Sari la conținut
Forum Roportal
JB-lik

zgomote si fenomene stranii

Postări Recomandate

in urma cu aproximativ 3 luni inainte sa dau teza la romana (sunt cls a7a) nu aveam somn de loc si stateam ca de obicei cu colega mea la telefon de vorba pe la ora 1 am stins televizorul si am stat in pat si ma uiam la tavan si vorbeam cu colega mea la telefon pe la ora 2 si 30 asa brusc am auzit un ciocanit ritmic din interiorul dulapului ,care a durat cam 2 minute, dintr-un colt al camerei mele mia fost extraordinar de frica si nu iam spus nimic colegei mai ales ca nu suporta sa auda de chestii de genul asta mai ales noaptea si as fi speriato inainte de teza dupa ce am plecat de la scoala leam spus parintilor si miau spus ceva legat de <ceasul casei> sau ca mi s-a parut sau am visat, dar am fost cat se poate de treaza; colega mea sa speriat si ma crezut; sunt sigura ca a fost un spirit dar dupa ce am citit un articol pe internet al unei doamne pasionate de spiritism si am vazut poze miam dat seama ca chestiile acelea mici si rotunde pe care la vedeam mereu cand eram mica erau spirite si ca de cand am auzit zgomotul ciudat totul a inceput sa mearga din ce in ce mai bine la scoala si nu numai ; de atunci mi sa intarit credinta in spirite si totusi as vrea si parerea voastra despre acest lucru straniu :-ss :blink:

Editat de JB-lik

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in urma cu aproximativ 3 luni , inainte sa dau teza la romana (sunt cls a7a), nu aveam somn de loc si stateam ca de obicei cu colega mea la telefon de vorba . pe la ora 1 am stins televizorul si am stat in pat si ma uiam la tavan si vorbeam cu colega mea la telefon ,pe la ora 2 si 30 asa brusc am auzit un ciocanit ritmic din interiorul dulapului ,care a durat cam 2 minute, dintr-un colt al camerei mele mi-a fost extraordinar de frica si nu i-am spus nimic colegei mai ales ca nu suporta sa auda de chestii de genul asta mai ales noaptea si as fi speriat-o inainte de teza .dupa ce am plecat de la scoala le-am spus parintilor si mi-au spus ceva legat de <ceasul casei> sau ca mi s-a parut sau am visat, dar am fost cat se poate de treaza; colega mea s-a speriat si m-a crezut; sunt sigura ca a fost un spirit dar dupa ce am citit un articol pe internet al unei doamne pasionate de spiritism si am vazut poze mi-am dat seama ca , chestiile acelea mici si rotunde pe care la vedeam mereu cand eram mica erau spirite si ca de cand am auzit zgomotul ciudat totul a inceput sa mearga din ce in ce mai bine la scoala si nu numai ; de atunci mi s-a intarit credinta in spirite si totusi as vrea si parerea voastra despre acest lucru straniu :-ss :D

 

Interesanta povestea.

Cat ai luat la teza de romana? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 :)

 

indulgenti profesori !

 

sau idioti ? :lol:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate chiar era spiritul unui profesor de romana...

 

poate..sa va spun ce mi se intampla mie..dci..camera mea e langa bucatarie sh aproape in fiecare seara pe la 11 aud cum se fatatie cineva pe usi..se audecum intra dar nu sh cand iese ma duc in bucatarie sh cn era?nimeni..ii intreb sh pe ai mei ei..nimic...altceva intr`o seara pe la vreo 9 eram obosita sh ma gandeam sa ma culc cand deodata se aude cum cade o carte pe birou...ca si cum ar fi fost aruncata de la inaltimi mari...ciudat:| :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate..sa va spun ce mi se intampla mie..dci..camera mea e langa bucatarie sh aproape in fiecare seara pe la 11 aud cum se fatatie cineva pe usi..se audecum intra dar nu sh cand iese ma duc in bucatarie sh cn era?nimeni..ii intreb sh pe ai mei ei..nimic...altceva intr`o seara pe la vreo 9 eram obosita sh ma gandeam sa ma culc cand deodata se aude cum cade o carte pe birou...ca si cum ar fi fost aruncata de la inaltimi mari...ciudat:| :)

Si eu aud cateodata cum merge cineva pe hol, sau un ciocanit asa, mai departat, exact cand ma ia somnul. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit ceva mai straniu intr-o noapte. Stateam in pat pe la ora 2, si deoadata am vazut un disc (alb, poate chiar putin galben) cu diametrul de 2-3 cm care a trecut repede dintr-o pare a camerei in alta. Si nu am fost adormit, eram chiar foarte treaz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×