Sari la conținut
Forum Roportal
28martie2009

Stire despre luna

Postări Recomandate

Centrul European de Studii Lunare a anuntat vineri in cadrul unei conferinte organizate la

International Air and Space Museum din Rotterdam rezultatul unei cercetari aprofundate derulate in colaborare cu agentiile spatiale internationale.

Luna isi va modifica aspectul la sfarsitul lunii martie; astfel, din anumite locuri de pe pamant, aspectul lunii va fi patrat.

Cercetatorii au precizat ca acest fenomen va fi putea fi observat si in Romania in data de 28 martie 2009, luna patrata putand fi vizibila cu ochiul liber in Bucuresti, incepand cu ora 19:00.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Centrul European de Studii Lunare............

 

 

asta e cea mai tare... seamana cu mesajele alea de spam de pe messenger...

 

abia astept sa vad luna patrata...oare numai din bucuresti se poate vedea?

 

oare o sa o percepem toti patrata? sau numai cei care au harul de a 'vedea'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa comentam?

 

e ca si faza aia ca vin extraterestrii pe 14 oct...

 

eu zic sa se dea voie la mistouri...macar sa stam cu zambetul pe buze cand citim pe aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ce sa comentam?

 

e ca si faza aia ca vin extraterestrii pe 14 oct...

 

eu zic sa se dea voie la mistouri...macar sa stam cu zambetul pe buze cand citim pe aici...

no atunci continua tu cu mistourile sa vezi ce warn iti iei :lol2:

Ce sa zic in legatura cu tema,este o stire interesanta,chiar e ceva altfel.E altceva,e ceva care intr-un fel merita sa vezi,eu una chiar as fi curioasa sa vad ce se va intampla pe viitor.Daca stam sa ne gandim la cum evolueaza lucrurile de la o vreme,orice e posibil.si probabil ca luna va putea fi perceputa in patrat datorita faptului ca nu se mai va putea vedea complet si asa va aparea efectul acesta.Nu stiu eu presupun acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×