Sari la conținut
Forum Roportal
manonthemoon

Romania a exportat infractionalitatea ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu cam ce masuri ai vrea ca guvernul italian sa ia acum ? Sa se poarte cu violatorii si criminalii astia ca cu oul,sa nu li se clinteasca niciun fir de par din cap ?

Un violator a marturisit senin faptul ca s-a luat de fata doar pentru ca era frumoasa si pentru ca a vrut sa-si bata joc de prietenul ei. Imagineaza-ti ce i-au facut acolo,sub ochii prietenului ei.

Italienii au dublat pedeapsa pentru violatori,de la 6 la 12 ani de inchisoare. Sper sa ii si castreze.

 

Pun pariu ca doar cativa stiu ca ala care a violat fetita de 14 ani ce fusese eliberat pentru talharie si furt, ghici de catre cine? Justitia italiana evident. Au un sistem de ai spune ca esti in Romania. Acolo esti inchis de abia la a 4-a infractiune, dar nici ca mai iesi. E lesne de inteles fericirea infractorilor cand vad ca au 3 bonusuri la dispozitie. Acum cateva saptamani au eliberat un violator italian de 19 ani pentru ca nu reprezenta pericol social. Pana si carabinierii s-au saturat sa ii prinda ca sa ii vada iarasi liberi. Mai degraba au exportat procurori si magistrati de la noi.

 

ocmai lor, natiei care din punctul meu de vedere este una dintre cele mai intolerabile si rasiste din Europa.

 

Ai iesit vreodata din tara? 90% dintre romani nici macar nu stiu ce e ala rasismul dar sa il mai si aplice. Egoisti si invidiosi poate dar in nici un caz rasisti cand noi timp de 40 de ani nu stiam ca exista negrii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pun pariu ca doar cativa stiu ca ala care a violat fetita de 14 ani ce fusese eliberat pentru talharie si furt, ghici de catre cine? Justitia italiana evident. Au un sistem de ai spune ca esti in Romania.

Bun. Sper ca Justitia italiana sa sa trezeasca la realitate si Napolitani sau Berlusconi sa adopte o serie de masuri drastice la adresa infractorilor ăstia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kahila,aceste violuri au loc. Si crime. Azi-dimineaza am auzit la stiri cum un cuplu roman si-a ucis administratorul din cauza ca nu a putut plati chiria. Femeia si-a marturisit crima.

Tu ce nu vrei sa recunosti ? :crazy:

 

Eu spun ca sub apanajul infractionalitatii romanilor,ma rog nu ca nu ar exista, se ascunde o cu totul alta problema. In Italia de sud aia se impusca de nu au treaba dar nu se vorbeste de asta. In cazul asta functioneaza omerta,nu? Numai in Italia santem cei care au speriat vestul in alte parti nu. Si cum a zis Dark Bringer acolo esti inchis la a patra infractiune. Deci la 3 infractiuni ai dreptul :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atac cu sticle molotov in locuri unde dorm conationali nostri.....

 

35 % dintre violatori sunt italieni , 31 % romanai iar restul de 34 % alte nationalitati (stire publicata alaltaieri ).

post-87259-1235302695_thumb.jpg

post-87259-1235302707_thumb.jpg

post-87259-1235302716_thumb.jpg

post-87259-1235302732_thumb.jpg

post-87259-1235302768_thumb.jpg

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu despre ce vorbesti,nu sunt absurd,insa nu te gandi nici pentru o clipa la cum sa iei apararea acestor infractori. Nici nu le gasi scuze.

 

 

Nu le gasesc nici o scuza. De unde ai dedus asta?Spun doar atat ca "e ceva putred in Danemarca" :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu spun ca sub apanajul infractionalitatii romanilor,ma rog nu ca nu ar exista, se ascunde o cu totul alta problema. In Italia de sud aia se impusca de nu au treaba dar nu se vorbeste de asta. In cazul asta functioneaza omerta,nu? Numai in Italia santem cei care au speriat vestul in alte parti nu. Si cum a zis Dark Bringer acolo esti inchis la a patra infractiune. Deci la 3 infractiuni ai dreptul :flowers:

Stiu despre ce vorbesti,nu sunt absurd,insa nu te gandi nici pentru o clipa la cum sa iei apararea acestor infractori. Nici nu le gasi scuze.

 

Atac cu sticle molotov in locuri unde dorm conationali nostri.....

 

35 % dintre violatori sunt italieni , 31 % romanai iar restul de 34 % alte nationalitati (stire publicata alaltaieri ).

Sursa tosca_5,sursa. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu le gasesc nici o scuza. De unde ai dedus asta?Spun doar atat ca "e ceva putred in Danemarca" :flowers:

 

 

 

 

 

 

 

De acord cu tine , scuze nu le putem gasi dar sigur "e ceva putred in Danemarca " .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu le gasesc nici o scuza. De unde ai dedus asta?Spun doar atat ca "e ceva putred in Danemarca" :flowers:

:crazy: Da,este,insa acest aspect nu trebuie sa-ti distraga atentia de la problema reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord cu tine , scuze nu le putem gasi dar sigur "e ceva putred in Danemarca " .

 

Tu stai in Italia sau am eu o perceptie gresita? :flowers:

Daca e afirmativ povesteste-ne tu cate ceva.

 

:crazy: Da,este,insa acest aspect nu trebuie sa-ti distraga atentia de la problema reala.

 

 

Ma enervezi :nea:

I a zi-mi tu mie de ce in Spania,Istrael sau pe unde mai santem nu urla ziarele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma enervezi :flowers:

Intentionat. :crazy:

I a zi-mi tu mie de ce in Spania,Istrael sau pe unde mai santem nu urla ziarele?

Uite cum cauti scuze. Adu-ti aminte ca si in Spania au existat crime,violuri & co. Este necesar sa dau un copy-paste ? In Italia lucrurile au scapat de sub control, prea multe crime si jafuri savarsite la intrevale mici de timp. Daca nu ma insel,lucrurile au inceput sa ia avant din toamna anului trecut,incepand cu Vanessa Rossi,omorata cu o umbrela in tramvai. Umbrela infipta direct in ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×