Sari la conținut
Forum Roportal
P^

Probleme cu pingul (BROADBAND)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut la toti!!!

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

De curand s-a infiintat o firma noua de internet in Voluntari, .....care de fapt ia de la RDS la care m-am abonat si eu,

problema este ca desi dawnload-ul este ok nu stiu de ce pingul din games-uri este super mare!!!!

Iar daca ma leg pe dial-up am ping bun. Stie cineva care este problema ?? (am un server de unreal tournament pe care trebuie sa il controlez de acasa). Cei de la firma de net nu stiu cum sa rezolve asta, ei zic ca daca pingul catre yahoo este ok treaba lor este rezolvata.

 

Thx all!!!!!

post-10159-1129042890_thumb.jpg

Editat de P^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut

problema respectiva am intalnit-o si eu la mine la retea, chestia vine de la serverul de routare (care mai mult ca sigur e un linux daca ai provider micut cum sunt eu). Asa ca ar trebui sa stai pe capul administratorului de server care a facut limitarile si sa ii explici sa verifice setarile de limitare (posibil htb) strict asupra ip-ului tau, in special la ' burst '.

 

Parerea mea !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut

problema respectiva am intalnit-o si eu la mine la retea, chestia vine de la serverul de routare (care mai mult ca sigur e un linux daca ai provider micut cum sunt eu). Asa ca ar trebui sa stai pe capul administratorului de server care a facut limitarile si sa ii explici sa verifice setarile de limitare (posibil htb) strict asupra ip-ului tau, in special la ' burst '.

 

Parerea mea !!

 

 

thx!!

am sa vb!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as vrea sa trec de la Win la Linux.

Ma poate cineva ajuta cu vreo distributie.

 

reply to Linux :hi:

 

daca esti din brasov da-mi un PM si iti aduc Ubuntu (Live Cd si Install)..

daca nu si ai rabdare cam 2 saptamani, intra pe www.ubuntu.com si comanda GRATUIT cdurile :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×