Jump to content
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Recommended Posts

cum adica da ca pa? 

sper ca TU nu vorbesti despre somnul cel din urma.:eek:

• Like 1

cateodata ajungem sa intelegem ca trebuie sa facem o schimbare majora in viata noastra, stim ca este singura solutie rationala, dar ne este foarte greu, aproape imposibil.

in ultima instanta, in cazul cel mai fericit, intelegem dupa multa chibzuiala si dupa un indelungat  dialog interior, ca pentru a face acea schimbare absolut necesara, trebuie sa ne schimbam de asa maniera, incat sa fim chiar alta persoana. cateodata trebuie sa renuntam a mai fi persoana pe care am privit-o de atatea ori in oglinda. da, este greu, tare greu.

unii reusesc, destul de putini.

Edited by adal*
  • Like 2

Femeia e o comoară, o zâna, o sfântă, bla bla bla bla. Și când e mamă e și mai cu moț. Ce m-am sarurat de porcariile astea de postari de care abunda facebook-ul! Calitatea unui om e data de caracterul lui, nu ca e femeie, barbat, casatorit, necasatorit, mama, tata etc. Iar asta se observa in faptele pe care le face, iar a face ceva ce sta in legea firii nu e eroism, asa ar trebui sa arate normalitatea. 

• Like 2

Acum 39 minute, Fiero a spus:

Femeia e o comoară, o zâna, o sfântă, bla bla bla bla. Și când e mamă e și mai cu moț.

In general; majoritatea celor care spun asta; in teorie cred ce se intelege la prima vedere; dar in practica

-femeia e o comoara; de aceea trebuie sa daruiasca si sa fie generoasa si sa i se ia tot fara sa comenteze

-femeia e o zana de aceea trebuie sa faca magie sa munceasca in trei locuri de doua ori mai mulr ca barbatii dar sa nu fie feminista ca nu stie matematica si ce inseamna egalitatea sexelor

-femeia e o sfanta de aceea trebuie sa indure totul cu stoicism (haha)

iar cand e mama; sa faca toate astea dublu