Sari la conținut
Forum Roportal
wonders

phishing attack

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am istalat in calc. anti-virusul Karspersky.De ceva vreme imi tot apare(destul de des k nu prea pot face mai nimic)o avertizare de phishing attack care ma dispera si nu stiu cum sa scap de ea.Nu am nici un cont la banca sau alte chestii de astea,nu stiu ce naiba vor de la mine. Si dak nu sunt pe net tot imi apare. Pagina de web care imi apare in avertizare este: http://lice87.com/4uj32e/gokz.php si mai apare alternativ si pagina asta:http://lice87.com/c.bin. Am incercat sa o rezolv cu Disable din my computer-proprietati-system restore-turn off system restore on all drivers dar cand ajung la proprietati imi apare urmatoarea chestie:The application or DLL C://windows/system 32/shim eng.dell is not a valid windows image.please check this against your installation diskette.

 

Sunt disperata va rog mult sa ma ajutati.Dak se poate sa-mi explicati foarte clar k nu ma pricep prea tare la calculatoare.

 

imi cer scuze dak nu am postat corect mesajul dar sunt noua pe forum si inca nu stiu toate cele.AJUTOOR VA ROG MULT.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca avertizarea este de la Kaspersky, deschide antivirusul si in sectiunea configurare dezcativeti functia de protectie anti-phishing. Daca mesajul e de la Windows sau broewser, va trebui sa ne spui ce versiune de Windows sau browser folosesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca avertizarea este de la Kaspersky, deschide antivirusul si in sectiunea configurare dezcativeti functia de protectie anti-phishing. Daca mesajul e de la Windows sau broewser, va trebui sa ne spui ce versiune de Windows sau browser folosesti.

 

 

 

 

 

 

 

Si dak dezactivez din sectiunea Privacy control din antivirus ma m-ai protejeaza de eventualele pagini de web sau mail-uri care ar incerca un nou atac?

Mersi ptr.raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×