Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Iar eu am ceva ascetic in mine, unii ar zice antisocial. Dar eu zic ca e asocial.

Asta ca sa nu cumva sa recunosc ca am talentul de a respinge pe toti, mai devreme sau mai tarziu. Cui rezista, Dumnezeu sa-i ajute pe mai departe!

Sunt rugata sa ies cu "hoarda", cred ca mai incolo o sa fiu si implorata. Ar trebui sa-mi pupe inelul cu bufnita, da' nici asa nu m-as mai duce cu ei. Poate daca mi se face urat/rau intr-o zi, o sa ies. Si apoi voi disparea iar.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

6-7 = -1

Am raspuns la intrebarea forumului.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 27.09.2018 la 16:27, Eurus a spus:

Iar eu am ceva ascetic in mine, unii ar zice antisocial. Dar eu zic ca e asocial.

Asta ca sa nu cumva sa recunosc ca am talentul de a respinge pe toti, mai devreme sau mai tarziu. Cui rezista, Dumnezeu sa-i ajute pe mai departe!

Sunt rugata sa ies cu "hoarda", cred ca mai incolo o sa fiu si implorata. Ar trebui sa-mi pupe inelul cu bufnita, da' nici asa nu m-as mai duce cu ei. Poate daca mi se face urat/rau intr-o zi, o sa ies. Si apoi voi disparea iar.

Pe tine mai are cine sa te roage.:laugh: Eu nu resping, adica nu vreau sa se creada ca m-as crede cumva mai speciala decat altii, ca ăsta e motivul pt care nu imi doresc sa ies cu altii, insa pur si simplu nu simt ca am lucruri in comun cu altii si ca m-as simti bine cu ei, iar asta nu se intampla din vina unuia sau altuia. Si nici nu se intampla din vina mea. Nu ma atrage nimic din ce fac altii si nimic din ceea ce ei isi doresc, cred ca si viceversa e valabila, eu le-as parea o ciudata si i-as plictisi sau enerva sau ambele. Si cu trecerea timpului chestia asta se tot accentueaza. La fel ca tine, cred ca si eu sunt o persoana asociala, desi la prima vedere par a fi opusul asocialului, uneori chiar vorbesc prea mult cu oamenii (despre tot felul de tampenii si nimicuri), glumesc cu ei, de aceea, multi oameni ma simpatizeaza. Dar e de-ajuns ca un om sa isi doreasca sa se apropie cu adevarat de mine, ca ma aricesc si devin foarte ciudata. La mine in casa de ani de zile nu a intrat decat un singur om, un var primar, ceilalti care au ajuns sa imi calce pragul, au facut-o neinvitati, in mod accidental. Mi-am redescoperit dupa ani de zile colegii de liceu si prima oara m-am bucurat foarte tare. Dar acum, dupa ce am schimbat mai multe mesaje pe grupul pe care o colega l-a creat pe facebook, ma gandesc ca n-are niciun rost sa merg la intalnirea cu ei. Au fost putini oameni cu care mi-am descoperit puncte comune, oameni pe care mi-ar fi placut sa ii cunosc, dar pe ei i-am descoperit pe internet, așa ca, cu o singura exceptie, nu s-a intamplat nimic. Cel pe care l-am intalnit si in viata de toaye zilele a fost exact așa cum m-am așteptat sa fie, un tip de toata isprava, il stiu de cand era un pusti, acum e un barbat matur, iar cand l-am intalnit, am avut amandoi aceeași senzatie: ca ne cunoaștem de cand lumea.

P.S.:  eu despre o altfel de singurătate vorbeam, insa am scris prea mult, facand off-topic la greu, asa cum mi-e obiceiul.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pare pustiu in seara asta pe-aici. Daca as striga tare, cred ca pana si ecoul forumului mi-ar raspunde: "lasa-ma, ba, sa ma odihnesc!".

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zerica!

Vreau sa vorbesc ceva cu tine in privat, da' nu pot sa iti trimit mesaj. Imi poti trimite tu?

 

Gand fugar...am renuntat la Carbamazepina acum o saptamana si nu ma mai simt un mort urat cu ochii morti.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Eurus a spus:

Zerica!

Vreau sa vorbesc ceva cu tine in privat, da' nu pot sa iti trimit mesaj. Imi poti trimite tu?

 

Gand fugar...am renuntat la Carbamazepina acum o saptamana si nu ma mai simt un mort urat cu ochii morti.

Iti trimisai. 

Gand fugar: iar dadui iama in slanina cu ceapa. Dar macar avusai o scuza pt constiinta, ajunsai tarziu si imi fu lene sa incalzrsc ce aveam sau sa prepar ceva nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×