Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Maeve. a spus:

bani bani bani

 

de ce nu mi oi fi gasit unu bogat cand eram tanara si frumusica?

Ca bătrână și urâtă mai ești acum? :)) Ce dreac sa faci cu unul bogat? Mai bine sa faci tu banii, nu sa depinzi de toanele unui bogatan. Nu te baza niciodata pe nimeni! Asta e prima regula.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Maeve. a spus:

bani bani bani    .....     de ce nu mi oi fi gasit unu bogat cand eram tanara si frumusica?

Pentru ca acel om bogat pe vremea respectiva cauta una si mai bogata decat el era!!!   Credea ca va ajunge Luna si Stelele cu mana.:meeting: 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 19.12.2021 la 4:50, adal* a spus:

Waw! Ce frumos si apetisant suna. Numai bunatati. Cred ca ai putea invita tot roportalul la masa si nu ar ramane nimeni nemancat.

Pe mine cred ca m-ai pune la colt si mi-ai aduce mancare acolo.:smile: 

Cate persoane scriu mai nou as putea sa-i invit la un party, dar nu pe toti de pe lista lunga  :surrender:    Cine odata intra in casa este primit ca oricare altu, nu exista servicii de second hand. 

Ca n-am avea loc cu toti la masa, asta se intampla dar tratamentul nu se schimba.   Tragem toate mesele unu dupa altu, aducem si de pe terasa scaune, si din birou, pliabile din curte si cine doreste mai comfortabil, sta pe jos pe carpetul oriental din matase dar este acoperit special pentru a fi servit masa pe el.   

Vizitorii mei din Europa insa nu voiau sarmale ci Hamburgeri sau Steak, Chinezesc, Mexican, pizza locala pentru care specialitati mergem in local ca e mai rentabil si cu toti avem un timp bun.  Altfel eu doar lucrez si servesc, adun masa si iar servesc :chef:    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 19.12.2021 la 7:39, Rodica` a spus:

N-are a face numai sa îți dea sarmale. Stau cu tine, nu te neliniști. 

Olga, ce e aia fondue cu carne? Fierbi carnea și o bagi în sos de branza? Iar umplutura la găină ce conține? 

Raspunsul se poate citi la Gastronomie,  Meniuri Speciale de Party ca am acolo o poza cu Fondue cu Branza.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 20.12.2021 la 20:56, Fiero a spus:

Ca bătrână și urâtă mai ești acum? :)) Ce dreac sa faci cu unul bogat? Mai bine sa faci tu banii, nu sa depinzi de toanele unui bogatan. Nu te baza niciodata pe nimeni! Asta e prima regula.

da ai dreptate sunt doar deprimata de sarbatori 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Greu cu acomodarea la vacanta dupa o perioada lunga si aglomerata de activitate. E aiurea sa ma trezesc de dimineata si sa nu am in plan ce lucrez azi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, Maeve. said:

da ai dreptate sunt doar deprimata de sarbatori 

Dar tu îți propui să fii deprimată de sărbători, e o regulă asta, când vin sărbătorile și suntem singuri, automat ne deprimăm? Ce sunt sărbătorile? Niște convenții sociale. Un prilej pt oameni să mănânce și să bea până crapă. Dacă tot ești singură, nu mai da inutil conotații în plus câtorva zile din an. Ce motiv ai să fii mai deprimată trei zile într-un an, decât în celelalte zile? Ce fac cei ne-singuri  diferit față de ce faci tu? Se pupă sub vâsc? Fă-ți bilanțul personal, dacă ții neapărat să punctezi sărbătorile ca pe ceva special. Vezi-ți realizările de peste an, bucură-te de ele, vezi ce nu ai reușit să faci, fă-ți liste cu new year's resolutions, dacă vrei. Bucură-te că ești sănătoasă și că singura ta problemă majoră e că n-ai dârlău. Ieși din autocompatimire, e toxică. Respectă-te, cunoaște-ți valoarea. Fii recunoscătoare pt ce ai, nu te mai concentra pe ce nu ai. Bucură-te de viață, că e una singură, nu ți-o pierde plângându-ți de milă, o să regreți mai târziu.

Și eu sunt singură de sărbători, de 7 ani. Și când nu eram singură, tot singură eram. I don't give a shit, e o săptămână ca oricare alta. I'm awesome și n-am nevoie de nimeni.

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×