Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Deschid acest topic pentru discutii libere si informatii despre aceasta tema.

 

The two most important crop circles ever. No joke

 

Filmuletul asta de pe youtube este doar o mica introducere.

Pentru mai multe detalii:

Ancient Of Days - David Flynn - The Mars-Earth Connection

 

AOD 2003 - David Flynn - Mars/Earth Connection: Cydonia, Genesis 3, Part 1 - 1:17:25 - Jul 4, 2003

http://video.google.com/videoplay?docid=18...p;q=David+Flynn

 

AOD 2003 - David Flynn - Mars/Earth Connection: Cydonia, Genesis 3, Part 2 - 1:36:04 - Jul 4, 2003

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...p;q=David+Flynn

 

crop_circle_001fs.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deschid acest topic pentru discutii libere si informatii despre aceasta tema.

 

The two most important crop circles ever. No joke

[

 

Da, multe dintre crop circles sunt importante.

Dar nici unul nu cred sa aiba acelasi posibil potential de comunicare a unei vesti cu adevarat proaste, ca ceea ce vreau sa arat aici.

 

1. Exista o un site in care obisnuiam sa ma uit cel putin saptamanal. O arhiva pastrata la zi, a tuturor cercurilor aparute de cand este cunoscut fenomenul si pana astazi. Adresa este :

http://www.x-cosmos.it/cropcircles/

 

Ma obisnuisem sa vad in viteza ce noi forme au mai aparut. Intr-o seara chiar am trecut prin toate imaginile din anul 1983 si pana in 2008. In general, apareau cateva pe saptamana.

 

2. Apoi, pe 22 iulie, in Anglia, a aparut acest crop :

 

post-183336-1234906177_thumb.jpg

 

post-183336-1234907524_thumb.jpg

mai multe info la:

 

http://www.cropcircleconnector.com/2008/av...manor2008b.html

 

care, conform studiilor din josul paginii respective, s-ar parea ca anunta sosirea unei comete in, bineinteles... anul 2012, cel in care se sfarseste si Calendarul Mayas...

 

3. Pana aici, totul ok. Doar de atatea ori s-a anuntat sfarsitul Pamantului...

Dar fi atent la o chestie. In arhiva, mai apare pe 28 09 2008 o cruce in toata splendoarea ei

 

post-183336-1234904708_thumb.jpg

 

iar mai apoi, imediat dupa cruce, apar 8 cercuri, toate in Brazilia, in forma de... tinta de tir:

 

post-183336-1234905358_thumb.jpg

 

4. Si acum, ceva neobisnuit: de la ultimul cerc, in forma de tinta, NU A MAI APARUT NIMIC! Ca si cum, prin aceasta pauza, ar inentiona sa atraga atentia.

Si mie, cel putin mi-au atras-o: obisnuit sa vad cate doua-trei-patru cercuri pe saptamana, cel putin, uneori si cateva intr-o singura zi, dintr-o data, NIMIC. Si asta de TREI LUNI! Ma uit din ce in ce mai des, si nu-mi vine sa cred ca s-au oprit.

 

 

Ca si cum, ar anunta ca o cometa va lovi Pamantul, apoi o cruce (simbol al... mortii), ca aceasta cometa se va desprinde in 8 fragmente, care vor lovi terenuri in Brazilia. Si, ca sa atraga atentia, au sistat orice alta aparitie a crop circle-urilor.

 

Ca si cum, poti atrage atentia tragand clopotele in plina liniste, ori, daca clopotele bat din 1983 si pana azi, poti atrage atentia, oprindu-le...

(adevarat este ca apar si doua in Germania, dar dupa cum vei vedea in arhiva, si acestea sunt cam ciudate ca si forma)

 

 

Nu stiu ce sa zic mai mult.

Astept si alte pareri.

 

PS. Eu nu cred ca aceste cercuri sunt facute de mana omului (si am ceva argumente de bun simt in sprijinul acestei afirmatii). Si atunci, sa inteleg ca tocmai ni s-a atras atentia asupra... Sfarsitului? Vine... Apocalipsa?

 

PS 2. Trag nadejde ca poate s-o fi blocat site-ul arhiva...

Editat de Cita T

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu reusesc sa interpretez destul de obiectiv simbolurile, dar un lucru e clar: atata timp cat indiciile astea sunt date de aparitiile in lanurile de grau, este cu siguranta un semnal serios in legatura cu decembrie 2012 si/sau 2036. Ceva urmeaza sa se intample, lucru care rezulta si din indiciile surselor oculte (sau mai bine zis, mai putin intelese): se pare ca se asteapta un eveniment, o interventie din afara lumii/pamantului. Pe de alta parte, subliniez ca simetria legaturilor din informatia transmisa (2012 cu trimitere la 2036 prin schimbarea orbitei lui Pluto, fapt ce conduce la mai multe posibilitati elucidate cu siguranta de o intelegere completa si reala a simbolurilor) este caracteristica modelului de transmitere simetrica pe mai multe straturi de intelegere a informatiilor ocultate, si deci impreuna cu dificultatile de ordin tehnic de a falsifica creatiile din lanurile de grau, valideaza cu mare probabilitate autenticitatea informatiilor.

 

Deci cred ca ulterioare investigatii cu privire la acest aspect sunt necesare, atat pentru a afla mai multe despre aceste evenimente, cat si pentru a ne descoperi pe noi insine.

 

O speculatie (sau poate intuitie) pe care o fac: este posibil ca cei din varful Noii Ordini Mondiale sa cunoasca acest aspect, pregatindu-se sa actioneze in urma haosului produs de evenimentul/ele ce va/vor urma. Poate de aceea ei grabesc tot mai mult lucrurile si mi se pare a fi o lupta contra timp. E putin probabil ca marile observatoare atat terestre cat si spatiale sa nu fie in stare sa identifice inca de pe acum orice corp cosmic aflat pe o traiectorie de coliziune sau influenta. Tinand cont de probilitatea exprimata anterior si probabilitatea mare a autenticitatii informatiilor din lanurile de grau, rezulta probabil faptul ca evenimentul este cunoscut de catre elita, dar se tine ascuns pentru a profita de dezordinea/cataclismele ce urmeaza a se produce. Vom vedea.

 

 

 

 

 

 

Da.

 

FAPTE:

 

1. Exista dovada aparitiei a mii de cercuri in lanuri de grau, pe o perioada de cativa ani incoace.

 

2. Exista suspiciunea ca unele (sau toate) dintre acestea sunt facute de om.

 

3. Exista suspiciunea ca unele (sau toate) dintre acestea nu sunt facute de om.

 

Daca si numai unul din aceste cercuri nu a fost facut de om, restul nici nu mai conteaza.

 

 

PRESUPUNERI:

 

Sa presupunem ca toate cercurile sunt facute de om. Asta inseamna ca exista o echipa de oameni instruiti, care, din 1987 si pana azi, au facut aceste farse omenirii.

Nu poti sa nu te intrebi, statistic vorbind, cum ar fi posibil ca aceasta echipa sa-si indeplineasca misiunea de fiecare data, in proportie de 100%.

 

CONSTATARI:

 

1. NICIODATA nu au fost zariti de nici un martor vizual, de nici un aparat foto, de nici o camera de luat vederi, de nici un avion de spionaj sau supraveghere care intamplator trecea pe acolo, de obiectivele satelitilor, de cercetatori sau de impatimitii fenomenului.

 

2. NICIODATA nu au fost intrerupti de vreo ploaie sau furtuna ori de vreun musafir nepoftit, si astfel sa fie nevoiti sa paraseasca locul, pentru a nu fi desconspirati. Nici un astfel de cerc nu este NETERMINTAT.

 

3. Unele cercuri sunt foarte mari, ajungand la componente ce se intind pe 360 de metri diametru. NICIODATA nu s-a descoperit vreo greseala de desen sau de pozitionare a vreunui element al crop circle-ului.

Ca si cum ar fi perfect "tiparit" de o imprimanta gigantica.

 

post-183336-1235042175_thumb.jpg

 

post-183336-1235042190_thumb.jpg

 

4. De remarcat faptul ca o eventuala greseala nu poate fi "stearsa", firele de grau frante la pamant nemaiputand fi ridicate cum au fost, sau fara a se remarca acest lucru. NICIODATA nu s-au gasit astfel de stersaturi.

 

5. Exista o inregistrare video, ce arata doua globuri luminoase ce "tiparesc" un desen in lanul de grau.

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

">

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

 

CONCLUZIE:

 

Cu totii suntem oameni, si cunoastem rata de succes si insucces a actiunilor noastre. Pana si NASA a cunoscut insuccese, pierzand mai multe navete spatiale si astronauti...

 

Ce sansa ar avea aceasta echipa de oameni care, actionand noaptea, ascunsi si in viteza, sa nu greseasca nu cu 5 sau 50 la suta, ci nici cu 0/...12 000?

Adica, cu nimic si niciodata...

 

Imagini despre complexitatea executiei si perfectiunea trasarii:

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

 

La constatarea 1: majoritatea nu sunt facute de om. Formarea lor (prin aparitia aproape instatanee in urma aparitiei pe zona respectiva a unor sfere luminoase) a fost vazuta de numerosi martori, ba chiar filmata. La fel exista nenumarate inregistrari video cu sfere de lumina in zona formatiunilor, precum si inregistrarea altor anomalii (ca de exemplu dereglari electromagnetice, stare de agitatie a animalelor in zona respectiva, etc).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La constatarea 1: majoritatea nu sunt facute de om. Formarea lor (prin aparitia aproape instatanee in urma aparitiei pe zona respectiva a unor sfere luminoase) a fost vazuta de numerosi martori, ba chiar filmata. La fel exista nenumarate inregistrari video cu sfere de lumina in zona formatiunilor, precum si inregistrarea altor anomalii (ca de exemplu dereglari electromagnetice, stare de agitatie a animalelor in zona respectiva, etc).

 

Nu ai fost atent, pippo:

"Sa presupunem ca toate cercurile sunt facute de om." "NICIODATA nu au fost zariti de nici un martor vizual, de nici un aparat foto, de nici o camera de luat vederi"

Vorbeam de asa zisa echipa de farseuri... Ea nu a fost zarita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai fost atent, pippo:

"Sa presupunem ca toate cercurile sunt facute de om." "NICIODATA nu au fost zariti de nici un martor vizual, de nici un aparat foto, de nici o camera de luat vederi"

Vorbeam de asa zisa echipa de farseuri... Ea nu a fost zarita...

Da sigur. Am intarit afirmatia ta. Probele si inregistrarile arata exact contrariul: nu au fost echipe de farseuri, ci sfere de lumina ce creaza aprope instantaneu cropurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sigur...si eu citesc in stele....ca vine meteoritul.....din alta dimensiune.....si spulbera tot.....;) voi chiar credeti aberatiile astea cu lanurile de porumb? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur...si eu citesc in stele....ca vine meteoritul.....din alta dimensiune.....si spulbera tot.....;) voi chiar credeti aberatiile astea cu lanurile de porumb? :think:

 

 

Fara suparare dar pari a fi mult prea sigur pe tine daca tu crezi ca Terra e singura planeta cu viata in toata imensitatea spatiului. Documenteaza-te si afla ca fiecare stea sau mare parte din cele pe care le vezi pe cer pot avea sau au un numar de planete care orbiteaza in jurul lor ... si asta doar stelele pe care le vedem . Cine stie cate jdemiliarde or mai fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara suparare dar pari a fi mult prea sigur pe tine daca tu crezi ca Terra e singura planeta cu viata in toata imensitatea spatiului. Documenteaza-te si afla ca fiecare stea sau mare parte din cele pe care le vezi pe cer pot avea sau au un numar de planete care orbiteaza in jurul lor ... si asta doar stelele pe care le vedem . Cine stie cate jdemiliarde or mai fi.

 

 

 

cred ca m-ai inteles gresit.....eu faceam aluzie la lanurile de porumb.....care mi se par o mare farsa.....nu am pomenit nimik de credinta ca exista sau nu E.T....:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×