Sari la conținut
Forum Roportal
28martie2009

Stire despre luna

Postări Recomandate

Centrul European de Studii Lunare a anuntat vineri in cadrul unei conferinte organizate la

International Air and Space Museum din Rotterdam rezultatul unei cercetari aprofundate derulate in colaborare cu agentiile spatiale internationale.

Luna isi va modifica aspectul la sfarsitul lunii martie; astfel, din anumite locuri de pe pamant, aspectul lunii va fi patrat.

Cercetatorii au precizat ca acest fenomen va fi putea fi observat si in Romania in data de 28 martie 2009, luna patrata putand fi vizibila cu ochiul liber in Bucuresti, incepand cu ora 19:00.

 

 

Nu exista Centrul European de Studii Lunare si nici International Air and Space Museum.

In schimb exista un forum pe un post de televiziune unde poti sa postezi orice ca nici suierul vantului nu te intreaba ce ai postat.

 

Probabil ca ai cules de acolo informatia...falsa.

 

Daca tot vorbesti despre Luna vizibila din Romania...vezi ca pe 4 martie 1977 luna era plina in acea noapte...

Exista o influenta a lunii pline asupra falilor tectonice cu tensiune acumulata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista Centrul European de Studii Lunare si nici International Air and Space Museum.

In schimb exista un forum pe un post de televiziune unde poti sa postezi orice ca nici suierul vantului nu te intreaba ce ai postat.

 

Probabil ca ai cules de acolo informatia...falsa.

 

Daca tot vorbesti despre Luna vizibila din Romania...vezi ca pe 4 martie 1977 luna era plina in acea noapte...

Exista o influenta a lunii pline asupra falilor tectonice cu tensiune acumulata?

 

Si ce mai luna a fost atunci. Plina si rosie, probabil de la praf. Si la orizont.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A FOST SUPER LUNA PATRATA :roll: EU AM ZARIT-O, NUMAI CA FENOMENUL NU A INCEPUT CHIAR LA 19 00, CI CU O MICA INTARZIERE

MAI VREAU FENOMEN DIN ASTA :cheer: :wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va-ti fi prins si voi unde e vizibila luna patrata daca a-ti fi vazut si urmatorul link, ce era postat in primul link :wacko:

http://www.youtube.com/user/28martie2009

a fost intradevar deosebit :cheer: si indemnul meu e sa mai iesiti si voi pe la evenimente interesante prin oras cum a fost si acesta.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va-ti fi prins si voi unde e vizibila luna patrata daca a-ti fi vazut si urmatorul link, ce era postat in primul link :wacko:

http://www.youtube.com/user/28martie2009

a fost intradevar deosebit :cheer: si indemnul meu e sa mai iesiti si voi pe la evenimente interesante prin oras cum a fost si acesta.....

Hai ca a fost tare asta! :roll:

Canta frumos tipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A FOST SUPER LUNA PATRATA :roll: EU AM ZARIT-O, NUMAI CA FENOMENUL NU A INCEPUT CHIAR LA 19 00, CI CU O MICA INTARZIERE

MAI VREAU FENOMEN DIN ASTA :cheer: :)

ceeeeee :hi: ah trebuia sa citesc topicul asta mai devreme ca sa ma uit si eu :roll: dar chiar s-a intamplat? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceeeeee :cheer: ah trebuia sa citesc topicul asta mai devreme ca sa ma uit si eu :roll: dar chiar s-a intamplat? :)

 

DA s-a intamplat!

tu nu ai citit tot ce este scris aici??? nu ai vazut linkul? :hi:

e vorba de un album .............. :roll:

 

da luna a fost patrata la lansare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare....dar e un topic inutil si plin de mistocareli.......:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×