Sari la conținut
Forum Roportal
predator

Un mare pacat: masturbarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! Mi-a luat ceva timp sa am curaj sa scriu acesta intrebare! Daca te masturbezi te mai poti mantui? Sunt o persoana care crede mult in Dumnezeu dar am avut si aceasta problema intim si vreau sa-mi spuna cineva cu sinceritate daca mai pot gasi mantuirea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Mi-a luat ceva timp sa am curaj sa scriu acesta intrebare! Daca te masturbezi te mai poti mantui? Sunt o persoana care crede mult in Dumnezeu dar am avut si aceasta problema intim si vreau sa-mi spuna cineva cu sinceritate daca mai pot gasi mantuirea!!!

:P :sorry:

Crezi ca aici stie cineva asta????

Intreaba-l pe Dumnezeu.

parerea mea e ca poti gasi mantuirea oricand daca o vrei. Cea mai mare lupta se da in interiorul omului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu are nici o legatura una cu alta....parerea mea..asta nu inseamna ca te incurajez sa te masturbezi, preferabil este sa gasesti o fata..dar in lipsa de asa ceva eu zic ca nu este nici un pacat si nu o sa ai nici o problema la Portile Raiului.... :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LOL hai ca-i tare asta, daca simti nevoia sa te masturbezi nu ai ce face, da-i drumu, simtete bine, ce vrei sa faci spume. Sau daca nu vrei sa te masturbezi agata o fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are masturbarea cu Raiul?si apropo,ce dilema ai?vrei sa ajungi in Rai si vrei sa afli ce este pacat pt a evita asta sau iti place sa te masturbezi si crezi k oamenii sunt sceptici in ceea ce priveste lucrul asta?parerea mea este sa faci exact ceea ce simti,pt k oricum zarurile sunt aruncate....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca NIMENI de pe acest forum nu iti poate garanta ca vei fi mantuit pentru diverse "pacate" (nu cred ca masturbarea e unul dintre ele) , insa , daca e pana acolo, si marii pacatosi pot fi mantuiti, asa ca nu cred ca trebuie sa iti faci griji.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Mi-a luat ceva timp sa am curaj sa scriu acesta intrebare! Daca te masturbezi te mai poti mantui? Sunt o persoana care crede mult in Dumnezeu dar am avut si aceasta problema intim si vreau sa-mi spuna cineva cu sinceritate daca mai pot gasi mantuirea!!!

 

este suficient sa crezi in Dumnezeu ca sa te mantuiesti

si este necesar sa traiesti dupa vointa lui Dumnezeu

 

traiesti dupa vointa lui Dumnezeu

daca implinesti vointa Lui atat cat iti este cu putinta

si te intorci la El de cate ori gresesti

 

si s-ar putea ca nu masturbarea sa fie cea mai grava dintre greselile tale in fata lui Dumnezeu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Mi-a luat ceva timp sa am curaj sa scriu acesta intrebare! Daca te masturbezi te mai poti mantui? Sunt o persoana care crede mult in Dumnezeu dar am avut si aceasta problema intim si vreau sa-mi spuna cineva cu sinceritate daca mai pot gasi mantuirea!!!

Abtine-te!!! Altfel ajungi direct in iad!!!! Acuma pe bune...chiar crezi???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa baieti incurajati-l doar stiti prea bine cat de mult apreciaza Dumnezeu iubirea pentru aproape...cu asta v-ati scos la poarta Raiului!!! :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme am tot achizitionat carti cu rugaciuni si printre ele am luat una si cu Invataturi Ortodoxe , si din ce am citit acolo masturbarea este un mare pacat ... dar care prin respectarea canonului dat de preot la spovedanie poate fi iertat. :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×