Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Furia pe societate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu'i usor Millena, nu'i usor sa incerci sa te implici pentru a pune umarul la partile care iti par tie ca scartie; si sa se uite lumea - in cel mai bun caz- cu mila , la tine( uite, saracu, de ce nu mai poate el), in cel mai prost - cu furie: ia uite'l si pe asta , unde naiba se crede?

...in orasele mici, comune, sate...e si mai greu

dar ai dreptate, daca scartie oistea carului, ori te dai jos din el si te duci cu ce vrei tu, ori ,daca tot ai ramas acolo, incerci sa vezi ce nu merge si cum poate fi reparat- nu stai tot pe capra dondanind mutalaul ce incearca sa il repare, asa cum stie el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu stiu un lucru. Cand nu-mi convine ceva, ori tac, il ignor si-mi vad de ale mele... ori incerc sa vad unde e problema. Bun, nu`i usor. Dar e extrem de simplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce as fi eu mandru ca sunt roman ?

Pentru trecutul glorios al stramosilor tai. :doh:

Ca daca vorbim de prezent.:yam:

 

Da dom'le.

.....

....si il regretam pe fostul nostru dictator iubit.

Nu e departe vremea aia. :P

Noile generatii ce vor veni, vor putea judeca obiectiv realizarile societatii, cat si stabilitatea ce da siguranta cetateanului.

 

Apoi te vei lovi cu palma in frunte .. :doh: si te vei intreba retoric: astia s-au tampit ?! :)

Cand vei vedea ca va fi ridicat la rang de erou national. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apoi te vei lovi cu palma in frunte .. :P si te vei intreba retoric: astia s-au tampit ?! :)

Cand vei vedea ca va fi ridicat la rang de erou national. :P

Vezi sa nu, aia care se ocupau cu "rescrierea" istoriei... acum se odihnesc in pace.

 

De ce as fi mandru ca marea parte a soferilor cand ma vad incearca sa ma intreaca, desi motocicleta mea are 224 kg si 145 cp, deci raportul cp/kg e net favorabil mie ?

Fiindca si cei care n-au spirit de observatie, nu se dau batuti usor...

Editat de Fentasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu sunt furioasa pe societate,furioasa ca am fost nevoita sa cresc intr-o astfel de lume,ca din pacate platesc pentru greselile altora,dar stii ce eu macar vreau sa fac o societate mai buna,imi doresc ca lumea copiilor mei sa fie un pic mai buna,nu vreau luna si stelele de pe cer vreau doar sa stiu ca generatiile viitoare pot avea un viitor mai bun.Insa pentru asta e nevoie ca fiecare sa incepem sa ne schimbam.Au trecut 20 de la revolutie si parca ne-am dus innapoi ca civilizatie.asta este vina noastra a oamenilor....a tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi sa nu, aia care se ocupau cu "rescrierea" istoriei... acum se odihnesc in pace.

Rescriere ? :spiteful: Nooo.;)

Cine a spus ceva de rescriere ?

Vorbeam de evaluarea situatiei la nivel logic - empiric, de lucrurile ce raman in urma unui om, nu de povestiri ce in timp imbraca o aura fabulativa ce tind catre exagerare.

Va veni si o asemenea vreme, cu siguranta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va veni si o asemenea vreme, cu siguranta!

Tu sa te hotarasti ce vrei: blocuri sau sex si dupa aceea... mai vorbim...

Editat de Fentasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×