Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Furia pe societate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce as fi eu mandru ca sunt roman ? De ce as fi mandru ca in trafic se sta cu orele ? De ce as fi mandru ca marea parte a soferilor cand ma vad incearca sa ma intreaca, desi motocicleta mea are 224 kg si 145 cp, deci raportul cp/kg e net favorabil mie ? De ce as fi mandru ca daca nu sunt langa prietena mea apar tot felul de "macho" care se dau la ea, dar care altfel nu sufla o vorba, daca ii sunt alaturi ? De ce as fi mandru ca unde te intorci dai de cersetori si aurolaci ? De ce as fi mandru ca atunci cand cobor dimineata in fata blocului trebuie sa imi sterg motorul de praf ? De ce as fi mandru ca strazile sunt pline de gropi si de balti ? De ce as fi mandru ca preturile la chirii sunt exorbitante ? De ce as fi mandru ca in bar nu poti sa bei o bere linistit daca nu te duci undeva unde sa iti seci buzunarul, ca in locuri accesibile dai peste tot felul de terminati care fac mai multa galagie decat copii de gradinita ? De ce as fi mandru ca bancile daca te imprumuta cu bani cer sa le dai minim 150% inapoi ? De ce as fi mandru ca presa incearca sa ne transforme in brute necivilizate si impulsive, iuti la a-si asculta impusurile si fara un dram de ratiune ? De ce as fi mandru ca de 20 de ani incoace toti conducatorii politici au tratat tara ca pe o feuda care le produce lor bani ? De ce as fi mandru ca armata noastra, indiferent de culoare uniformei, este slab echipata, cu dotare veche si lupta intr-un razboi care nu este al nostru, pe langa ca in tara conducerea armatei ar tipa din toti rarunchii daca prostia ar durea ? De ce as fi mandru ? Pentru ca avem o tara mare si frumoasa, dar ce pacat ca e locuita ? Daca aveti o alta viziune asupra societatii va rog sa o postati, poate asa voi putea vedea si eu lucrurile altfel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce am vrut capitalism, daca nu suntem inca pregatiti pentru asa ceva?

Ca sa putem emigra, cand ne-apuca p@$ywn3@...

Editat de Fentasy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai tinut neaparat sa scrii asa?

Cam cum e cu romanul de rand: decat regele rahatului la el in tara, mai bine sclavul banului in afara...

 

Nu-i asa?

Editat de Nesimtescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ai tinut neaparat sa scrii asa?

Cam cum e cu romanul de rand: decat regele rahatului la el in tara, mai bine sclavul banului in afara...

 

Nu-i asa?

E ca intr-un banc postat pe forum cu un robot care spune Nu... si tiganul a stiu ce sa-l intrebe...

de-aia am scris asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vreau sa fiu inteles atunci cand imi expun punctul de vedere. E de-ajuns daca sunt eu in stare sa pricep ceea ce scriu.

 

Apropo, ma mir cum de n-au postat pana acum eroii nostri emigranti de pe forum, persecutati din cauza situatiei deplorabile din tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi plac mie oamenii care se delimiteaza de societate, stau pe margine si arata cu degetul.. Simplu, asa`i?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da dom'le. Uite-asa suntem noi, suparati pe viata, pe societate, nu facem nimic in aceasta privinta, mai radem si de capsunarii nostri plecati la studii in strainatate, suntem de parere ca doar tiganii sunt hoti, ca ungurii vor sa ne fure tara, visul nostru de-o viata ar fi sa obtinem viza pe 10 ani in State si il regretam pe fostul nostru dictator iubit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×