Sari la conținut
Forum Roportal
Seghi

O problema de dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,is mai nou pe aici dar e cel mai cool forum pe care am fost.Am o problema.....De o luna de zile imi place de o fata din cl a 7-a iar eu sunt intr-a 6-a .Cele mai bune prietene ale mele sunt prietene cu ea si i-au spus ca-mi place de ea.

Pink(porecla ei) a zis ca sunt un baiat dragut si simpatic iar cand au intrbat-o daca vrea sa se combine cu mine a zis ca nu stie.De 1 saptamana incerc sa vb cu ea ,s-o scot la un suc dar de fiecare data am multi fluturasi si imi pierd curajul....Daca se poate cineva sa-mi dea un sfat pentru situatia aceasta :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ai intrebat-o daca vrea sa "se combine" cu tine, nici nu ma mir ca ai lasat-o fara replica!

la varsta voastra era normal s'ai lasi un biletel ascuns in banca, un ghiocel... uite, de exemplu peste o saptamana vine 1 martie, fa'i cadou un martisor dragut si profita de ocazie, invit-o atunci la un suc.

 

 

 

iar in alta ordine de idei, renunţa te rog la limbajul de mirc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai daca ai intrebat-o daca vrea sa "se combine" cu tine, nici nu ma mir ca ai lasat-o fara replica!

la varsta voastra era normal s'ai lasi un biletel ascuns in banca, un ghiocel... uite, de exemplu peste o saptamana vine 1 martie, fa'i cadou un martisor dragut si profita de ocazie, invit-o atunci la un suc.

 

O sustin pe Bridgit Jones. Asa sa faci ca sa poti sta cu capul sus in fata tatalui ei, la o adica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu nu i-am zis daca vrea sa se combine cu mine ci prietena mea care a vrut sa ma ajute(nu prea cred ca m-a ajutat dar ma rog.....)si nu stiu ce sa fac ,stiu ca pare ciudat pentru varsta mea sa zic asta dar eu toata ziua ma gandesc la ea si nu stiu ce sa fac.... :blink:

 

Seghi!

Cred ca s-a intamplat cu tine ceva extraordinar de frumos.

Te-ai indragostit!

 

Incearca sa-i scrii!

Editat de Dix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai eu nu i-am zis daca vrea sa se combine cu mine ci prietena mea care a vrut sa ma ajute(nu prea cred ca m-a ajutat dar ma rog.....)si nu stiu ce sa fac ,stiu ca pare ciudat pentru varsta mea sa zic asta dar eu toata ziua ma gandesc la ea si nu stiu ce sa fac.... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce probleme existentiale au copiii din ziua de azi, domne. Toti se indragostesc si vor sa-si cucereasca iubitele, dar nu stiu cum.

Ce chestie, de parca e greu sa-i spui ca-ti place de ea si cu asta basta. Te vrea, bine, nu te vrea, iar bine. Asa e si cu astia care's "adulti", sa nu crezi ca ei nu sunt respinsi.

 

 

Insa eu propun sa va vedeti de scoala, eu cand eram ca voi credeam ca pe copii ii aduce barza.

Ce chestie, ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand fete mai in varsta ca tine, diferenta reala e mai mare de un an, iar mai micute... ce sa mai spun

Editat de Dix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu nu i-am zis daca vrea sa se combine cu mine ci prietena mea care a vrut sa ma ajute(nu prea cred ca m-a ajutat dar ma rog.....)si nu stiu ce sa fac ,stiu ca pare ciudat pentru varsta mea sa zic asta dar eu toata ziua ma gandesc la ea si nu stiu ce sa fac.... :P

Amorezatule :blink: ,e peste ceva vreme o sa iti treaca.Daca vrei ceva obtii,si cel mai bine te duci frumusel cu un buchetel de ghiocei la ea de 1 martie si o inviti la o prajitura,ca asa va sta bine la copiii de varsta voastra.

 

Ce probleme existentiale au copiii din ziua de azi, domne. Toti se indragostesc si vor sa-si cucereasca iubitele, dar nu stiu cum.

Ce chestie, de parca e greu sa-i spui ca-ti place de ea si cu asta basta. Te vrea, bine, nu te vrea, iar bine. Asa e si cu astia care's "adulti", sa nu crezi ca ei nu sunt respinsi.

Insa eu propun sa va vedeti de scoala, eu cand eram ca voi credeam ca pe copii ii aduce barza.

Ce chestie, ma.

Ma e greu pentru un copil,eu au mai multe emotii,nu au inca experienta,abia acum invata...da chiar asa eu la varsta asta ma jucam cu puta in nisip..... :eek:

 

:D imi fuse dor de tine nu te mai vazusi de ceva vreme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm daca astept pana la 1 martie ar fi o problema deoarece toti baietii sunt dupa easi mai e mult pana la 1 martie si ea deja stie ca o iubesc....Ar trebui sa fac ceva zilele astea ca de exemplu : nu stiu aici am nevoie de ajutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sustin pe Bridgit Jones. Asa sa faci ca sa poti sta cu capul sus in fata tatalui ei, la o adica.

 

negresit. cand o cere de sotie, de 8 martie, nu? :blink:

 

hmmm daca astept pana la 1 martie ar fi o problema deoarece toti baietii sunt dupa easi mai e mult pana la 1 martie si ea deja stie ca o iubesc....Ar trebui sa fac ceva zilele astea ca de exemplu : nu stiu aici am nevoie de ajutor

 

wow, e atat de grozava don'soara aceasta?

hai nu dispera, mai sunt doar cateva zile pana la Martisor.. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×