Sari la conținut
Forum Roportal
manonthemoon

Romania a exportat infractionalitatea ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intentionat. :crazy:

 

Uite cum cauti scuze. Adu-ti aminte ca si in Spania au existat crime,violuri & co. Este necesar sa dau un copy-paste ? In Italia lucrurile au scapat de sub control, prea multe crime si jafuri savarsite la intrevale mici de timp. Daca nu ma insel,lucrurile au inceput sa ia avant din toamna anului trecut,incepand cu Vanessa Rossi,omorata cu o umbrela in tramvai. Umbrela infipta direct in ochi.

 

Ete cum percepi tu gresit. Nu caut scuze infractionalitatii.din partea mea sa-i inchida si sa ramana acolo. Se poate sa fi avut loc in Spania dar nu au urlat ziarele si nu a fost campania a sta de denigrare. La fel intalienii au venit la noi si au comis infrctionalitati,dar noi n-am urlat,ca santem niste gentlemeni :flowers: Eu spun ca e putred

infractionalitate a fost si va fi,dar poate Berlusconi urmareste ceva....why not?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca noi exportam infractionalitatea.Infractiunea nu are nationalitate. Motivele pentru care in randul unei comunitati etnice procentul unor infractiuni este mai mare decat in randul altor comunitati nu tine de etnie; nu etnia este cauza. Nu faptul ca ai o anume nationalitate te face sa fii infractor. Si daca imi amintesc bine intalienii au exportat Mafia.

Insa este clar ca exista o campanie de presa si televiziune acolo care este indreptata impotriva romanilor.Sunt bagati toti in aceeasi oala....oamenii au despre ce vorbi si nu se mai gandesc atat de mult la somaj, la politicile guvernului, etc, etc...S-a intamplat sa fie romanii acum.....tot atat de bine, puteau fi si altii... Iar ordonanta lor de urgenta incita la fascism...

Daca le-am da in cap cu afacerile lor ce sa-ar intampla? :flowers:

 

Eu am crezut ca m-am exprimat destul de clar. Infractionalitatea nu are nimic de-a face cu etnia ,insa cred ca daca autoritatile romane (politie, justitie) si-ar face datoria infractorii ar fi in puscarii si nu in exercitiul functiunii in strainatate sau in tara. Asta consider eu ca este marea culpa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ete cum percepi tu gresit. Nu caut scuze infractionalitatii.din partea mea sa-i inchida si sa ramana acolo.

 

Si sa-i castreze. :flowers: :nea:

Se poate sa fi avut loc in Spania dar nu au urlat ziarele si nu a fost campania a sta de denigrare.

Acum tu ce vrei,ca italienii sa urmeze exemplul spaniolilor ?

Nu toti italienii ne baga in aceeasi oala asa cum nici noi nu bagam pe toti in acelasi cuptor cu pizza. Relaxeaza-te.

La fel intalienii au venit la noi si au comis infrctionalitati,dar noi n-am urlat,ca santem niste gentlemeni :crazy:

N-am urlat ? Esti sigura ?

Eu spun ca e putred

infractionalitate a fost si va fi,dar poate Berlusconi urmareste ceva....why not?

Bineinteles. Berlusconi urmareste doar niste voturi in plus prin niste masuri populiste,poate. Pretextul exista.

 

Eu am crezut ca m-am exprimat destul de clar. Infractionalitatea nu are nimic de-a face cu etnia

Desigur ca nu. Eu ii privesc ca pe niste infractori. Nu a pomenit nimeni de etnie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am crezut ca m-am exprimat destul de clar. Infractionalitatea nu are nimic de-a face cu etnia ,insa cred ca daca autoritatile romane (politie, justitie) si-ar face datoria infractorii ar fi in puscarii si nu in exercitiul functiunii in strainatate sau in tara. Asta consider eu ca este marea culpa .

 

Care politie? Care justitie? Sant mana in mana. Stai ca Dan Nica a auzit si el de infractiune si zice ca va suplimenta numarul de jandarmi si politisti in ordinea si siguranta publica. Eu nu-mi fac mari sperante ...

 

 

 

Si sa-i castreze. :crazy: :doh:

 

Acum tu ce vrei,ca italienii sa urmeze exemplul spaniolilor ?

Nu toti italienii ne baga in aceeasi oala asa cum nici noi nu bagam pe toti in acelasi cuptor cu pizza. Relaxeaza-te.

 

N-am urlat ? Esti sigura ?

 

Bineinteles. Berlusconi urmareste doar niste voturi in plus prin niste masuri populiste,poate. Pretextul exista.

 

 

Desigur ca nu. Eu ii privesc ca pe niste infractori. Nu a pomenit nimeni de etnie.

 

Ce dur esti... :flowers:

Am facut doar diferenta intre presa italiana si cea spaniola. Chiar sa-ti explic si asta? :nea: Nu toti ne baga in aceeasi oala,numai presa...eu nu am vorbit de omul de rand...ci de presa... :crazy:

Am urlat,cum nu...la luna....si chiar fara folos :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care politie? Care justitie? Sant mana in mana. Stai ca Dan Nica a auzit si el de infractiune si zice ca va suplimenta numarul de jandarmi si politisti in ordinea si siguranta publica. Eu nu-mi fac mari sperante ...

 

Nici eu nu-mi fac mari sperante dar cred ca autoritatile romane ar trebui sa "faca ciocul putin mai mic'' cum spunea o "ilustra intelectuala'' vis-a-vis de reactia italienilor. Nu au fost in stare sa-i inchida aici in tara si au pasat pisica in curtea italienilor, reprosindu-le acum ca EI sint de vina ca infractorii romani nu sint in puscarie.

Evident ca si reactia italienilor este exacerbata insa autoritatile romane inerte le-au aruncat mingea la fileu si ei puncteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce dur esti... :flowers:

Am facut doar diferenta intre presa italiana si cea spaniola. Chiar sa-ti explic si asta? :doh: Nu toti ne baga in aceeasi oala,numai presa...eu nu am vorbit de omul de rand...ci de presa... :doh:

Am urlat,cum nu...la luna....si chiar fara folos :o:

Kahila,esti un dreamer veritabil. :P Iti propun urmatorul experiment: scoateti papucii din picioare si incalte-te cu cei ai unei italiance care lucreaza in presa centrala.

 

Care politie? Care justitie? Sant mana in mana. Stai ca Dan Nica a auzit si el de infractiune si zice ca va suplimenta numarul de jandarmi si politisti in ordinea si siguranta publica. Eu nu-mi fac mari sperante ...

:nea: Uite si roadele democratiei ! :crazy: Unde este pretioasa justitie ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clanurile si-au facut "datoria' si ieri in mall. Probabil ca nu vor pati nimic si vor pleca la ''shopping'' in Italia. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atac cu sticle molotov in locuri unde dorm conationali nostri.....

 

Imi cer scuze, dar ai postat niste poze cu ghene de gunoi, zdrente soioase, pereti jegosi.... Repet, cer scuze, dar...aia, ce ai postat tu acolo sunt, citez, "locuri unde dorm conationali nostri"??(am citat)

Pai , daca e asa, incep sa cred ca NU la munci au plecat dumnealor acolo. Ca daca ar fi la munca, nu ar locui in asemenea conditii.

Tu ai suporta ca in spatele blocului tau sau la coltul strazii pe care locuiesti in tara ta, sa se instaleze astfel de oameni??

Ai veni seara acasa absolut linistita, cu poseta si cumparaturile acasa??

Scuza-ma, dar nu prea cred.

Daca asta s-ar intampla la noi, adica cetatenii de alta nationalitate ar impanzi marginea oraselor, locuind in conditii mizerabile, cu totii am fi nemultumiti si i-am banui de posibile infractiuni. Pantru ca omul are nevoie de hrana si daca nu munceste si-o procura cum poate si de la cine ii este la indemana...

 

Si sa-i castreze. :flowers: :crazy:

 

Poate ca ai glumit, dar am vazut la TV adolescenti de 14-16 ani alaturi de parintii lor plecati acum 17 ani in Italia...pai,in curand aia vor avea propri copii. Si cum adica sunt cetateni romani daca unii s-au nascut acolo? Cetatenia presupune mai mut decat apartenenta la o natie. Aia nu au fost educati aici. Ma rog, nici acolo. Educatie lipsa.

Editat de senzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate va mai amintiti ce reactii virulente au stirnit in urma cu citiva ani "micile ghidusii' ale chinezilor care veneau in valize si se fierbeau unii pe altii in cazane prin cine stie ce garsoniere inchiriate.

Din cite imi amintesc eu toata media era cu ochii si gura pe chinezi . Chinezii fac , chinezii dreg...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate va mai amintiti ce reactii virulente au stirnit in urma cu citiva ani "micile ghidusii' ale chinezilor care veneau in valize si se fierbeau unii pe altii in cazane prin cine stie ce garsoniere inchiriate.

Din cite imi amintesc eu toata media era cu ochii si gura pe chinezi . Chinezii fac , chinezii dreg...

 

Pai au facut si au dres! In stil chinezesc, cu cruzime.

Dar...intre ei.

Si da, imi amintesc si eu reactiile mediei si ale noastre. I-am fi trimis acasa.

Ii trimitem acum, din alte motive!

 

Sa glumesc ? Nu fac niciodata asta cand discut despre infractori. Guvernul italian a lansat aceasta ipoteza (nu stiu daca s-a adoptat) ca violatorii sa fie castrati chimic. Si francezii au testat castrarea chimica a pedofililor.

 

Foarte bine au facut. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×