Sari la conținut
Forum Roportal
Liderul

Ar fi fain' sa ma ajutati, daca puteti.

Postări Recomandate

Buna.

 

Am o problema care ma complexeaza cam tare. De cam un an incoace, deasupra ochilor au inceput sa mi se faca un fel de PUNCTE DE/CU GRASIME..asa imi spunea cineva sa le spune..sunt mici si albe..partea mai nasoala e ca incep sa se extinda si sub ochi..cred ca o cauza ar fi ca mai lucrez noaptea si probabil e cauza principala a aparitiei lor..Acuma, normal, ma gandesc sa rezolv problema. Bun, evident am sa caut un dermatolog. Dar mai intai ar fi fain daca mi-ati spune parerea voastra legat de aceste puncte: cum credeti ca pot fi inlaturate (DACA pot fi inlaturate) ? ati avut careva problema asta si cum ati rezolvat-o ? vreun medic dermatolog sau medic care ar putea sa rezolve aceasta problema ?! Orice informatie utila m-ar ajuta mult.

 

Apreciez.

 

Mersi. Mersi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un dermatolog sau la o cosmeticiana.Punctele astea apar din cauza grasimilor din sange - colesterol, noi le mai spunem si puncte de colesterol, de fapt ele se numesc xantoame si xantelasme.Nu incerca sa le scoti singur deoarece se pot infecta! Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×