Sari la conținut
Forum Roportal
SAMP

Problema Placa Video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci,inainte de Craciun,mi-am cumparat o placa de baza ASUS,deoarece vechea mea placa de baza s-a ars(nu stiu de ce).

Am fost la un centru desta de calculatoare,si mi-au pus aia placa de baza si celelalte componente.Ei mi-au spus ca odata ce se arde placa de baza automat se arde si Sursa.Am cumparat si sursa tot de la ei,si cand am ajuns acasa,am Reformatat PC-ul.Am instalat Windowsul si Driverele,iar de atunci,cand ma joc,cam dupa vreo 5-6 min ,se stinge monitorul,se aprinde iar,face asa cam de vreo 2 -3 ori,imi da o eroare la Placa Video,si daca il las asa se blocheaza PC-ul.Si trebuie sa-i dau restart.Iar dupa ce imi face chestiile astea,si il las asa,cand mut o pagina sau alt ceva,imi face ca si cum nu as avea placa video instalata.Iar intrebarea mea este: Poate sa fie placa video arsa,sau nu este compatibila cu placa de baza?

 

 

Aceasta este eroarea care mi-o da:

eroarejegoasa.jpg

 

Poza este mai veche....

 

 

Va rog ajutati-ma.

RESPECT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur ai bagat driverul care trebuie?
Normal.Am CD cu driverul de la el.Inainte imi mergea.nu avea probleme cu ea.Iar de cand am schimbat placa de baza a inceput tot scandalul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa nu fie compatibila placa video cu placa ta de baza incearca la un amic vezi daca merge placa video la el, daca da ai doua optiuni ori cumperi alta placa video ori alta placa de baza care sa fie compatibila...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vezi al draq xp salvator de neam si tara :)

 

nu mai vorbesc ca daca aruncai o privire mai atenta vedeai ca ala nu e vista e un xp cu un transformation pack de vista...dar deh....

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci,inainte de Craciun,mi-am cumparat o placa de baza ASUS,deoarece vechea mea placa de baza s-a ars(nu stiu de ce).

Am fost la un centru desta de calculatoare,si mi-au pus aia placa de baza si celelalte componente.Ei mi-au spus ca odata ce se arde placa de baza automat se arde si Sursa.Am cumparat si sursa tot de la ei,si cand am ajuns acasa,am Reformatat PC-ul.Am instalat Windowsul si Driverele,iar de atunci,cand ma joc,cam dupa vreo 5-6 min ,se stinge monitorul,se aprinde iar,face asa cam de vreo 2 -3 ori,imi da o eroare la Placa Video,si daca il las asa se blocheaza PC-ul.Si trebuie sa-i dau restart.Iar dupa ce imi face chestiile astea,si il las asa,cand mut o pagina sau alt ceva,imi face ca si cum nu as avea placa video instalata.Iar intrebarea mea este: Poate sa fie placa video arsa,sau nu este compatibila cu placa de baza?

 

 

Aceasta este eroarea care mi-o da:

eroarejegoasa.jpg

 

Poza este mai veche....

 

 

Va rog ajutati-ma.

RESPECT

 

 

 

 

 

 

deci...si io am avut cv asemanator si .....cand intram intr-un joc imi iesea si se stingea monitorul,dadeam restart si isi revenea;l-am dus l-a reparat,avand garantie,si mi-o zis kca placa avea probleme la afisare.Parerea mea ii ca si u ai aceeasi problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU mai incepeti raspunsulk/fraza cu DECI.

Revenind la problema noastra, e posibil sa fie din driveri.

Este o problema foarte raspindita eroarea asta. Faza e ca nu exista o solutie clara.

Incearca sa ghasesti in BIOS sau in optiunile driverului PCI Express Speed si pui valoare 8x.

Incearca si niste drivere mai noi.

Probeaza placa pe alt calculator, apoi la garantie.

Vezi daca ai conectat alimentarea suplimentara a placii video, daca are asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×