foarte rau si ciudat din cauza dezamagirilor servite in portelan veritabil de catre oameni. Probabil ca si tiroidita, si chisturile, si de jos, si de sus ma fac asa nesuferita si nesimtita, dar sa stiti, dragii mei, ca ma lupt cu mine mult sa nu fiu chiar asa, sa nu exagerez, sa tin cont de etica, sa nu dau roasturi celor la care tin. 

Uite, de aceea si pentru ca si asadar si prin urmare, o sa merg la fokken chirurgie. Imi este FRICA, RUSINE. Doamne, daaa, imi este frica si rusine cu boala mea, psihica si fizica, nu pot accepta ideea ca cineva isi da silinta sa ma faca bine pe mine, ma, pe mine!!! Eu nu suport ideea de a ma ingriji cineva, of Doamne, parca imi fac penitenta...

Ma ierti, Fiero? Te rog din suflet, vreau sa devin un om mai bun. La tine am tinut si tin enorm, draga de tine.

Uite ca exista si alti ingeri in viata mea, apart from Gabi. Tu, Cezara6, Sherlock (care cred ca e foarte suparata si ea pe mine, merit), Stu, gardbirt. Ar mai fi fost si Abbie, dar am renuntat sa mai vorbesc cu ea, dar cred ca o sa reluam legatura, mie mi s-a facut prea rusine cu ceea ce am facut si inca fac. Habar nu mai am cum sa o caut, nu merita ignorata, cu toate viciile si fanatismele ei. :)

O sa invat sa va iubesc pe toti, incetul cu incetul, din nou. Nu mai vreau tristete. De aia si risc: o sa fac fokken operatii, stiu ca va fi extremisim de periculos, dar totusi am incredere ca va mere bine, bre. Tre' sa avem curaj si sa ne infruntam demonii, altfel nu mai mere, e penibil, trebuie sa facem totul sa ne fie noua bine, sa ne iubim pe noi, in primul rand.

Iubitii mei, se descarca fokken bateria si trebe sa bag muzica si sa fac tigari, ma relaxeaza. 

Da' ma duare-n paispce de cei care nu au rabdare sa ma citeasca pe mine, asta e deliciul meu. Hihihi.

Haida-ha, ca prea am devenit hippie, pa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pup.

 

Imi pare rau ca ti-am produs suferință, nu-mi place sa fac asta nici macar oamenilor care se poarta urât cu mine, nu imi sta in fire, nu te-am criticat, eu am vrut doar sa te ajut, am vorbit cu tine asa cum vorbesti cu un prieten bun caruia simti ca trebuie sa-i dai o palma ca sa se trezeasca, metoda asta, cum am spus si pe topicul tau, am aplicat-o si pe mine. In definitiv, eu imi sunt poate singurul meu prieten. Nicio clipa nu am fost suparata pe tine, nu trebuie sa iti ceri iertare, te rog, nu am pentru ce sa te iert, tu sa ma ierti pentru ca te-am ranit fara voia mea. 

Nu sunt puternica, poate stoica sunt, am invatat sa rezist si sa infrunt greutatile, nu am incotro, am vazut ca nu exista o alta cale, degeaba ma lamentez, ma dau cu curul de pamant, nu rezolv nimic, ba mai mult, imi provoc si mai multa suferinta. Am invatat sa ma disciplinez singura si sa nu ma abat de la disciplina asta decat in cazuri excepționale. Nici mie nu mi-au cerut iertare oamenii care m-au ranit si ar fi trebuit sa ma protejeze, unii dintre ei au murit (ma refer la parintii mei), altii traiesc, dar nu mai am nevoie de scuzele lor si nu ma mai intereseaza sa isi ceara iertare, sa imi ofere explicatii, sa stiu si sa simt ca le pare rau pentru suferintele provocate, desi altadata le doream cu ardoare. Parintii mei am zis ca atata au putut, cu asta am pus capac subiectului, au avut si ei  vieti foarte grele, au fost coplesiti de propriile dureri, necazuri, frustrari, asta e. Ceilalti, la fel, poate ca sunt si ei limitati, poate ca-s rai si cruzi, nu mai vreau sa stiu, nubmai conteaza, nu ma mai intereseaza. Nu mai ma intreb de o gramada de ori "de ce?" Gata! Punct! Linie trasa si de la capat! Trecutul l-am lasat in urma, ma concentrez pe viitor, nu are importanta ca unora micile mele bucurii sau ceea ce eu consider a fi victorii altora le par rahaturi in ploaie si poate le starnesc rasul, sa rada, foarte bine, rasul face bine la sanatate, ma bucur ca le pot fi de folos amuzandu-i. Sau ca altii imi poarta pica si clevetesc, daca asta ii face sa se simta bine, iar e ok, nema peoblema, eu defilez in continuare precum ursul cand latra cainii. 

Crede-ma, știu ce inseamna lupta cu dependentele, de-aia vreau sa stii ca te inteleg mult mai bine decat o pot face multi. Nu vreau sa dezvolt subiectul, o sa o fac intr-o zi, dar nu e momentul acum, nu sunt pregatita, gandeste-te doar ca ai doar doua alegeri: 1. tu si 2. ele, cale de mijloc nu exista. Rusine? Nu ai de ce sa iti fie rusine? De ce ti-ar fi? Accepta-ti defectele, imbratiseaza-le chiar, dar nu te lasa condusa de ele. Nu cred ca esti un om rau, niciodata nu am crezut asta, nu te simt asa, dimpotriva, stiu ca esenta ta e buna, dar substantele pe care le tot iei scot din tine ceea ce e mai rau. Parerea mea e ca trebuie sa apelezi la ajutor specializat, subliniez, e parerea mea, alegerea iti apartine, nu e un indemn, nu vreau sa intelegi prin asta ca te consider un om slab, ca te subapreciez, poate ca poti mult mai mult decat cred eu ca poti, poate ca reusesti singura sa scapi de iadul prin care treci, imi doresc asta din tot sufletul, eu nu am de unde sa stiu asta. Te îmbrățișez! : )

Editat de Fiero
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 29 minute, Amarena a spus:

Wow. Oribil. Eu am un credit la ING, am avut salariul la ei înainte să plec și lunar trimit bani, niciodată nu au fost probleme. Îmi pare rău.

 

Acum 11 minute, adal* a spus:

Imi pare rau ca ai greutati la plata. Nu stiu la ce banca era contul tau din care ai incercat plata, dar in mod sigur nu ai reusit verificare 3D.

De curand, toate bancile au fost obligate sa faca verificarea in doi pasi la plata. La mine, la BT, dupa ce dau ordinul de "plateste", imi vine un sms in care mi se da un cod pe care trebuie sa il introduc in fereastra ce apare. Dupa ce codul este ok, imi apare fereastra in care sa introduc parola statica pe care am setat-o la prima plata in care a trebuit sa fac aceasta verificare.

Este o procedura complicata la prima vedere, dar te obisnuiesti. N

Nu stiu daca ai incercat plata din browser sau de pe telefon. Daca ai aplicatia bancii instalata pe telefon si faci plata de pe laptop, este bine sa ai si telefonul langa tine ca sa poti face verificarea asta si sa finalizezi plata.

Mesajul pe care l-ai primit iti spune ca banca vrea sa faca plata, dar tu nu reusesti sa finalizezi verificarea.

Citeste cu atentie ce am scris si sigur vei reusi la urmatoarea incercare.

Sau faci plata la ghiseu si o sa fie un comision mai mare.

Maine sunt la banca, cum am spus. Si mi iau zborul de la BRD, cred ca la BT ma mut. De acolo o sa iau si imprumut pentru operatie, e cea mai avantajoasă alegere dintre toate ofertele obtinute.

Va mulțumesc mult pentru sfaturi si incurajari!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 minute, Fiero a spus:
 

Imi pare rau ca ti-am produs suferință, nu-mi place sa fac asta nici macar oamenilor care se poarta urât cu mine, nu imi sta in fire, nu te-am criticat, eu am vrut doar sa te ajut, am vorbit cu tine asa cum vorbesti cu un prieten bun caruia simti ca trebuie sa-i dai o palma ca sa se trezeasca, metoda asta, cum am spus si pe topicul tau, am aplicat-o si pe mine. In definitiv, eu imi sunt poate singurul meu prieten. Nicio clipa nu am fost suparata pe tine, nu trebuie sa iti ceri iertare, te rog, nu am pentru ce sa te iert, tu sa ma ierti pentru ca te-am ranit fara voia mea. 

Nu sunt puternica, poate stoica sunt, am invatat sa rezist si sa infrunt greutatile, nu am incotro, am vazut ca nu exista o alta cale, degeaba ma lamentez, ma dau cu curul de pamant, nu rezolv nimic, ba mai mult, imi provoc si mai multa suferinta. Am invatat sa ma disciplinez singura si sa nu ma abat de la disciplina asta decat in cazuri excepționale. Nici mie nu mi-au cerut iertare oamenii care m-au ranit si ar fi trebuit sa ma protejeze, unii dintre ei au murit (ma refer la parintii mei), altii traiesc, dar nu mai am nevoie de scuzele lor si nu ma mai intereseaza sa isi ceara iertare, sa imi ofere explicatii, sa stiu si sa simt ca le pare rau pentru suferintele provocate, desi altadata le doream cu ardoare. Parintii mei am zis ca atata au putut, cu asta am pus capac subiectului, au avut si ei  vieti foarte grele, au fost coplesiti de propriile dureri, necazuri, frustrari, asta e. Ceilalti, la fel, poate ca sunt si ei limitati, poate ca-s rai si cruzi, nu mai vreau sa stiu, nubmai conteaza, nu ma mai intereseaza. Nu mai ma intreb de o gramada de ori "de ce?" Gata! Punct! Linie trasa si de la capat! Trecutul l-am lasat in urma, ma concentrez pe viitor, nu are importanta ca unora micile mele bucurii sau ceea ce eu consider a fi victorii altora le par rahaturi in ploaie si poate le starnesc rasul, sa rada, foarte bine, rasul face bine la sanatate, ma bucur ca le pot fi de folos amuzandu-i. Sau ca altii imi poarta pica si clevetesc, daca asta ii face sa se simta bine, iar e ok, nema peoblema, eu defilez in continuare precum ursul cand latra cainii. 

Crede-ma, știu ce inseamna lupta cu dependentele, de-aia vreau sa stii ca te inteleg mult mai bine decat o pot face multi. Nu vreau sa dezvolt subiectul, o sa o fac intr-o zi, dar nu e momentul acum, nu sunt pregatita, gandeste-te doar ca ai doar doua alegeri: 1. tu si 2. ele, cale de mijloc nu exista. Rusine? Nu ai de ce sa iti fie rusine? De ce ti-ar fi? Accepta-ti defectele, imbratiseaza-le chiar, dar nu te lasa condusa de ele. Nu cred ca esti un om rau, niciodata nu am crezut asta, nu te simt asa, dimpotriva, stiu ca esenta ta e buna, dar substantele pe care le tot iei scot din tine ceea ce e mai rau. Parerea mea e ca trebuie sa apelezi la ajutor specializat, subliniez, e parerea mea, alegerea iti apartine, nu e un indemn, nu vreau sa intelegi prin asta ca te consider un om slab, ca te subapreciez, poate ca poti mult mai mult decat cred eu ca poti, poate ca reusesti singura sa scapi de iadul prin care treci, imi doresc asta din tot sufletul, eu nu am de unde sa stiu asta. Te îmbrățișez! : )

...acesta fiind cel mai misto cadou de Craciun, mai lipseste sa vina zapada. Hai afaraaa la zapaadaaa, hai un om sa construiiiim, nu inteleg de ce te-ascunzi, de ce nu vrei sa ne-ntalniiiiim?! 

Si mai lipsesc doua treburi. Sa ma caute ingerii efectiv, ei singuri, sa ma simt putin dorita, nu sa trag eu de ei atunci cand NU MAI POT. Ingerii vii, am deja unul pe bune langa mine, care nu fuge nicaieri. Noi ne permitem unul altuia f multe lucruri, din pura iubire si empatie. Si ce mult as vrea eu sa va iubesc pe toti, ingerasi, da' uite ca imi mai este uneori si imposibil sa iert. Tu stii de ce bag eu rahat in mine? Ca nu vreau sa plang, nu imi permit, doar in fata celor pe care ii cunosc suficient, sufletele nepretuite. Si nici ei nu merita sa battre les champs, sau cum naiba s-o mai scrie frantuzismul asta "blatant", pardon my French but I can't even speak French literally. Am uitat franceza, nu e limba deloc urata saracuta, da' mi-am bagat eu picioarele cu bocancii New Rock pe care ii purtam pe vremuri si i-am dat demult, nu sunt caracteristici mie, nici macar ca genul muzical ce il emana, metal nesimtit, am ascultat " sataneala" prea multa si imi vine sa vomit, am pastrat din roace doar punk (aia-i, bre, adevarata mea natura, pen' ca asta imi este atitudinea), uite ca totusi ascult si thrash metal, ca iubesc Slayer, Sodom, Napalm Death, ulalela tra-la-la, incep sa ma calmez incetisor de la Extraveral. :) devin flower power, probabil ca asta e si cheia spre fericire, iar hippie nu inseamna DOAR floricele si droguri, la' ca stim noi bine, a aparut ca reactie impotriva razboaielor fara sens, in cel mai "sangeros" si idiot secol ever, din care si eu fac parte. Fara hippie, nema punk (intelegi? Reactie la reactie, cum s-ar zice, hippie: make luv not war, punk: fuck everything, fuck yo' luv, biash, fuck yo' war, eu imi bag cipioarele in tot, ce sa mai, ca ase sunt eu, aia ma-sii hai sa bem, Romparkiiiiiiiin, iiiiiin, iiiiiiiiiin.) Haida-ha, haida-ha, iar o iau pe ulei, astept clipa in care ma calmez de tot si fuck off "ighen" no, merg sa dorm, ca ce Dumnezeii dracului ma-sii imputite, nu merit nici macar somn, ba? Vreau sa DORM, vreau sa dorm o saptamana, bre, sa ma refac, ca simt iara ca imi cedeaza organismul, putintel, asa, de gust, de pofta, de dulce, de dragoste, de post savuros "blatant", afisat cu litere de rau gust, pe o consignatzie de tabla, dar se iarta, pentru ca un copil a scris tooooaaaata povestea plina de kitschuri, cum se si poarta si imbraca de altfel, mno, daca asta il face pe copil fericit, eu ce mama mamicii mamiticii ma-sii sa mai caf, ce, faci shit in gustul omului? Pai cum asa? Il iei la roast fara motive, fara mila? Pai, excuse me, pardon cacatzi, eee...scuzati, pardon (barfing sound). Pai mno, daca nu fac eu caterinca maxima de viata mea si de mine, cine sa mai faca?! Papa Pius? Richelieu? Marchizul de Sade (btw, e pe gustul meu omul, poate voua nu va place, dar eu il simt si inteleg, da' mai rasuci-ar dracu' sufletu' cu lupa in ruc, in rai, ulalela tra-la-la, zdipa ma-sii, hop si-asa, hip-hop si-asa, hippie si hop, si boc, cioc, Emil Boc, trosc, pleosc, bibamdududu tra-la-la ulala S.A. Cum? S ma-ta. Sa nu imi spuna nimeni ca Parazitii sug, ca sunt de rahao, nici macar ei nu cred ceea ce zic in melodiile lor, se contrazic non-stop, saracii, ca mine, bre, asculta incoa', la inceput erau...uhm "die toten hosen" adicatelea mai pe intelesul tuturor, dead pants, a.k.a. praf, teribilisti, terminati de razi de mori de primele lor doua (?) albume, daca ai rabdare sa ii asculti, da' iti tre' o stare de caterinca numa'). Deci am ramas la idiotul de Sade, a carui arta doar o apreciez si atat, si eu fiind un puisor, da' numa' puisor de rigger, ooo daaa, putin sado nu strica sexual, it keeps me pleased si nu are absolut nicio legatura cu ura fata de partener, e joaca, ce mai incoace si incolo, role play, ca sa ne exersam talentul actoricesc si sa ne caterincim maxim, doar nu ma apuc sa fac omul sa planga, sa il doara pe bune, mai ales ca nu merita deloc. Nicio pedeapsa. Ever. Si uite de aia imi place doar sa fiu dominatrix, estetic vorbind, e pospai, restul las la indemana si imaginatia tuturor, hai ca devine tragi-comic, puate userul sa isi imagineze orice, numai adevarul nu. Care adevar? Ca apreciez doar estetica BDSM si ceea ce tine de ea, nu ma apuc sa ma lupt aiurea cu cine nu merita, sa pedepsesc omul fizic, nu baby, eu doar mananc sufletele, la modul ceeel mai serios. Cum? Simplu. Cea mai mare razbunare fata de dusmanul tau este atunci cand vede ca tu esti bun si el e rau. Si cu asta basta, nu bati apa in piua, pen' ca durerea sufleteasca e mult mai mult decat durerea fizica, eu o stiu bini di tăt, da' ma jur, sa muara Francia. Nuji ce imi veni mie cu Francia azi, nu am nimic cu saracuta limba, dar urasc profele batute-n tigve hihihi care au crezut ca ma fac sa sufar hihihi. Soarta ii bate pe toti, cum patii si eu de altfel, iubiri mici. Tre' sa ne fie frica duar de uameni, de Dumnezeu, de noi insine, de teama ca putem innebuni oricand, nu avem noi de unde a sti ca o sa ne transformam in Poetul Garii de Nord, din "Filantropica", in thuamni iarta-ma si pazeste-ma. Sau in Syd Barett, ca tot veni vorba de battre les champs cu gratie, burjoa, hip-hop si-asa, ulalela tra-la-la. Personal, nu imi plac chiar toate scrierile lu' nienea Eminoviciu da-i cu viciu', ii apreciez geniul, proza(c) mai degraba, uite Cezara stie ea ce stie, Ieronime, Ieronime. O scriere trista, dar oare la ce ma duce cu gandul numele Cezara, acum, cand mai am putin si i'm gonna slip into something more confortable, like a fuckin' COMA, white, black, blanc, blackout. Si normal ca glumesc, simt doar ca imi revin incetisor sufleteste de la tratamentul de care, sincer, ma tin, ca nu vreau o nebunie mai mare ca cea din momentul acesta, imi doresc o fokken little life cu catel, purcel, poate la intreprinderea oamenilor liberi, de aceea uneori imi doresc sa fokk off again, sa ma mut la tara, unde iarba-i naturala, ca bine le zice Delia Matache, aia femeie misto, adevarata si deschisa, cu chef de viata oricat de rahao ar hi ia, cu voce buna da' cam racaita un piculet de tigari, ceea ce ii confera o nota speciala, ceva original, ca doar ce-i al ei, e pus deoparte si are ea acel "ceva", un ceva frumusel, cute, poate vulgar atunci cand trebe, ea chiar face muzica buna, nu Alexandra Stan, mai lasati-ma naibii cu_curca beata aia. I-am inteles dramele, viata, ba chiar am si lacrimat putintel ptr ea, ca a suferit saraca. Da' unde o hi vocea ei, baaai? In buda, la shituitoare, cand se screme, pardon cacatzi, aaa...scuzati, sau poate in dus canta ea bine si misto. Mai bine facea porn, din porn chiar se fac bani frumusei si, nu, nu mami, nu e rusinos pornul atata timp cat nu implica damage asupra TA. Ca, uite de aia, exista oameni care considera ca pornistele sunt demne de mila, exagerate, dezumanizate, da' mai stiti ceva-n durerea mea? Whatever makes u happy, whatever u want, ca sa fii fokken speșăl, baa. Femeile uratzele se simt deranjate de pornache, ipocritii si ipocritele ce bat matanii si fac cruci, ca mai bine dau din buci ca la turci, sigur le au si cu astea. Problema, ooo daaa, problema adevarata intervine atunci cand pornul este considerat de catre partener cheating, cum considera mami meu, inteleg peeeerrrrfect si asta. Si ca tot bat campii de durere sufleteasca, ca nu pot fokken dormi, pfff, cu tot tratamentul psihiatric ce il " execut" cu sfintenie. Mno, de cateva ori am aruncat, recunosc, pastilele, la cabinet de toilette, pen' ca erau chiar niste dracovenii ale dracului date dracului la dracu-n praznic, nu mi se potriveau deloc. Oo da, ma blocai la durerea de suflet, ca de aia fizica nici nu pot vorbi, atat de mare e, nu o pot exprima, imi bat joc de ea ulalela tra-la-la in fel si chip, aleg sa fiu paiatza dezumanizata decat sa recunosc non stop ca am dureri fizice, ba, urate, da' urate de tot. Dar mno, oi scapa eu de ele de mi-or reusi operatiile, cred, sau poate nu reusesc, paralizez dracului, saaaaauuu...nu ma mai trezesc. Eu pe de o parte vreau sa traiesc, pe de alta vreau sa si mor putin, doar asa, de gust, curiozitate, oare cum o fi Dincolo? Oare Dincolo ma mai doare? Nope, nu duare, chiar deloc, altceva duare acoloșa. Te simti vinovat. Poate pe nedrept. 

 

Si ia hai sa zic ce vreau cu adevarat: sa imi reuseasca, ba, operatiile , ca mie nu imi mai convine sa ma servesc mereu cu opioide care nu mai au efect. Nu mai doresc deloc, deloc, sa adorm durerea fizica, o vreau disparuta de tot. Imi doresc, de asemenea, sa am succes, succesul e adevaratul high si nu se traduce prin money, money, money, boring sincer, ce tot atata money?! Succesul ce il simti cand faci bine, tie si altora, draci colegi de forumeala. Succesul cand iti iese ceva bun, cand ai o sclipire de geniu sau cand ai muncit enorm ptr ceea ce ai obtinut, nu ma refer aici la bani, e doar senzatia aceea ca ai crescut in ochii tai, caci ochii altora nici nu conteaza, stiti ce zic? Succesul pe care il ai cand fokken dormi dracu', ca mereu, de cand ma stiu m-am chinuit si suprasolicitat pe toate planurile, neputand a ma bucura de somn. Somnul poate fi refugiu, dar cand iti e frica sa mai si dormi, ce mai faci? Iti zic eu ce faci: iti iei medicamentele de nebun, diagnosticat PE BUNE, THE REAL DEAL, cu psihopatie. Si, stiti ceva, draci colegi? Io ma retrag la somn, cu ajutor chimic, trebuie, al'fel nu pot, ca si in somn ma chinuie toate alea care deja ma plictisesc, anyway, I'm getting really tired of my fokken way of thinking, of my own shit oricum. "Blatant", da? Sa tinem minte! Daca mie nu imi pasa de mine, cui rahao, pardon rahati sa ii mai pese, lu' Madame Getutz Balacea-Balaceanca, scarnavia aia proasta cu impresii de geniu, monstru barfitor, tra-la-la ulala, ia mai da-va undeva, nu dau banii pe dava, ma bag la somn neuroleptic, ca tot iubesc eu trupa Specii. 

 

P.S. pintru Cezara6, voiam doar pentru a zice asadar si prin urmare ca te iubesc, bai frumusete neinteleasa, cam cum descriu bine cei de la Rammstein in piesa Morgenstern, o stii sigur. Si succesul nu inseamna sa ai un job bine platit, cum crezi tu si sa fii acceptat de majoritatea oamenilor, normali, ratati, obositi ca mine, baaa. Esti suficient de geniala, muiere, las-o dracului de depresie si nu iti mai fokken plange de mila, weeeei, nicaieri! Iubeste-te si bucura-te ca u don't fit in, si nici nu o sa fit in in the coffin, ffs. Hai, gata, trezirea Cezara6, numele Cezara inspira putere, dua? Comporta-te cum trebe. Renunta la stii mataluta ce. Eu o sa tot bat campii pana iti vei reveni si, uite, de aia iti repet ca esti peste medie, iubirica dultze, inceteaza sa mai depinzi de oameni, la urma urmei, cu totii suntem singuri, da singuri ba, stii ce-i aia?! Singuri cu durerile si problemele noastre de to' felu. Si halu', ca eu ma exprim marinareste, French, sau cum iti place tie sa zici. 

Ioti ca imi cad ochii-n gura, i'm nodding, nu de dava, ca nu mai pun eu mana pe pixuri, sa mor, Specii yoo-hoo! FTW, ffs. Ia gata ca a obosit fata de somn, am si parestezii deja. Hai, hai, high la somn in lupa mea. 

Sa visati ceva frumos, dracusori mici, nu distopie. PA.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu banca, in sfaaarsit!. Xylia, o sa iti scriu pe topicul tau cand pot, sunt in drum spre serviciu, m-am învoit la primele ore. Ai grija de tine!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Fiero said:

 

Maine sunt la banca, cum am spus. Si mi iau zborul de la BRD, cred ca la BT ma mut. De acolo o sa iau si imprumut pentru operatie, e cea mai avantajoasă alegere dintre toate ofertele obtinute.

Va mulțumesc mult pentru sfaturi si incurajari!

Mult timp am fost si eu pe BRD, e cea mai nasoala banca, nu mai zic ca au cele mai multe si cele mai mari comisioane. M-am mutat pe ING si mi se par parfum fata de BRD.

Ma bucur ca ai reusit!!! Succes cu operatia si multa sanatate! 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Fiero a spus:

Am rezolvat cu banca, in sfaaarsit!. Xylia, o sa iti scriu pe topicul tau cand pot, sunt in drum spre serviciu, m-am învoit la primele ore. Ai grija de tine!

Sa intelegem ca ti-ai facut un cont la BT, sau alta banca si ai facut si plata buclucasa?:smile:

Daca ai facut la BT instaleaza pe telefon aplicatia NeoBT si daca telefonul are NFC instaleaza si BTPay.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×