Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Stirea zilei si comentarii pe marginea subiectelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa ce in partidul verzilor de mucegai a demonstrat ca e un zero barat, acum incearca sa ne arata ca rolul de Mutulica i se potriveste mai bine. :P

Cine i Remus Cernea? :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine i Remus Cernea? :huggles:

Unul care a vrut sa ne fie presedinte si care vrea sa scoata tara din rahat prin ecologie. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din sectiunea "Insane in da brain": Bilet de adio de 1905 pagini.

 

http://doar15minute.blogspot.com/

 

Am relatat si comentat stirea pe larg pe blog

 

ps: Nu stiu daca am voie sa postez linkul blogului. Daca nu, va rog sa il stergeti. Daca am voie, Enjoy si pregatiti-va sa ma mirati :lol2:

Editat de Darkyn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/vanzarea-de-alcool-si-canabis-doar-in-baza-certificatului-verde-canada-introduce-noi-reguli.html

"Astfel, magazinele care vând băuturi alcoolice și canabis au obligația să solicite, cumpărătorilor, un certificat de vaccinare, după cum relatează BBC. Noua măsură va intra în vigoare începând cu data de 18 ianuarie și a fost adoptată în contextul creșterii numărului de îmbolnăviri de COVID. Autoritățile sanitare din Canada sunt de părere că prin restricționarea accesului la produsele preferate, oamenii vor fi încurajați să se vaccineze într-un număr mai mare."

*Canadienii vin in State daca vor sa se sature de bautura alcoolica, aici este mai ieftin si doar bani se cere!!!   Acum cu COVID situation, pe langa pensionari si batrani au coborat in Phoenix si oameni activi ca se merita aici de platit cheltuielile cu viata ca nu este nici frig si alcoolul este foarte ieftin si bun, dar si din droguri se poate gasi cate feluri vrei.  Cred ca au ramas mai putini useri decat s-a calculat.  Daca mai baga o lege cu viata cuiva care conteaza se goleste si Arizona ca mor pe capete fericitii care cumpara tot feluri de falsuri si intra cu masina undeva de unde nu-i cale intoarsa.   Ne anunta de niste accidente la stiri ce nu s-au mai intamplat niciodata.   La inceput de COVID, casele erau ieftine in Phoenix si Arizona.  Multi si din Statele nordice au coborat pentru vremea blanda, au cumparat cate 2-3 case ca de unde veneau erau mult mai scumpe.   Au vandut acolo si au investit aici si le place.   Asta era in 2020, azi nu se mai poate cumpara nimic ca au intrat mafiotii pe piata.  Se mai face contrabanda si cu haine de iarna cumparate din Phoenix si vanduti in Canada ca si cu alcool si tigari.   Pe langa aceste categorii de oameni, mai sintem plini si cu "fara case" care raspandesc boli ca cei din Los Angeles au fost aduse cu forta aici de democRATS sa fie cel mai indezirabil loc pa planeta Phoenix, ca era cel mai curat oras votat in USA nu demult inca.   Dar si cu cersetori canadieni/romani este plin orasul ca asa vor democRATSii, sa aibe cine sa le voteze.   Pentru ei sint droguri mai ieftine contrafacute, ca nu reclama oricum ar fi.  Chiar nu insista nimeni sa se vaccineze aceste subgrupe de vietuitori, doar din morga vine lista de cate 50 pe zi cel putin daca cineva are idee de cum sa contacteze familia sau prieteni."      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×