Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

M-ai făcut sa râd, Olga, tu ma binedispui mereu. Și ești mult mai empatica decat zici ca esti, intre noi fie vorba. ;) De acord cu tine, iubirea nu e pe toate gardurile, nu consta in cuvinte, ci in fapte. 

Si apropo de ceea ce am spus eu referitor la lipsa de bucurie a "favorizatilor" sortii. Iata un articol frumos. Eu nu sunt credincioasă, dar omul respectiv are toata admirația  mea.

https://observatornews.ro/eveniment/povestea-lui-moise-barbatul-care-a-facut-dreptul-in-coasta-de-fildes-si-acum-e-avocat-in-maramures-romania-pentru-mine-este-el-dorado-448648.html

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moooama, citind ce scrieti voi, mi-ati facut ziua minunata, sincer. Nu exista oameni rai sau buni, toti suntem niste imbecili, diferenta o face stilul, haha, vorba poetului.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc asa, in retrospectiva, ca o mana de oameni, de fapt de copiii, au reusit sa transforme un colectiv, in care majoritatea nu aveau perspective prea stralucite, intr-o comunitate unita, si sa ridice nivelul tuturor incat sa le fie tuturor bine. Abia la final, cand s-a terminat, mi-am dat seama de asta, eu ramasesem cu prejudecatile mele de la inceput. :smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mvaiiii... Sa nu te pună nevoia sa trăiești din culesul de căpșuni. Un strat am avut și am crezut ca mor. Ca veni vorba fugara... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 1 oră, adal* a spus:

Ah, deci si tu ai fost la cules de capsuni?:biggrin:

Si ce-i de ras in asta???    Noi am avut in Secuime si in Maramures capsuni in gradina si le-am si cules noi copiii inainte sa fie coapte la maxim :lol2:  

 

Acum 49 minute, adal* a spus:

Da ma, da' macar ai invatat nitica spaniola. Te-ai ales cu ceva pana la urma.:smile:

"Si" = Da, in spaniola vreau sa-ti zic, ca mai prind si eu cate ceva, desi pe la noi nu cresc capsuni, dar se vorbeste mult in spaniola si localnicii intre ei vorbesc de mine ca "Señora gringo"!!!

Din California, Mexico, Canada, Chile se aduc capsuni in Arizona.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vaai, Olga si Rodica,  sa ii stricati voi bunatate de aluzie lui adal.... acum si-a pierdut tot zvâcul.:lol2:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am învățat spaniola cu acea ocazie. Dar mi-am exersat creativitatea pentru îmbunătățirea cu totul remarcabila a repertoriului de înjurături

:cool:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×