Sari la conținut
Forum Roportal
ben_gal_1

De la corespondentul nostru din BenGal

Postări Recomandate

Ce talentos esti, mai Ben Gal ca nu ma putui stapani sa nu fac otar de critica. Premesti?

Pai hai sa-ti explic eu Kum-fu la posta ceea.

Labagist in romana inseamna de obicei "care si-o ia la palma" si se foloseste pentru genul masculin. Dar tu fiind trecut de perioada asta- normala de altfel- gresii eticheta. Sau habar nu ai cum se masturbeaza femeile de crezi ca si-a pierdut dansa himenele prin asa practici blamate in Tora?

Vacile vergine nu mai stau demult pe la noi asa ca tind a crede ca intamplarea nu se petrecu in Romania. Ele au acum lentile de contact si lucreaza prin Jerusalem deci nu le mai poate ghici in irisi orice june........care nu mai e.

 

Cat despre balcoane, oi fi vazut matale ceva mingiute si le-ai confundat. Nu de alta, dar nici alea care au bani de balcoane adevarate nu mai stau sa piarda vremea pe la ghisee cu toti.........boii

Pare ca nu ai auzit de vibrator. Nu este vb. de aspirator de braf. In caz ca se gatesc bateriile, gingasele fecioare folosesc labele lor.

Asa e. In Romania nu mai sunt vaci. Au ramas doar boii.

Vacile din Ierusalim au mereu diaree. "Produsul" este exportat in anumite plaiuri europene din rasarit.

Cit despre balcoane si balconashe, daca esti mascul imi pare rau ca nu ai experimentat chestiunea.

Daca esti "doamna", tot asa.

 

 

Si ca sa nu ramii nedumerita, vezi asta:

In ebraica nu exista "dumneavoastra"

 

CLAR?

Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Ben nu te supara , dar tu nu reprezinti nicio bucatica din partea evreiasca

Acolo sunt baieti destepti

Uite :spiteful: , pentru ca scrii tu asa frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai mai Ben nu te supara , dar tu nu reprezinti nicio bucatica din partea evreiasca

Acolo sunt baieti destepti

Uite :lol: , pentru ca scrii tu asa frumos

In parti ai drieptati

Daca eram doar ovreiu..., dar sunt si moldovian.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Carmelica mia - un fel de intimplare

 

"Te-ai gindit la mine?", intreba Carmela. Ii simt respiratia fierbinte si vad ca tremura. Feciorelnicii ei sini urca si coboara in rimul respiratiei ei sacadate. Carmela este fiica vecinei, o spaniola apriga si frumoasa care mai innebuneste inca multi.

"Cind a crescut asa Carmela asta", ma intreb "si de ce crede ca eu ma gindesc la ea? Doar am vazut-o crescind si mai ieri ii mai reparam papusile".

Totusi eram nevoit sa recunosc ca asta mica Zaraza, desi fetita inca, este si femeie. O femeie cu tot si toate acolo unde se pare ca trebuie sa fie.

"Asa o fi aratind maica-sa acum vreo 20 de ani", imi spun si simt ca ma ia cu ameteala.

"Carmelica, draga, ce-ti veni? Sigur ca m-am gindit. Stii, papusa ta nu mai poate fi reparata. Am sa-ti fac alta", spun si simt ca falsez. Nu pentru ca papusa aia, naiba s-o ia, e asa sau altfel, ci pentru ca stiu ca, deodata, papusile nu o mai intereseaza. Se uita ea la mine suparata si vad ca inca putin va incepe sa plinga.

"Aha", spune. "Si ce ma face eu acum?"

"Carmela! Carmela! Oare e ce cred eu ca e? Uita-te bine la mine. Eu sunt batrinul Daniel, vecinul vostru. Ti-as fi putut fi tata", ii zic.

Poate, dar nu esti","

spune ea sfidator si chiar incepe sa plinga. Plingagioasa nu e ea de fapt, dar acum plinge. Mai ieri ma cauta pligind daca o speria ceva, daca visase urat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subject: La comemorarea unui erou

de Ben Gal

 

La comemorarea unui erou - Izhak Rabin

 

Astazi o tara isi pleaca capul indurata la comemorarea unui erou. Cincisprezece ani au trecut de la acel groazic atentat. Tie, Izhak Rabin, iti inchin aceste rinduri, eu, ostasul Ben Gal.

 

Ai condus la lupta pentru tara pe cei vajnici tineri. I-ai vazut murind cu pieptul sfirtecat de gloante dusmane si ai vrut sa nu mai fie asa. Si ai avut sansa de a ajunge la cea mai mare responsabilitate. Din General si Sef al Armatei ai fost ales Sef de Guvern. Si ai inceput tratative cu sirianul. In tara glasuri de fanatici au spus "nu". Nu vrem sa dam inapoi Siriei nici macar un centimetru din Podisul Golan. Si un criminal murdar s-a strecurat cu pistol in spatele tau si te-a ucis. Nu ti-a fost dat sa mori in lupta alaturi de bravii tineri frumosi, insa eu te-am iubit si astazi ma uit la cei ramasi dupa tine si sufletul meu plinge.

 

Fie-ti amintirea binecuvintata.

 

Ben

 

 

 

 

Iisus Cristos a fost nedreptăţit de catre evanghelisti.

 

In aceasta afirmatie ma bazez pe citeva afirmatii de-ale evanghelistilor atribuite lui Iisus Cristos:

* Se sustine ca ar fi spus ca un oaspete trebuie sa man

Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sh, fiica mea a mare, + Ginerika mi-au luat nepoatele. Fusesera la un tzimer nu mai stiu unde. 100$ pe noapte. Week-endDeci, le-au luat. Si ce bine a fost inainte de au plecat. Le-am aranjat un carut scund si le-am tras pe rol de cal de tractiune. Si spuna a milocie lu' tat'su:

- Vreau sa iau carutul acasa. Saba [aka bunicul] este de acord.

Si a grait GINERICA Maria Sa.

- Nu luam nimik de la Saba, uitind ca i-am dat casa cadou.

Si tak.

 

LUME

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sh, fiica mea a mare, + Ginerika mi-au luat nepoatele. Fusesera la un tzimer nu mai stiu unde. 100$ pe noapte. Week-endDeci, le-au luat. Si ce bine a fost inainte de au plecat. Le-am aranjat un carut scund si le-am tras pe rol de cal de tractiune. Si spuna a milocie lu' tat'su:

- Vreau sa iau carutul acasa. Saba [aka bunicul] este de acord.

Si a grait GINERICA Maria Sa.

- Nu luam nimik de la Saba, uitind ca i-am dat casa cadou.

Si tak.

 

LUME

 

E mai bine asa. Data viitoare vei avea din nou carutul sa le plimbi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ben, eşti super :doh:

kol hakavod !

Draga de tine

Ma incurajezi.

 

E mai bine asa. Data viitoare vei avea din nou carutul sa le plimbi.

Ii pun motor si plec in cautare de frumoase.8)

 

Pe ginerica il las acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×