Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Am citit ma rataceam in loc de raceam si nu intelegeam ce legatura are cu dezghetul... vai, s-au inundat muntii si Stu nu mai gaseste cararea ...

Noroc ca nu m-am lasat pagubasa si a doispea oara am reusit sa citesc cum trebuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sherlock, mereu în căutare de enigme.

Ca fapt divers, e mult mai ușor să te rătăcești prin pădure când e zăpadă sau mocirla, pentru că de multe ori ești nevoit să te abați de la cărările înguste și imprevizibile.

E drept, însă, în munții mei nu m-am rătăcit niciodată. Apusenii au un fel aparte de a fi. Nicio pădurice, niciun deal nu seamănă cu altul. E ușor să îți iei repere.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autocorect care îmi modifica vorbele de zeci de ori pana renunț la ce vroiam sa postez și apoi mă întreb dacă autocorect nu a rămas singura autoritate din viața mea. Ar fi ciudat, având în vedere ca îmi schimba mereu biblie  în bibilica. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As bea o sangria..

Sau măcar o carcalete..

FB_IMG_1549664313043.jpg

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu înțeleg de ce pentru atât de multi oameni - să îți controlezi și să îți gestionezi emoțiile - înseamnă să rămâi fără sentimente sau prezintă risc crescut sa se ajungă la asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Stu' a spus:

Nu înțeleg de ce pentru atât de multi oameni - să îți controlezi și să îți gestionezi emoțiile - înseamnă să rămâi fără sentimente sau prezintă risc crescut sa se ajungă la asta..

Ar fi bun de discutat pe un topic separat despre asta.

Presupun ca e mai usor sa cedezi decat sa te lupti ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am deschis un topic azi, deschideți si voi.

Lucrul stricat nu trebuie aruncat, dar reparat tot e indicat, daca vrei sa ii redai vivacitatea..și în orice caz, nu trebuie încurajat sa rămână disfunctional. Cel puțin așa cred eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai! Ia fiți indiferenți! Ia nu mai fiți agresivi! Ce-i atât de greu sa nu te iei de alții? Fiecare are dreptul la opinie, voi sunteți puțini și tot vă certați. Opiniile altora nu le poți schimba, e cam târziu pentru a educa pe alții. Da, știu, e penibil, e flower power, da' voi cum de aveți atâta energie de irosit?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×