Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Ca as fi tunsa scurt, nu ar fi problema, creste repede, dar iar arat de parca-s tunsa cu ciobul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Saddeea a spus:

 

Acum 2 ore, Saddeea a spus:

Ne credem invincibili dar pălim la prima adiere de vânt...... 

 

Depinde.

Uneori credem că ne-am atins limitele, dar viața ne lovește în continuare.

Chestia... hai să nu-i zic faină, o să-i zic fascinantă, deci chestia fascinantă e că, de fiecare dată când depășim un prag crezut imposibil, când privim în urmă, ne dăm seama că, de fapt, n-a fost chiar atât de greu.

Siberienii au o vorbă: "Sub povară crește palmierul".

E chestie adevărată. Dacă pui o piatră peste un pui de palmier, va crește mai repede decât unul fără "obstacole".

 

Well... nu sunt sigur că siberienii au zis asta, dar cineva a zis-o.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca cine se crede invincibil e palalila. Ideea nu e sa fii invicibil, ci sa stii sa te ridici dupa ce te darama "adierea" aia. Sau sa stii sa te feresti, sa nu te darame, ar fi mult mai misto.

Editat de Amarena
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 minute, gargbird a spus:

Depinde.

Uneori credem că ne-am atins limitele, dar viața ne lovește în continuare.

Chestia... hai să nu-i zic faină, o să-i zic fascinantă, deci chestia fascinantă e că, de fiecare dată când depășim un prag crezut imposibil, când privim în urmă, ne dăm seama că, de fapt, n-a fost chiar atât de greu.

Siberienii au o vorbă: "Sub povară crește palmierul".

E chestie adevărată. Dacă pui o piatră peste un pui de palmier, va crește mai repede decât unul fără "obstacole".

 

Well... nu sunt sigur că siberienii au zis asta, dar cineva a zis-o.

Inca o dovadă că Pământul e plat. Daca îl vedem ca glob, între Siberia și palmieri e distanță foarte mare. Dar dacă îl vedem așa cum este el turtit, hop apar palmieri și pietre in Siberia.

Treziti-va oameni buni! Jos zistemu!

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Çukur Bitmesin said:

Inca o dovadă că Pământul e plat. Daca îl vedem ca glob, între Siberia și palmieri e distanță foarte mare. Dar dacă îl vedem așa cum este el turtit, hop apar palmieri și pietre in Siberia.

Treziti-va oameni buni! Jos zistemu!

Pe bune acum. Uite, deși i-am contrazis la greu p'ăia de susțineau că Pământul e plat, iote, recunosc faptul că io încă nu verificai că Pământul e rotund. Bine, văzui pe net și la teveu că Pământul e rotund, mă rog, un geoid aproximativ rotund. Dar tre să verific și io, nu? Și în această idee, mi-am propus să pun ban pe ban și să fac, așa, o excursie, de fapt un zbor non stop (cu escale, bianseur!) cu avionu pe ruta București - Moscova - Bagdad - Tokio - Los Angeles - New York - Paris - București. Adică, s-o iau , așa, tot spre est și în cele din urmă să ajung iar acasă și să spun cu mândrie: da, bre, am verificat, Pământul e rotund! 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×