Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Temporar,astept sa-ti ceri scuze lui Laughlin. Sper ca sederea ta pe acest forum nu se vrea a fi temporara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deah, unul din posturile anterioare nu numai ca a reusit sa ma faca sa rad cum de mult timp nu am mai facut-o dar totodata ma ajuta in a explica mai concret care este pb.

pe mine ma lasa nervii cand de ex trebuie sa stau intr-un mediu in care majoritatea sunt f vehementi si se gasesc din belsug peste tot, prima data incerc sa fiu intelegatoare, mai trec cu vederea, ii spun verde in fata, ignor, insa nimic, oameni astia nu au simtul ridicolului, o doza minima de bun simt, nu, ei impart in stanga si in drepta opinii foarte crete, ii 'cearta' pe cei ce nu 'inteleg' ideile lor crete si fac multa galagie.

apai cu toata sanatatea mintala buna pe care o am, in astfel de situatii eu raman in pana de idei cum sa fac in asa fel incat sa nu ma mai afecteze astfel de oameni. si sa imi schimb job-ul doar pt ca x-ulescu are un filament ars, nu vreau sa o fac!

Editat de Oana0110

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apai cu toata sanatatea mintala buna pe care o am, in astfel de situatii eu raman in pana de idei cum sa fac in asa fel incat sa nu ma mai afecteze astfel de oameni. si sa imi schimb job-ul doar pt ca x-ulescu are un filament ars, nu vreau sa o fac!

Si la mine la serviciu este la fel, sefa mea se lauda ca a fost internata pe fond nervos, din cauza socrilor. Se linisteste cand ne cumpara mandarine la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-a luat flama?!

Posteaza la subiect, sau daca nu, abtine-te. Si lasa nevricalele acasa.

 

 

Nu am de dat explicatii. Cei ce le doresc cu adevarat, nu stau sa se vaite pe forum, sau sa faca flame pe aici, numai de dragul de a fi Gigi contra. Iar aia de gandesc, deduc ce este util pentru ei, din ce am spus.

 

Ahaaa, nu suporti critica! Exact ca toti agresorii, cand se simt desconspirati. Nevrozata mai esti!

 

Oana, stai departe de personaje gen Laughlin, ca sunt mind-poisoning! Daca vrei terapie de grup, mai ai de cautat, nu iti recomand sa te opresti pe forumul asta. Succes! Imi poti scrie pe privat daca vrei niste recomandari.

Editat de temporar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahaaa, nu suporti critica! Exact ca toti agresorii, cand se simt desconspirati. Nevrozata mai esti!

 

Oana, stai departe de personaje gen Laughlin, ca sunt mind-poisoning! Daca vrei terapie de grup, mai ai de cautat, nu iti recomand sa te opresti pe forumul asta. Succes! Imi poti scrie pe privat daca vrei niste recomandari.

In UK e tot asa, ca si eu ma gandesc sa plec. Cu terapia de grup nu faci nimic, te plangi la infinit si te simti bine, dar solutiile sunt numai in imaginatie, tot ca un fel de forum.

 

Temporar,astept sa-ti ceri scuze lui Laughlin. Sper ca sederea ta pe acest forum nu se vrea a fi temporara...

Da, asta cu scuzele e o solutie buna temporar. De multe ori chiar daca nu gresim, ne facem ca avem de ce sa ne cerem scuze si se mai reduce tensiunea.

Editat de Drusinea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahaaa, nu suporti critica! Exact ca toti agresorii, cand se simt desconspirati. Nevrozata mai esti!

 

Oana, stai departe de personaje gen Laughlin, ca sunt mind-poisoning! Daca vrei terapie de grup ,mai ai de cautat, nu iti recomand sa te opresti pe forumul asta. Succes! Imi poti scrie pe privat daca vrei niste recomandari.

Ah, de ce nu ai spus ca vrei sa te scoti pe tine la inaintare pe aici?! :crazy:

Chit ca asta inseamna sa sugrumi pe oricine are o opinie.

Go for it, baby...!

 

Da, asta cu scuzele e o solutie buna temporar. De multe ori chiar daca nu gresim, ne facem ca avem de ce sa ne cerem scuze si se mai reduce tensiunea.

Mdeea.... :tongue:

Editat de Laughlin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista videochat, fiindca as fi si eu interesata, dar cu terapie individuala nu in grup. Puteti posta un link, va rog frumos, e mai bine decat sa va certati.

Tu de ce nu te abtii la postat pe langa? :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah, de ce nu ai spus ca vrei sa te scoti pe tine la inaintare pe aici?! :tongue:

Chit ca asta inseamna sa sugrumi pe oricine are o opinie.

Go for it, baby...!

Exista videochat, fiindca as fi si eu interesata, dar cu terapie individuala nu in grup (videoconference cum se fac pentru problemele profesionale). Puteti posta un link, va rog frumos, e mai bine decat sa va certati.

Editat de Drusinea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu de ce nu te abtii la postat pe langa? :tongue:

Adica cum sa ma abtin, te-a deranjat ca ti-am cerut asta ? de fapt eu ma asteptam sa imi raspunda baiatul din UK, nici nu stiu daca la noi exista asa ceva.

Editat de Drusinea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deah, unul din posturile anterioare nu numai ca a reusit sa ma faca sa rad cum de mult timp nu am mai facut-o dar totodata ma ajuta in a explica mai concret care este pb.

pe mine ma lasa nervii cand de ex trebuie sa stau intr-un mediu in care majoritatea sunt f vehementi si se gasesc din belsug peste tot, prima data incerc sa fiu intelegatoare, mai trec cu vederea, ii spun verde in fata, ignor, insa nimic, oameni astia nu au simtul ridicolului, o doza minima de bun simt, nu, ei impart in stanga si in drepta opinii foarte crete, ii 'cearta' pe cei ce nu 'inteleg' ideile lor crete si fac multa galagie.

apai cu toata sanatatea mintala buna pe care o am, in astfel de situatii eu raman in pana de idei cum sa fac in asa fel incat sa nu ma mai afecteze astfel de oameni. si sa imi schimb job-ul doar pt ca x-ulescu are un filament ars, nu vreau sa o fac!

 

 

Tu ai probleme pe mai multe planuri.Una dintre ele este comunicarea.Nu stii sa te faci inteleasa si nu e de mirare ca nu te intelegi cu ceilalti , si sa dezvolti sentimente ostile fatza de ei.

 

De la o simpla idee pe care ai putea sa o spui intr-o fraza o iei pe aratura si ajungi sa dezvolti dita mai romanu.

 

Ar trebui sa mai lucrezi la comunicare , de ex exerseaza aici pe forum , eu asta fac :tongue:

Editat de Un Om

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×