Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dragoste si sex vs. Dragoste sau sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa zicem ca te afli intre doua persoane de sex opus...una iti ofera dragoste, siguranta unui camin, a unei vieti linistite, dar pe plan sexual nu te satisface, in vreme ce cea de-a doua persoana (el/ea) este pe gustul tau din toate punctele de vedere, consideri ca este "the one", sexul este perfect cu el, numai ca tot ceea ce tine de viitorul unei relatii este incert si mai mult decat atat nu este langa tine, nu va puteti vedea decat ft rar. Ce ati face voi in acest caz?

 

PS. Banuiesc care vor fi raspunsurile, insa ma intereseaza si experientele voastre in cazul in care ati trecut printr-o astfel de situatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aleg dragostea,cea adevarata,linistea si siguranta ,nu incertitudinea si furtisagul! Sexul are rolul lui intr-o relatie,dar pentru mine el vine dupa ce dragostea e instalata si ancorata mai sus de talie,adica in creier.Fiindca de la el ni se cam trag toate... :spiteful:" :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai decat sa gandesti,daca ai cu ce,apoi sa alegi.Altfel nu se poate!Parerea mea...Astept provincia... :) :ok:" :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia este urmatoarea, "cu sexul se mai rezolva... ceva ceva, cumva, dar cu dragostea NU.... depinde ce este important ptr. tine...

chiar daca poti iubi mai mult de o persoana in acelasi timp.... numai cu una poti fi legal casatorita....asa ca trebuie sa decizi cu ce crezi ca poti trai... ori o lasi balta si'ti cauti o persoana care poate sa'ti ofere si dragoste si sex...asta este ideea de obicei, cind te gindesti la persoana ideala;

eu personal optez ptr. dragoste.....sexul nu este o problema din punctul meu de vedere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,sexul este f important intr`o relatie.....dragosta,bineinteles,e cea mai importanta,insa exista oameni care se iubesc cu adevarat si in ciuda acestui fapt nu reusesc sa aiba o viata sexuala buna....sunt feluri si feluri....imi place sa iubesc si sa fiu iubita,e un sentiment unic,dar nu vreau sa fiu ipocrita,asa ca aleg sexul pentru fericirea mea deplina! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer,sexul este f important intr`o relatie.....dragosta,bineinteles,e cea mai importanta,insa exista oameni care se iubesc cu adevarat si in ciuda acestui fapt nu reusesc sa aiba o viata sexuala buna....sunt feluri si feluri....imi place sa iubesc si sa fiu iubita,e un sentiment unic,dar nu vreau sa fiu ipocrita,asa ca aleg sexul pentru fericirea mea deplina! :spiteful:

 

si crezi ca sexul iti va aduce fericirea deplina si dupa 20 de ani de la debutul relatiei? :ok:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Initial am crezut ca le pot avea pe amandoua dar simtul meu exagerat al cinstei pana la urma m-a facut sa ma decid. Si-am decis in favoarea sexului...si am luat tzeapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Una de zile mari! In sfarsit, nu m-am intors la dragoste desi puteam la orice ora ... caut in continuare dragoste&sex in acelasi recipient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc....tentant este sa aleg dragostea...iti oferta o oarecare siguranta si la cat de mult imi plac mie alinturile, mangaierile, sarutarile mi s-ar potrivi perfect. Dar ce fac? Raman sa ma gandesc toata viata cu groaza ca vine el seara acasa si trebuie sa facem dragoste? sa fac dagoste doar de dragul de a face, pt a-l satisface pe el? Singura placere ar fi ca la un moment dat imi va aduce ceva bun: un bebel. Dar....nu stiu daca pot trai asa...

Pe de alta parte nici o viata satisfacatoare din punct de vedere sexual, dar stearpa din punct de vedere sentimental nu suna tocmai bine....

Pana la urma din doi il pot alege pe al treilea. Dar la cat de indragostita sunt eu acum imi va lua mult si bine sa il gasesc :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si crezi ca sexul iti va aduce fericirea deplina si dupa 20 de ani de la debutul relatiei? :spiteful:"
Daca eu ma simt bine in pielea mea,da!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×