Sari la conținut
Forum Roportal
stol2004

inceput de sfaarsit? cum sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar at cand va uita de el... va fi luat peste picior si daca nu`si rezerva o doza de realitate va avea de suferit...
Nu am spus sa uite de el,ci sa incerce sa nu mai fie pt o clipa egoist!si bineinteles,sa isi rezerve si acea doza de realitate despre care vorbesti tu...e vitala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt gelos ..... din contra am avut foarte are incredere in ea .... am incercat sa o protejez sa nu mai aiba contac cu lumea din care provenea ..... sa o fac sa uite.... si sa vada altfel lumea..mai nou acum am mai vb cu ea .... i-am ajutat fratele si sunt foarte mandru de treaba asta ... si ea este tot bucuroasa,dar imi spune aceleasi vorbe.... adica intre noi nu prea s-a schimbat mai nimic... de fapt sincer sa fiu cand imi zice ca ii este dor cand imi zice ca ma uraste...nici ea nu este decisa.... cand este fratele ei langa mine vb foarte frumos cu noi si , iar cand el nu mai este incepe iar .... a avut si o cearta cu matusa ei de acolo ....nu stiu din ce cauza ... dar asta a dus-o la extreme si a vrut sa faca ce am vrut sa fac si eu...sa se omoare... sunt foarte speriat din cauza ca ma gandeam ca odata ce sta acolo o sa se relaxeze si o sa isi revina dar se pare ca acolo ii este mai greu ... trece de la o stare de spirit la alta foarte repede ... nu stiu daca este teatrala sau nu stie nici ea ce vrea... ma macina gandul ca sta acolo si isi face mai multe probleme ... si imi pune mie in carca ce se petrece acolo , dar eu nici macar nu am mai sunat-o sau ceva... am vb cu ea doar despre fratele ei ..... chiar sunt dezorientat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt gelos ..... din contra am avut foarte are incredere in ea .... am incercat sa o protejez sa nu mai aiba contac cu lumea din care provenea ..... sa o fac sa uite.... si sa vada altfel lumea..mai nou acum am mai vb cu ea .... i-am ajutat fratele si sunt foarte mandru de treaba asta ... si ea este tot bucuroasa,dar imi spune aceleasi vorbe.... adica intre noi nu prea s-a schimbat mai nimic... de fapt sincer sa fiu cand imi zice ca ii este dor cand imi zice ca ma uraste...nici ea nu este decisa.... cand este fratele ei langa mine vb foarte frumos cu noi si , iar cand el nu mai este incepe iar .... a avut si o cearta cu matusa ei de acolo ....nu stiu din ce cauza ... dar asta a dus-o la extreme si a vrut sa faca ce am vrut sa fac si eu...sa se omoare... sunt foarte speriat din cauza ca ma gandeam ca odata ce sta acolo o sa se relaxeze si o sa isi revina dar se pare ca acolo ii este mai greu ... trece de la o stare de spirit la alta foarte repede ... nu stiu daca este teatrala sau nu stie nici ea ce vrea... ma macina gandul ca sta acolo si isi face mai multe probleme ... si imi pune mie in carca ce se petrece acolo , dar eu nici macar nu am mai sunat-o sau ceva... am vb cu ea doar despre fratele ei ..... chiar sunt dezorientat
Eu am impresia k ai in tine un grad destul de mare de posesivitate....ai incercat sa o scoti din lumea din care provenea?te`ai gandit k asa o protejezi?n`as zice asta.....de ce sa incerci sa skimbi lumea unui om,lume in care a trait toate viata inainte sa te cunoasca,pentru simplul fapt k tu te`ai nascut intr`o altfel de familie?tocmai lucrul asta cred k a inhibat`o de`a lungul timpului foarte mult,desi la inceput nu a dat impresia asta....spui acum k si ea a vrut sa isi ia viata,pai ce fel de oameni sunteti voi,te intreb?!si mai e o vorba:"cine se aseamana,se aduna"....trece de la o stare la alta si afirmi k este teatrala...adika se preface si tu accepti sau iti place...sau cum?sincer,situatia ta e greu de inteles....iar de iubire nu cred k se mai poate pune vorba...depinde cum vede fiecare iubirea acum!eu o vad pura si neconditionata,fara circ ieftin si tentative de sinucidere,fara mila si gelozii!oricum,bafta in continuare in incercarea ta de a`ti fi bine!(daca tu crezi k asa vei fi fericit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a avut si o cearta cu matusa ei de acolo ....nu stiu din ce cauza ... dar asta a dus-o la extreme si a vrut sa faca ce am vrut sa fac si eu...sa se omoare... sunt foarte speriat din cauza ca ma gandeam ca odata ce sta acolo o sa se relaxeze si o sa isi revina dar se pare ca acolo ii este mai greu ... trece de la o stare de spirit la alta foarte repede ... nu stiu daca este teatrala sau nu stie nici ea ce vrea... ma macina gandul ca sta acolo si isi face mai multe probleme ... si imi pune mie in carca ce se petrece acolo , dar eu nici macar nu am mai sunat-o sau ceva... am vb cu ea doar despre fratele ei ..... chiar sunt dezorientat

 

 

Exact cum iti spuneam in postul trecut...ei nu are cum sa ii fie bine acolo, la o asemenea distanta de tara, de casa, de fratele ei si chir de tine. In primul rand este ea dezorientata si confuza. Imi sustin ideea: fa tot posibilul si adu-o acasa, dar nu prin santaj sentimental sau amenintari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crede-ma ca fac tot posibilul si am vorbit frumos cu ea ... cum am facut si pana acum.... dar se pare ca este influentata in continuare ... vorbeste exact ca si matusa ei.... uneori am impresia ca vb chiar cu ea ...vreau sa vina acasa .... si fratele ei vrea ... o dorim acasa... i-am spus treburile astea si ei.. dar ea are impresia ca o consider nebuna si ca ii vorbesc ca unei persoane bolnave... dar ii vorbesc frumos cum i-am vorbit si pana acum.... eu nu imi pierd speranta si sper sa revina si sa reusesc sa discut cu ea.... intre timp am reusit zic eu sa o iau pe drumul cel bun am reusit sa trec in anul urmator ....desi era foarte greu .... am facut lucruri fara ea ... m-am angajat si castig si destul de bine..... sper sa nu considere toate progresele mele de pana acum ca un beneficiu pentru mine prin faptul ca in momentul in care nu a mai avut contact cu mine am reusit sa fac ceva....dar totul se datoreaza faptului ca vreau sa ii demonstrez ei si mie ca pot .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te cred...esti intr-o situatie dificila. Mie una imi place ceea ce zici tu aici si daca esti asa si in viata reala, nu numai in cea virtuala, dupa parerea mea esti un tip ok si tare m-as bucura sa iti rezolvi problemele cat mai repede.

 

Ma gandeam ca ai putea sa incerci sa o aduci acasa cu ajutorul fratelui ei, dar apoi ar putea sa iti reproseze ca te folosesti de el.

In legatura cu ceea ce ai realizat pana acum cu scoala si cu serviciul, daca nu i-ai spus inca o poti spune ceva de genul: "uite, ca sa iti dai seama cat de mult te vreau inapoi, am facut tot posibilul sa imi fac ordine in viata si sa fiu in rand cu lumea astfel incat ma tin de scoala si m-am si angajat. Scopul meu in viata acum este sa te conving ca merit inca o sansa sa incerc sa iti recastig inima, sa fii prietena si confidenta mea, sa fii iubita mea, sa fii amanata mea si intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat sa fii sotia sai mama copiilor mei" (asta bineinteles in cazul in care iti doresti acest lucru) - mie mi s-ar inmuia inima daca as auzi asta. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D mda ar fi o idee dar deocamdat nu pot dicuta cu ea asa ceva fiindca este cu moralul la pamant .... i s-au intamplat prea multe intr-o perioada prea scurta.... o mai las in orice caz am vb mai devreme cu ea si a zis ca pe 6 este in romania dar nu vrea sa mai locuiasca cu mine .... si nu stie de unde sa inceapa cu viata ei ... eu i-am oferit niste alternative cum sa stam toti 3 la mine si sa o luam incet incet ... dar deocamdata nu vreau un raspuns de la ea fiindac o sufoc si nu vreau sa o stresez si mai tare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)Ma bucur ca incet incet realizezi unde ai gresit...E ft important ca vine in Romania, o sa puteti discuta altfel...si netul si telefonul poate distruge comunicarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu renuntza orice ar fi... Tu chiar nu trebuie sa renunti! Roaga`te sa fie totul bine si poate Dumnezeu va vedea dorintza ta si ti-o va indeplini !
Si renuntarea poate fi uneori o victorie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×