Sari la conținut
Forum Roportal
cristian47

Legaturi bolnavicioase

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce nu te orientezi spre o fata pocaita? Ca n-am prins ideea. Daca genul ala de fata iti place.

 

Si hai sa-ti mai zic ceva... stii exemplul cu cel care se afla pe masa si cu cel care se afla langa masa? Mult mai usor il trage cel de jos pe cel de pe masa, decat care e sus pe cel de jos.

Asa ca nu-ti face probleme, "lumea" te va prinde in ale ei mai repede decat iti dai tu seama.. o sa prinzi repede miscarea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OHH man...daca ati stii voi cum ma simt acum...dar stai sa-n cep cu inceputul...pe scurt.

 

 

 

Deci, m-am nascut intr-o familie de crestini dupa evanghelie (pocaiti daia stiti voi hihihi :flowers: ) am avut numai prieteni crestini (astia nu fumeaza nu beau nu vb cu fete nu-si fac prietene nu merg la disco nimic, nu injura nu vorbesc urat )asa ca, acum, ca nu mai sunt crestin ci sunt sceptic (agnostic) am o mare problema. Mai tre sa mentionez ca sunt la liceu teologic (hihi, imi place la nebunie credeti-ma ca nu m-as muta nici daca m-ati paltii) in clasa a 11-a. Si deci problema mea este ca practic am ramas pe dinafara...pentru ca...am educatie crestina neo-protestanta (si buna dupa parerea mea), adica ma comport ca un crestin neoprotestant si imi palc fetele gingase, inocente etc dar nu sunt crestin si deaceea nu pot sa fiu cu ele.

 

Eu apreciez foarte mult la o fata puritatea, gingasia, frumusetea, inocenta...si ma trezesc acum ca defapt nu exista nici una...(adica eu nu am observat :nea:( )

 

Deci eu vreau sa cunosc fete ortodoxe sau "ma rog" fete care nu sunt interesate in religie (pt k nu ma asociez deloc cu ea) dar care sunt...eu stiu...inocente...cu bun simt etc etc. Si defapt eu am si alta problema...nu stiu cum sa vb cu o fata, asa cum spun ei (pocaitii) "din lume". Cu fete, crestine (neoprotestante) nu imi este greu dar...in rest...uhh

 

Acum, m-am uitat putin la temele voastre de discutie si am gasit topicuri precum: "v-ati casatorii cu o virgina?", "ati accepta o aventura secreta?" sau "La ce varsta e bine sa-ti incepi viata sexuala?" iar in toate vad comentarii care pentru mine sunt socante...Raspunsuri precum: "Nu nu m-as casatorii niciodata cu o virgina" sau " Nu este important la ce varsta iti incepi viata sexuala"

Oameni buni eu traiesc pe alta planeta! :crazy:

 

Inteleg eu ca am fost crescut intr-un mediu mai ferit de rele sau mai retras, cu o educatie diferita dar.....of sincer, sunt disperat, socat, revoltat chiar.

 

Oare mai exista fete, care raman pure pana la casatorie...care nu incep o relatie pana cand nu au de gand sa se casatoreasca...care nu injura sau fumeaza? Adica...cred ca ati inteles cum ma simt eu acum...Vreau sa ma asicgure cineva ca nu am vazut corect ce se intampla cu generatia de astazi...mai exact cu fetele pe care le observ eu...

 

H E L P !!!

 

 

PS: Scuze pentru lipsa de cursivitate...( nu vreau sa discut despre religie...dar a trebuit sa o pomenesc sa sa imi intelege-ti situatia)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu te orientezi spre o fata pocaita? Ca n-am prins ideea. Daca genul ala de fata iti place.

 

Si hai sa-ti mai zic ceva... stii exemplul cu cel care se afla pe masa si cu cel care se afla langa masa? Mult mai usor il trage cel de jos pe cel de pe masa, decat care e sus pe cel de jos.

Asa ca nu-ti face probleme, "lumea" te va prinde in ale ei mai repede decat iti dai tu seama.. o sa prinzi repede miscarea..

 

 

Nu pot sa fac asa ceva...mi se pare imoral...sorry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, lasa ca te obisnuiesti tu cu lumea :flowers:

 

De ce crezi ca doar o virgina poate fi o fata de treaba care nu fumeaza, nu bea...etc?

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum, m-am uitat putin la temele voastre de discutie si am gasit topicuri precum: "v-ati casatorii cu o virgina?", "ati accepta o aventura secreta?" sau "La ce varsta e bine sa-ti incepi viata sexuala?" iar in toate vad comentarii care pentru mine sunt socante...Raspunsuri precum: "Nu nu m-as casatorii niciodata cu o virgina" sau " Nu este important la ce varsta iti incepi viata sexuala"

Oameni buni eu traiesc pe alta planeta! :flowers:

 

Nu. traiesti pe aceiasi planeta ca noi restul,planeta pe care vei intalni oameni fel de fel cu diverse pareri,ideologii,credinte,valori si filozofii de viata.Obisnuieste-te cu acest fapt.

 

Inteleg eu ca am fost crescut intr-un mediu mai ferit de rele sau mai retras, cu o educatie diferita dar.....of sincer, sunt disperat, socat, revoltat chiar.

 

Daca ai fost crescut precum spui,e normal sa fii socat si revoltat,dar gandeste-te ca si altii ar putea spune despre tine ca ai prejudecati in legatura cu cei care nu-ti impartasesc valorile si filozofia.

 

Oare mai exista fete, care raman pure pana la casatorie...care nu incep o relatie pana cand nu au de gand sa se casatoreasca...care nu injura sau fumeaza? Adica...cred ca ati inteles cum ma simt eu acum...Vreau sa ma asicgure cineva ca nu am vazut corect ce se intampla cu generatia de astazi...mai exact cu fetele pe care le observ eu...

 

H E L P !!!

 

Ce fel de ajutor sper sa ti se ofere? Nu poate nimeni sa te asigure ca ceea ce vezi tu in generatia actuala nu ai vazut corect.Fiecare om vede lucrurile prin prisma lui si le judeca raportadu-le la setul lui de valori morale si sociale.Poate altora li se pare normal ceea ce vad,poate altora le place,iar altii sunt indiferenti.

Asta fiind spus,nu inseamna ca nu exista persoane asa cum iti plac tie.Nu as putea nici sa-ti spun in ce procentaj exista,pentru ca nu stiu dar presupun ca nu multe,avand in vedere ca ultimele doua generatii au alte mentalitati fata de cele ale parintilor sau bunicilor nostri.La urma urmei e chestie de alegere personala.Fiecare isi traieste viata cum doreste,iar faptul ca nu adera la codul de comportament exemplificat de tine nu inseamna ca nu sunt persoane demne de luat in seama,de incredere,sufletiste sau morale.

Sa stii ca in ziua de astazi a fi virgina,a nu fuma sau injura nu mai implica automat puritate.Ai fi surprins daca ai sti cate "sfinte" din astea sunt ca oameni,total opozit al inocentei spirituale pe care o cauti tu.

 

 

Oricum iti doresc succes sa gasesti ceea ce-ti doresti intr-o lume unde oameni ca tine sunt o raritate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu apreciez foarte mult la o fata puritatea, gingasia, frumusetea, inocenta...si ma trezesc acum ca defapt nu exista nici una...(adica eu nu am observat :crazy:( )

Stai linistit ca mai exista si astfel de fete.

O sa te tot lovesti de acum incolo de astfel de intrebari si de abia dupa ce incepi viata sexuala cu atat mai mult te vor roade. Eu am avut doar un partener sexual, pe sotul meu si acum in timp imi dau seama ca ar fi fost bine sa mai fi avut si alte experiente. Greu subiectul :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ai timp :flowers:

ma gandeam eu ca se va raspunde si asa :crazy: :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare mai exista fete, care raman pure pana la casatorie...care nu incep o relatie pana cand nu au de gand sa se casatoreasca...care nu injura sau fumeaza?

 

Marea diferenta e ca sexul inainte de castorie nu dauneaza sanatatii.

 

Tare ar fi sa fie virgina,dar sa injure,sa fumeze si sa bea. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pacat cristiane ca vorbesti asa.

Si trist.

La anii tai lumea e plina de culoare, sunete si mirosuri.

Iar dilema ta de inceput de mileniu in general si inceput de viata in particular, e ca s-ar putea sa nu gasesti o fata care nu injura, ragaie, sau o doare burta la period.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×