Sari la conținut
Forum Roportal
afraid

Anticonceptionale Yasmin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prietena mea ia anticonceptionale Yasmin, este la a 2a folie ... cand i-a venit dupa prima folie a zis ca i-a "curs" intr-un fel cum nu-i mai cursese pana atunci (ceva gen cheaguri mai multe, sper sa nu ma insel), si acum, dupa ce a inceput a 2a folie se simte cam rau din cand in cand (stare de greata). Este normal asa ceva? Astept si eu un raspuns, multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a inceput sa ia yasmin la sfatul doctoruluiu? si de cand se simte rau a fost la medic sa vada ce are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul acesta ar trebui sa ceara sfatul unui ginecolog. E cel mai destept lucru pe care-l poate face, si pana atunci ar fi bine sa renunte la ele.

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietena mea ia anticonceptionale Yasmin, este la a 2a folie ... cand i-a venit dupa prima folie a zis ca i-a "curs" intr-un fel cum nu-i mai cursese pana atunci (ceva gen cheaguri mai multe, sper sa nu ma insel), si acum, dupa ce a inceput a 2a folie se simte cam rau din cand in cand (stare de greata). Este normal asa ceva? Astept si eu un raspuns, multumesc anticipat!

Da, pana intr-un anumit punct, este normal.

 

Atunci cand iei anticonceptionale, se produc niste modificari in organism, hormonal vorbind. Si de regula, cu ocazia asta.. se regleaza si menstruatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci cand iei anticonceptionale, se produc niste modificari in organism, hormonal vorbind. Si de regula, cu ocazia asta.. se regleaza si menstruatia.

 

De acord cu tine, dar depinde de la caz la caz! Si eu am luat niste anticonceptionale acum cativa ani si am intrerupt singura folia pentru efectiv nu le mai suportam. Imi era foarte rau de la ele!

 

Iar tu, initiatorul topicului, spune-i prietenei tale sa se duca la ginecolog, dar sa faca un efort sa nu le intrerupa ca mine pana nu ajunge la doctor. Medicul, cel mai probabil, i le va schimba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×