Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Bowling

Postări Recomandate

Imi place la nebunie sa joc bowling....am inceput cu un joculetz pe calculator, iar acum joc si in viata reala :)

Mai sunt pasionati de bowling pe forum? Sunt si fete pasionate de aceasta activitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,eu sint expert in bowling,iti pot raspunde la orice intrebare fereritor la acest sport

 

Yupppy...am gasit un pasionat de bowling :)

Chiar esti in Canada? ca vroiam sa te intreb ce se intampla la nivel national... Si la nivel de profesionisti :D

Dar sunt mai mult decat bucuroasa daca imi spui cum e acolo...Daca e intalnit des...totul. Vreau sa stiu tot :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot amator...Mergem aproape in fiecare week-end. Poate ca am merge mai des, dar e destul de costisitor. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,eu locuiesc de 3 ani in Canada,iar de 15 ani ma ocup de bowling,instalez prin toata lumea piste de bowling,sint in staff-ul QUBICA AMF installation team,ca jucator am cistigat multe concursuri prin Italia,iar in 99 am cistigat si unul national,sint instructor de bowling,am si cursuri in forarea bilelor de bowling.In 99 l-am cunoscut si pe cel mai bun jucator de bowling din USA,Mike Aulby,am si fotografii impreuna cu el.In Romania am instalat 6 piste in Brasov la Tequila,2 piste in Bacau la Acoma si 12 piste in Cluj,la Bowling Club.In Cluj mai este un roman care a jucat si el bowling prin Suedia,cred ca ar fi singurul din tara care are notiuni despre tecnica de joc,se numeste Alex.

Din pacate in Romania,federatia romana de popice bowling se implica prea putin,iar concursuri de bowling se organizeaza doar la nivel amatorial.Chiar de curind s-a incheiat AMF Worldcup,am vazut ca au participat si 2 romani,numai ca nu au avut rezultate prea bune.Daca va intereseaza mai multe detalii despre tecnica de joc va raspund prin e-mail.Adresa mea este:c.ardeleanu@bowlingtech.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar astazi am reusit sa i-au legatura cu cei din Federatie,se pare ca lucrurile s-au schimbat,au si un site nou:www.popice-bowling.ro,iar vice presedintele vad ca se implica mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vizitasem site-ul :D ...foarte interesant. Am ramas cu o nelamurire insa: care e diferenta dintre bowling si popice? Sau...exista vreo diferenta?

 

 

Edit: am intrat pe site din nou si am observat ca e actualizat.

Stiam ca se fac turnee, dar nu stiam programul competitional. Acum am vazut...si stiu si cand sa mergem noi (eu si gasca) la bowling numai ca sa privim. Cel putin un meci din fiecare etapa se joaca la noi in oras, la EUROPA. Chiar sambata trecuta am avut calitatea de spectatori caci pistele bune erau ocupate de ei :)

E interesant...chiar si numai sa privesti. Imi place :De

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta intre popice si bowling este:la jocul de popice pista este mai ingusta,mai scurta si popicele pe pista sint 9,asezate in romb,bilele sint mai mici si fara gauri,in schimb la bowling sint 10 popice iar pista trebuie sa respecte standardele ABC(american bowling congres)

Corespondez cu vice presedintele Federatiei de bowling si cit de curind vor aparea mai multe pagini pe site,despre tcnica de joc,echipament si tipuri de oliatura al pistelor.Incerc cit de mult pot sa promovez acest sport in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi perfect. :tease:

Eu sunt din Constanta si vad ca merge binisor aici cu acest sport. M-as bucura sa aud din ce in ce mai multe despre bowling. :doh:

De putin timp aici s-a deschis un centru de distractii cu 12 piste de bowling si in comparatie cu ce exista inainte in oras acum chiar se poate juca un bowling "mai" profesionist.

 

De curiozitate: cat te costa in Canada o ora de bowling? :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×