Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

cum adica da ca pa? 

sper ca TU nu vorbesti despre somnul cel din urma.:eek:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cateodata ajungem sa intelegem ca trebuie sa facem o schimbare majora in viata noastra, stim ca este singura solutie rationala, dar ne este foarte greu, aproape imposibil.

in ultima instanta, in cazul cel mai fericit, intelegem dupa multa chibzuiala si dupa un indelungat  dialog interior, ca pentru a face acea schimbare absolut necesara, trebuie sa ne schimbam de asa maniera, incat sa fim chiar alta persoana. cateodata trebuie sa renuntam a mai fi persoana pe care am privit-o de atatea ori in oglinda. da, este greu, tare greu.

unii reusesc, destul de putini.

Editat de adal*
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeia e o comoară, o zâna, o sfântă, bla bla bla bla. Și când e mamă e și mai cu moț. Ce m-am sarurat de porcariile astea de postari de care abunda facebook-ul! Calitatea unui om e data de caracterul lui, nu ca e femeie, barbat, casatorit, necasatorit, mama, tata etc. Iar asta se observa in faptele pe care le face, iar a face ceva ce sta in legea firii nu e eroism, asa ar trebui sa arate normalitatea. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 39 minute, Fiero a spus:

Femeia e o comoară, o zâna, o sfântă, bla bla bla bla. Și când e mamă e și mai cu moț.

In general; majoritatea celor care spun asta; in teorie cred ce se intelege la prima vedere; dar in practica

-femeia e o comoara; de aceea trebuie sa daruiasca si sa fie generoasa si sa i se ia tot fara sa comenteze

-femeia e o zana de aceea trebuie sa faca magie sa munceasca in trei locuri de doua ori mai mulr ca barbatii dar sa nu fie feminista ca nu stie matematica si ce inseamna egalitatea sexelor

-femeia e o sfanta de aceea trebuie sa indure totul cu stoicism (haha)

iar cand e mama; sa faca toate astea dublu

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam..., cum naiba sa-ti fie mila de cineva bolnav de toate alea si care ia tot felul de medicamente ciudate? Cum ma?

Pai persoana nu are nevoie de mila si nu are nevoie sa-i doresti sa se vindece. De ce? Pai cine pana mea mai sufera de toate alea si ia tot felul de medicamente la care tu nici nu ai visat?

Pai persoana nu are nevoie decat de putina admitatie, mai. Sau chiar mai multa, nu mai conteaza. Offf! Nimic nu stiti! Ceva de genu' : moamaa ce boli misto are persoana si ce medicamente super ia, waaaw!

Si apoi de ce s-ar vindeca? Sa devina o amarata de persoana "normala", pe care nu o baga nimeni in seama? Hai ma!

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×